Skocz do zawartości

wolne działanie komputera


karolxt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam najlepszą specjalistkę jaka spotkałem na forum searchengines.pl (pomoc była skuteczna)

Dziś przy uruchamianiu komputer zachowywał się anormalnie

najpierw bardzo długo była plansza a potem czarny ekran i wiatrak na najwyższych obrotach

potem się uruchomił ale działa bardzo wolno

np  przenoszenie pliku 50MB z partycji na partycję trwa kilka minut

dwa restarty - dokładnie to samo

skasowałem pliki tymczasowe EmptyTemp:

mam tez log z GMER (wczoraj robiłem)

http://www.wklejto.pl/298835

Edytowane przez Miszel03
Kasuje niepoprawne raport FRST. //Miszel03
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raportach brak oznak infekcji.
Wdrążam tylko kosmetykę systemową czyli sprzątanie resztek po wcześniej odinstalowanym oprogramowaniu, usuwanie martwych wpisów / skrótów oraz polityk. To wszystko chowam do spoilera.
 
Temat przenoszę do działu Pozostałe zagadnienia komputerowe (dostarcz raport z CrystalDiskInfo w celu analizy dysku).
 

Uruchom FRST. Z klawiatury CTRL+Y, zostanie otworzony plik fixlist.txt. Wklej do pliku następującą treść:
 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
HKU\S-1-5-21-527237240-854245398-1177238915-1004\...\Policies\Explorer: [NoLogOff] 1
S4 IntelIde; Brak ImagePath
U1 WS2IFSL; Brak ImagePath
ContextMenuHandlers1: [AntimalwareSolution] -> {3856E252-4F64-419D-AB37-3A4CA5AA3856} => C:\Program Files\UtilTool\Antivirus\x86\AVMenuHandler.dll -> Brak pliku
ContextMenuHandlers2: [AntimalwareSolution] -> {3856E252-4F64-419D-AB37-3A4CA5AA3856} => C:\Program Files\UtilTool\Antivirus\x86\AVMenuHandler.dll -> Brak pliku
ContextMenuHandlers4: [AntimalwareSolution] -> {3856E252-4F64-419D-AB37-3A4CA5AA3856} => C:\Program Files\UtilTool\Antivirus\x86\AVMenuHandler.dll -> Brak pliku
ContextMenuHandlers6: [AntimalwareSolution] -> {3856E252-4F64-419D-AB37-3A4CA5AA3856} => C:\Program Files\UtilTool\Antivirus\x86\AVMenuHandler.dll -> Brak pliku
IE restricted site: HKU\S-1-5-21-527237240-854245398-1177238915-1004\...\showup.pl -> hxxp://showup.pl
C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Akcesoria\Gry\FreeCell.lnk
C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Akcesoria\Gry\Internetowa gra Backgammon.lnk
C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Akcesoria\Gry\Internetowa gra Kierki.lnk
C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Akcesoria\Gry\Internetowa gra Piki.lnk
C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Akcesoria\Gry\Internetowa gra Reversi.lnk
C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Akcesoria\Gry\Internetowa gra Warcaby.lnk
C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Akcesoria\Gry\Pasjans - Pająk.lnk
C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Akcesoria\Gry\Saper.lnk
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.


Z klawiatury CTRL+S, by zapisać zmiany. Następnie w oknie FRST klik w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt. Dostarcz go.

 

Odnośnik do komentarza

nie mogłem wstawić obrazka na forum po kliknięciu na "dodaj pliki" nie dzieje sie nic

untitled1_qrrhhww.png

mam podpiety zewnetrzny dysk na ktory przenosze pliki (co trwa godiznami) nie wiem ktory dysk jest ktory bo nazwa tego podpietyego nie zgadza się nazwami wyswieltanymi przez program.

program wyswietla Samsung i Toshina a podpiety jest ADATA HV 620, a nie wiem jaki mam  w laptopie (głupi program nie podje który jest zewnetrzny a ktory wewnetrzny - zamiast tych nazw wystarczyłoby C I G - wtedy by wiedział który jest który)

Wszystko mi chodzi w tempie śmiaczym wiec napisanie tego posta trwało ładne pare minut

 

Odnośnik do komentarza

Ten drugi dysk podłączasz przez usb? Pd0 to powinien być Twój systemowy, jeśli ten drugi jest na usb, to tak powinno być na 99%. 

I to nie on powoduje problemy. 

