Skocz do zawartości

Podzespoły do komputera dla gracza do 2500 zł


gregorr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam komputer, który już ma kilka lat i przy bardziej wymagających grach się zacina i postanowiłem wymienić podzespoły: procesor, karta graficzna, płyta główna i pamięć ram. Przeglądając internet natrafiłem na dużo pozytywnych opinii o takich podzespołach:

Procesor - AMD Ryzen 5 1500X

Karta graficzna - Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce 2 OC 6GB 192bit

Czy procesor i karta graficzna to dobry wybór lub co innego w podobnych pieniądzach można kupić?

Jaka płyta główna i ram pasowałyby do tych podzespołów? (mam obudowę ATX)

Proszę o poradę. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Faktycznie -nie zauważyłem. Co do płyt to do Ryzena MSI Tomahawk bądź ASRock AB350M PRO4, B350, DDR4, SATA3, USB3.0, uATX. Drożej Asus prime  x370

Co do pamięci to sam posiadam GSkill Aegis i pracują na MSI Mortar na 2933 Mhz. Jeśli szukasz wyższych taktów to tylko pamięci z kościami Samsung B-Die. Nadal na Ryzenie z kościami jest loteria choć więcej kości osiąga fabryczne zegary. Najlepiej wybrać jakieś kości i poszukać jak się sprawują z Ryzenem.

Karta Graficzna- dobry wybór. Procesor również. Niektórzy jednak preferują Intela. W zastosowaniach czysto pod gry powinien być lepszy. Ryzen jest bardziej uniwersalny. W tym budżecie dostałbyś zablokowane i5-7500.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...