Skocz do zawartości

Wolne działanie komputera WIN 8.1


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Raporty nie wykazują oznak infekcji. Poniżej zadaje wątek poboczny i diagnostyczny. Odbywać się będzie pobór najświeższych logów z Dziennika Zdarzeń oraz dodatkowy skan antywirusowy, przy okazji posprzątam system z resztek pozostawionych po odinstalowanych wcześniej programach itd.

 

Poproszę również o raport CrystalDiskInfo. To pomoże zbadać dysk, który często jest problemu w sekcji wolnego działania systemu.

 

1. Za pomocą Program Install and Uninstall Troubleshooter odinstaluj zbędny (bo nie masz produktów Google) aktualizator produktów Google: Google Update Helper.

 

2. Uruchom FRST. Z klawiatury CTRL+Y, zostanie otworzony plik fixlist.txt. Wklej do pliku następującą treść:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
ShellIconOverlayIdentifiers: [00asw] -> {472083B0-C522-11CF-8763-00608CC02F24} =>  -> Brak pliku
ShellIconOverlayIdentifiers: [00avast] -> {472083B0-C522-11CF-8763-00608CC02F24} =>  -> Brak pliku
ShellIconOverlayIdentifiers: [GGDriveOverlay1] -> {E68D0A50-3C40-4712-B90D-DCFA93FF2534} => C:\ProgramData\GG\ggdrive\ggdrive-overlay.dll -> Brak pliku
ShellIconOverlayIdentifiers: [GGDriveOverlay2] -> {E68D0A51-3C40-4712-B90D-DCFA93FF2534} => C:\ProgramData\GG\ggdrive\ggdrive-overlay.dll -> Brak pliku
ShellIconOverlayIdentifiers: [GGDriveOverlay3] -> {E68D0A52-3C40-4712-B90D-DCFA93FF2534} => C:\ProgramData\GG\ggdrive\ggdrive-overlay.dll -> Brak pliku
ShellIconOverlayIdentifiers: [GGDriveOverlay4] -> {E68D0A53-3C40-4712-B90D-DCFA93FF2534} => C:\ProgramData\GG\ggdrive\ggdrive-overlay.dll -> Brak pliku
ContextMenuHandlers1: [AIMP] -> {1F77B17B-F531-44DB-ACA4-76ABB5010A28} => C:\Program Files (x86)\AIMP\System\aimp_menu64.dll -> Brak pliku
ContextMenuHandlers4: [AIMP] -> {1F77B17B-F531-44DB-ACA4-76ABB5010A28} => C:\Program Files (x86)\AIMP\System\aimp_menu64.dll -> Brak pliku
Task: {F48265DD-9135-4FB1-83CB-1467A1AF3F6C} - \Microsoft\Windows\Setup\EOSNotify -> Brak pliku <==== UWAGA
HKU\S-1-5-21-1657043038-3288557173-2309702434-1002\Software\Classes\.scr: AutoCADScriptFile =>
SearchScopes: HKLM -> {90EC94BD-C139-4B72-ADD0-FBFC3876C3A7} URL = hxxp://www.amazon.co.uk/s/ref=azs_osd_ieauk?ie=UTF-8&tag=hp-uk3-vsb-21&link%5Fcode=qs&index=aps&field-keywords={searchTerms}
SearchScopes: HKLM-x32 -> {90EC94BD-C139-4B72-ADD0-FBFC3876C3A7} URL = hxxp://www.amazon.co.uk/s/ref=azs_osd_ieauk?ie=UTF-8&tag=hp-uk3-vsb-21&link%5Fcode=qs&index=aps&field-keywords={searchTerms}
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-1657043038-3288557173-2309702434-1002 -> {90EC94BD-C139-4B72-ADD0-FBFC3876C3A7} URL = hxxp://www.amazon.co.uk/s/ref=azs_osd_ieauk?ie=UTF-8&tag=hp-uk3-vsb-21&link%5Fcode=qs&index=aps&field-keywords={searchTerms}
Handler: ms-help - {314111c7-a502-11d2-bbca-00c04f8ec294} - C:\Program Files (x86)\Common Files\Microsoft Shared\Help\hxds.dll Brak pliku
S3 BtAudioBusSrv; \SystemRoot\System32\Drivers\BtAudioBus.sys [X]
S3 btUrbFilterDrv; \SystemRoot\System32\Drivers\IvtUrbBtFlt.sys [X]
C:\Users\Administrator\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar\CyberLink Media Suite.lnk
C:\Users\Administrator\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar\CyberLink YouCam.lnk
C:\Users\Krzysiek\Links\OneDrive.lnk
C:\Users\Krzysiek\Favorites\GG dysk (krzysiekpoz83-gmail_com).lnk
C:\Users\Krzysiek\Favorites\GG dysk.lnk
C:\Users\Krzysiek\Documents\Programy\Gwint.lnk
C:\Users\Krzysiek\Documents\Dla banku\GOG Galaxy.lnk
C:\Users\Krzysiek\Desktop\Pulpit\GIMPPortable — skrót.lnk
C:\Users\Krzysiek\AppData\Local\Microsoft\Windows\GameExplorer\{51D20414-0220-49F5-A5E7-BAA741341748}\PlayTasks\0\Zagraj.lnk
C:\Users\Waleria\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar\CyberLink Media Suite.lnk
C:\Users\Waleria\AppData\Local\Microsoft\Windows\Application Shortcuts\microsoft.windowscommunicationsapps_8wekyb3d8bbwe\Microsoft.WindowsLive.Calendar.lnk
C:\Users\Waleria\AppData\Local\Microsoft\Windows\Application Shortcuts\microsoft.windowscommunicationsapps_8wekyb3d8bbwe\Microsoft.WindowsLive.Chat.lnk
C:\Users\Waleria\AppData\Local\Microsoft\Windows\Application Shortcuts\microsoft.windowscommunicationsapps_8wekyb3d8bbwe\Microsoft.WindowsLive.Mail.lnk
C:\Users\Waleria\AppData\Local\Microsoft\Windows\Application Shortcuts\microsoft.windowscommunicationsapps_8wekyb3d8bbwe\Microsoft.WindowsLive.People.lnk
DeleteKey: HKCU\Software\Mozilla\Firefox
DeleteKey: HKCU\Software\MozillaPlugins
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Mozilla\Firefox
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\MozillaPlugins
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Mozilla\Firefox
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\MozillaPlugins
C:\Users\Krzysiek\AppData\Local\Mozilla\Firefox
C:\Users\Krzysiek\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox
C:\Users\Krzysiek\AppData\Roaming\Profiles
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Google\Chrome\Extensions
Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}
CMD: netsh advfirewall reset
EmptyTemp:

 

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Z klawiatury CTRL+S, by zapisać zmiany. Następnie w oknie FRST klik w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Całościowo przeskanuj system za pomocą Malwarebytes AntiMalware. Jeśli coś wykryje to niczego nie usuwaj, a dostarcz raport. 

 

4. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan) wraz z Addition, ale już bez Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza

Zanim zrobię to Co powiedziałeś z Farbarem czy tajak to tam... to ma takie coś jeszcze w procesach mcafee web advisor w sumie nei uzywam mcafee wiec nie pamietam skad to mam  dlaeczego chodzi.
I chyba odinstaluję Produkty Adobe jak Lightroom i Autocad póki co i zobaczymy- bo one mają zdaje się dużo tych wszystkich dodatków.
aha zainstalowałem Nero dziś, ale rozumiem, że to nie ma wpyłwu i związku z tym co w skrypcie?

Odnośnik do komentarza

Dobra zrobię nowe Frst. teraz mi skrót do opery nie działał

a może skandyska zrobie?
Powiedz mi proszę co to jest ten driver agent, który się pojawia w raportach i co to jest ten esuport.com ? Z niczym  tego nie kojarzę.
Stary skrót do Opery nie działał niby bo się Opera zaktualizowała do nowej wersji.
Jednocześnie nie działa przeglądarka  z Aviry- została wycofana z produkcjii zamiast tego Avira proponuje zainstalowanie Opery z dodatkiem od Aviry.
Wykonałem logi FRst, ale ponieważ coś skróty Opery nie działały to:

Wyrzuciłem Stare instalacje Opery w sensie poprzednie, wykasowałem foldery.
Zainstalowałem wersję Opery polecaną przez Avirę w nowym folderze.
Teraz ta wersja nie pobiera póki co aktualizacji, ale przynajmniej działa.
Teraz odinstaluję niepotrzebne, nieużywane programy i potem zrobię nowy skan FRST.

Odnośnik do komentarza

Odinstalowałem następujące aplikacje:

LG PC Suite
LG United Mobile Drivers
Nero OEM
Sauerbraten
Abes Odyse
AP Tuner 3.08
Ghost Script GPL
Corel Graphics Shel Extension
Autocad 2014 i dodatkowe aplikacje
Lightroom
Defragler
Gimp
HP Conected Music
Uruchomiłem ponownie komputer
Wykonałem skan FRST logi poniżej.

Edit Opera się sama zaktualizowała więc dodaje nowe logi. 
 

Shortcutnowy.txt FRSTnowy.txt Additionnowy.txt Shortcut.txt FRST.txt Addition.txt

Odnośnik do komentarza

OK to po kolei:
Usunąłem kolejne programy.

Zrobiłem fix wg poprzedniego wpisu.

Usunąłem Avira Scout, bo Avira twierdzi, że ona już nie jest potrzebna, to spowodowało niedziałanie prawidłowe guziczka na pasku. Naprawiłem instalację Aviry przez dodaj usuń programy i teraz wszystko działa.
Zrobiłem nowe logi z FRST.

Teraz tak:
1. Trzeba sprawdzić czy działął połączenie z telefonem i aparatem
2. Czy mam usunąć te wpisy o GTAIV w tym programie do usuwania?
3. Czy instalować spowrotem Malware i robić skan?
4. Generalnie jakby szybciej działało, może te Adoby i Corele tak zamulały? Napewno jednak są jakieś śmieci jeszcze.
 

Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Pousuwałem niektóre stare pliki programów, których już nie mam.
Narzędziem do odinstalowywania usunąłem resztki GTAIV- czyli te dwa wpisy co się pojawiały na liście.
CClenerem  oczyściłem ze zbędnych plików usunąłem część błędnych, starych wpisów rejestru, co do których byłem pewien, to samo z wpisami nt bibliotek do Adobe i Corel.
Nowe logi.

 

Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...