 

Sprawdźmy jeszcze temperatury: 

http://www.ocbase.com/download.php?fileext=zip

Pobierz ten program, uruchom i odpal test na domyslnych ustawieniach na 20 minut. Po jego zakonczeniu powinien sie pokazac folder ze screenami. Wrzuc je na jakis hosting i wstaw link. 

Odnośnik do komentarza

Masz "pendrive'a", zeby wypalić na niego program?

Jesli tak to wtedy pobierasz: 

Image for creating bootable USB Drive - https://www.memtest86.com/downloads/memtest86-usb.zip

 

Uruchamiasz, wybierasz naped i proces powinien sie rozpoczac, potem przy bootowaniu wybierasz nosnik, z ktorego chcesz sie zbootowac i powinien uruchomic sie memtest. 

 

Nie odpowiedziales na pytanie - nagle OCCT przestal sie uruchamiac? 

Odnośnik do komentarza

Musisz zbootować się z pena. W niemal wszystkich biosach jest opcja "boot menu". Musisz z niej skorzystać, najczęściej na klawisz F12. Potem wybierasz pendrive, który często jest jako hdd usb lub od razu rozpoznawany jest kontroler pena.  

Ale ja bym testowanie pamięci ram odpuścił, tutaj nie ma podstaw, zeby zakladac, ze pamiec jest uszkodzona.

Możesz wykonać ten w OCCT w trybie awaryjnym.  

 

Ten komputer ma tylko 1 GB Ramu, to strasznie mało. W takich przypadkach trzeba po prostu o system dbać, tutaj pod kątem optymalizacji usług, wyłączania zbędnych procesów w tle - co nie ukrywam: wymaga też minimum znajomości systemu.  Zawsze miales tak mało pamieci? 

Polecam ten temat https://www.fixitpc.pl/topic/46-optymalizacja-i-odchudzanie-windows-xp/

Odnośnik do komentarza

Musisz zbootować się z pena. W niemal wszystkich biosach jest opcja "boot menu". Musisz z niej skorzystać, najczęściej na klawisz F12. Potem wybierasz pendrive, który często jest jako hdd usb lub od razu rozpoznawany jest kontroler pena.  

Ale ja bym testowanie pamięci ram odpuścił, tutaj nie ma podstaw, zeby zakladac, ze pamiec jest uszkodzona.

Możesz wykonać ten w OCCT w trybie awaryjnym.  

 

Ten komputer ma tylko 1 GB Ramu, to strasznie mało. W takich przypadkach trzeba po prostu o system dbać, tutaj pod kątem optymalizacji usług, wyłączania zbędnych procesów w tle - co nie ukrywam: wymaga też minimum znajomości systemu.  Zawsze miales tak mało pamieci? 

Polecam ten temat https://www.fixitpc.pl/topic/46-optymalizacja-i-odchudzanie-windows-xp/

Bootowanie  z pena - nie da się (tam nie ma systemu).

Zrobiłem test pamieci wg instrukcji w programie.

http://www.wklejto.pl/299337 

Jesli chodzi o dzialanie komputera to wiekszośc programów ktorych uzywałem śmigała szybko przy 128kB pamieci. Teraz to jest tragedia.

Cos ewidentnie spowalnia działanie komputera i to o 90%.

Spóbuję jeszcze raz ten OCCT

Odnośnik do komentarza

Szanowny Kolego, instrukcji jak wgrać memtestx86++ jest na internecie bardzo dużo. Nie ma z tym najmniejszego problemu. Mało tego , powiedziałem Ci cos pobrać. Jego wgranie jest intuicyjne. Domyślny instalator po wskazaniu pendrive instaluje tam system operacyjny jakim jest dos. 

 

Jeżeli wcześniej Twój system działał jak należy - to w takich nieoczywistych sprawach warto czasem dla oszczędności czasu zrobić instalację nakładkową albo zupełnie od nowa postawić system. Niektórzy użytkownicy forum mają czasem więcej czasu bądź zwyczajnie się nudzą i dla sportu lubią rozwiązywać takie przypadki z serii "dziwnych, a ciekawych". Jak widać zainteresowanie Twoim tematem nie jest duże. Przyczyn może być sporo, analiza takich przypadków wymaga wykonania wielu czynności. Samo wymienienie, których logów potrzeba nie stanowi problemu, niemniej tłumaczenie do tego jak je wykonać jest w chwili obecnej poza moim zasięgiem czasowym, dlatego oferuję Ci rozwiązanie najprostsze, a przynajmniej najbardziej ekonomiczne czasowo. Instalacja nakładkowa rzadko wymaga instalowania od nowa sterowników. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...