Skocz do zawartości

Problem z telefonem samsung na win xp sp3


Contras

Rekomendowane odpowiedzi

System widzi telefony jako aparat fotograficzny. Nie widzi w nim zewn. karty pamięci. I tylko na tym mi zależy. Nazwa tela jest rozpoznawana lecz foldery są bez podpisów i ich zawartość jest nie przydatna. Na innym xp ok. System raczej świeży. Nie chcę zaśmiecać i instalować pełnego softu od samsunga skoro na innym nie potrzeba tego robić. Zależy mi tylko, żeby widział w nim kartę pamięci. Może ma ktoś jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dokładnie, w telefonie trzeba włączyć najpierw tryb w jakim ma działać. 

 

Szkoda, że autor nie wpadł na pomysł, że samsung ma dziesiątki, jak nie setki różnych modeli telefonów. Generalnie od kilku lat nie ma telefonow, ktore pracuja jako pamięc flash. Trzy najbardziej (w obecnym czasie nawet jedyne) opcje to - Media Device (MTP), Camera (PTP) i "tylko ładowanie". Trzeba sprawdzić w jakim trybie jest telefon. 

Odnośnik do komentarza

U mnie w chwili podłączenia telefony są w trybie pamięci zewnętrznej lecz w zasadzie nie ma to znaczenia. Pojawia się np. okienko wybory za pomocą jakiego programu chcielibyśmy otworzyć, ale nie da się tam niczego dodać, a jest tylko abbyy finerider, photoshop, acdsee i word. Nie pisałem jaki model telrfonu, bo wszystkie tak traktuje: s5,j5, s8 i mój stary, na którym najbardziej mi zależy galaxy trend gt-s7560. Po wyborze nastepuje zamota i nie widać zdjęć. W menedżerze zadań widnieje jako urządzenia do obrazowania. Ikonka jest  aparacik jakby połączony ze skanerem gt-s7560, zamiast telefoniku jak w xpeku na laptopie. W wykrywaniu jakiś błąd i żółty znak zapytania przy CDC Abstract Control Model (ACM). No i chce się uruchamiać kreator aparatu fotograficznego i skanera. W oknie mój komputer jest właśnie ikonka aparatu foto gt-s7560. Mam także aparat fotograficzny samsunga i może on coś namieszał, ale nie instalowałem do niego oprogramowania, i bez problemu pokazuje kartę pamięci. Próbowałem instalować jakieś pojedyncze drivery do telefonów, ale nic to nie daje i poza tym dużo tego jest i nie ma gwarancji, że to nie jakiś badziew. Myślę, że nawet ten kies nie pomoże. Nie za bardzo jest racjonalne instalowanie takiego softu. Dla mnie to śmieć, ale jak trzeba? Może ktoś pomoże? Na telefonicznych forach nikt z xpekiem już raczej nie pomoże. W zasobniku nic nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza

Poproszę zatem o screena z menadżera urządzeń, bo jak mniemam - to tam jest żółty wykrzyknik, tak? Tak zebym widzial wszystkie pozycje. 

 

Czy ten błąd pojawił się nagle czy od samego początku występował? 

Sęk w tym, że to jeden z czterech sterowników i jego brak wcale nie odpowiada za wspomniany problem. Ten sterownik jest istotny z tego co pamiętam, gdy go flaszujesz np. przez Odyna. Stery są tutaj: https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2038555

 

Czy masz Windows Media Player w wersji 10 lub wyższej? To on jest kluczowy w kwestii polączenia telefonu z kompem. Albo on - albo Samsung Kies. Bez tego ani rusz. 

Odnośnik do komentarza

Dziękuję i już odpowiadam. WMP mam w wersji 9.00.00.4510. A na laptopie jest 11.0.5721.5280. Po prostu na stacjonarnym korzystam z foobara, bo mam dobra kartę muzyczną do formatów bezstratnych. Czy konieczna jest aktualizacja WMP? Jak tak, to jak najlepiej ją wykonać? Z okna programu, czy konkretną wersję? Może nr aktualizacji? Proszę o dalszą instrukcję od czego zacząć?

post-15611-0-46180000-1506629725_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Udało się! Jesteś lepszy od płatnych serwisantów. Cały czas wysłuchiwałem jaki to xp jest do d...y, tak się będzie działo itp, itd W przeciągu kilku dni rozwiązałem 2 nurtujące mnie sprawy. Było trochę dreszczyku, bo po pobraniu wmp11 ze strony CentrumXp.pl i zainstalowaniu (sprawdzanie legalności xp obowiązkowe), system wykrył telefon lecz nadal pliki w nim nie były widoczne, choć nastąpiło pobranie sterownika. Nic się w widokach nie zmieniło. Jednak dałem jeszcze aktualizuj sterownik przy nazwie telefonu we właściwościach i teraz wysyłam jak to wygląda. Wielkie dzięki. A drugi problem opisany w innym wątku oraz na forum mozilli, generował antywirus G-data w firefoxie. Trzeba było pobrać wcześniejszą wersję (ostatnią bezproblemową do xp) i przed zainstalowaniem odinstalować nowszą, która przy zakupie na stronie producenta oczywiście jest opisana jako wspierająca xp. Teraz aktualizujemy tylko bazy wirusów, a programu już nie.

post-15611-0-25180000-1506636375_thumb.jpg

post-15611-0-13900000-1506636387_thumb.jpg

post-15611-0-80620000-1506636399_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Robiłem w/g zaleceń i u mnie niestety miniaturki zdjęć nie chcą się pokazać. Po wybraniu widoku miniatury robią się trochę większe kafelki. No i otworzyć mogę tylko w jednym programie (przeglądarka acdsee pro) klikając dwukrotnie na ikonkę lub na otwórz. Nie mam opcji "otwórz za pomocą", a czasami bym chciał w faststone, bo ma ten fajny zoom klikając i przytrzymując LPM. Czy system plików na tej karcie jest prawidłowy, bo mam Generic Hierarchical? Szkoda, ale i tak jestem super zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...