Skocz do zawartości

Mało miejsca na dysku, spowolniony komputer


dominika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

potrzebuje pomocy w odgruzowaniu komputera po dzieciach, potrzebuje go do pracy, ale to co sie na nim dzieje to tragedia.

Muli sie strasznie, cały czas coś mieli chociaż wszystkie okna pozamykane, ciężko na nim coś zrobić.

Nie mogę odinstalować niektórych gier bo wyskakuje błąd, a chciałabym zwolnic miejsce na dysku.

Ja sama nie podejmuje się naprawy bo raczej sie nie znam.

Odinstalowałam kilka programów, przeskanowałam komputer dwoma programami, które były na komputerze ccleaner i  bytefence anty-malware ale nic nie usunęłam bo nie miały licencji, więc odinstalowałam te programy.

Dołączam wymagane logi i tu prośba do specjalistów o pomoc.

Z góry dziękuję

 

 

Ok, dołączam ponownie ligi z pulpitu

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę pod dostosowanym do problemu tytułem do działu Windows, to w ogóle nie jest problem infekcji.

 

 

Muli sie strasznie, cały czas coś mieli chociaż wszystkie okna pozamykane, ciężko na nim coś zrobić.Nie mogę odinstalować niektórych gier bo wyskakuje błąd, a chciałabym zwolnic miejsce na dysku. Ja sama nie podejmuje się naprawy bo raczej sie nie znam. Odinstalowałam kilka programów, przeskanowałam komputer dwoma programami, które były na komputerze ccleaner i bytefence anty-malware ale nic nie usunęłam bo nie miały licencji, więc odinstalowałam te programy.

 

Bytefence to niepożądany skaner, lewy program instalowany siłowo na systemach! Brak wolnego miejsca klaruje się jako przyczyna spowolnienia:

 

Drive c: () (Fixed) (Total:102.78 GB) (Free:4.28 GB) NTFS ==>[dysk z komponentami startowymi (pozyskano odczytując BCD)]

 

Tu nie będzie żadnej cudownej solucji, należy ręcznie pozbyć się niepotrzebnych rzeczy z dysku. Skrypt FRST nie zdziała zbyt dużo, jedyna komenda która ewentualnie wpłynie na wyniki to czyszczenie Tempów, ale nie spodziewam się wybitnych wyników, bo już CCleaner był uruchamiany (zazębiające się sfery czyszczenia). Ostatecznie jeszcze mogę załączyć na usuwanie katalog pobierania Windows Update.

 

 

1. Wyczyść foldery Przywracania systemu, co być może zwolni z kilka GB: KLIK.

 

2. Odinstaluj niepotrzebne / nieużywane programy, te które zdołasz i nie zwrócą komunikatu o potrzebie większej ilości miejsca do deinstalacji.

 

3. Uruchom FRST. Z klawiatury CTRL+Y, zostanie otworzony plik fixlist.txt. Wklej do pliku następującą treść:

 

CloseProcesses:
GroupPolicy: Ograniczenia - Chrome 
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Ograniczenia 
HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender: Ograniczenia 
CHR HomePage: Default -> hxxp://www.gazeta.pl/0,0.html?p=190
CHR StartupUrls: Default -> "hxxp://www.gazeta.pl/0,0.html?p=190"
FF Homepage: Mozilla\Firefox\Profiles\8wjxr8p5.default -> hxxp://www.gazeta.pl/0,0.html?p=190
HKU\S-1-5-21-588954717-1973757066-1361698813-1001\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = hxxp://www.gazeta.pl/0,0.html?p=190
HKU\S-1-5-21-588954717-1973757066-1361698813-1001\...\Run: [steam] => "D:\Steam\steam.exe" -silent
HKU\S-1-5-21-588954717-1973757066-1361698813-1001\...\Run: [Flvto YouTube Downloader] => "C:\Users\GIIOST\AppData\Local\Flvto YouTube Downloader\FlvtoYoutubeDownloader.exe" /minimize
HKU\S-1-5-21-588954717-1973757066-1361698813-1001\...\Run: [spotify Web Helper] => "C:\Users\GIIOST\AppData\Roaming\Spotify\SpotifyWebHelper.exe"
HKU\S-1-5-21-588954717-1973757066-1361698813-1001\...\Run: [spotify] => "C:\Users\GIIOST\AppData\Roaming\Spotify\Spotify.exe" -autostart -minimized
HKU\S-1-5-21-588954717-1973757066-1361698813-1001\...\Run: [Gaijin.Net Agent] => "C:\Users\GIIOST\AppData\Local\Gaijin\Program Files (x86)\NetAgent\gjagent.exe"
S2 PlaysService; "C:\Program Files (x86)\Raptr Inc\PlaysTV\plays_service.exe" [X]
S3 VGPU; System32\drivers\rdvgkmd.sys [X]
Task: {03981213-7BF7-49DE-AFF4-F29686DDC89C} - System32\Tasks\AVAST Software\Avast settings backup => C:\Program Files\Common Files\AV\avast! Antivirus\backup.exe
Task: {28CFD49C-3089-459D-A8BA-D3DE61644807} - System32\Tasks\{94A902B2-E467-428D-A568-326F0A201424} => C:\Windows\system32\pcalua.exe -a "C:\Users\GIIOST\Desktop\The Sims 4 Vampires.exe" -d C:\Users\GIIOST\Desktop
Task: {D4B4E4FC-6B5A-433A-9CE2-473CC12E853C} - System32\Tasks\{F2876072-523F-4F91-9439-FF83B5B1D537} => C:\Windows\system32\pcalua.exe -a "D:\Król Nazguli\mods\Uninstall.exe" -d "D:\Król Nazguli\mods"
DeleteKey: HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Schedule\TaskCache\Tree\AVAST Software
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Google\Chrome\Extensions
RemoveDirectory: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\GameExplorer\{0FC5C84E-3BE7-469B-9862-61E54A0CEC06}
RemoveDirectory: C:\Users\GIIOST\AppData\Local\Microsoft\Windows\GameExplorer\{A20033EC-848B-4990-955E-D40CD74FFC50}
RemoveDirectory: C:\Users\GIIOST\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Guest Profile
RemoveDirectory: C:\Users\GIIOST\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\System Profile
RemoveDirectory: C:\Windows\SoftwareDistribution\Download
StartBatch:
del /q C:\Users\GIIOST\AppData\Roaming\winuptstart.bat
netsh advfirewall reset
EndBatch:
Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Z klawiatury CTRL+S, by zapisać zmiany. Następnie w oknie FRST klik w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

4. Wyczyść Google Chrome z niepożądanych wtrętów:

  • Zresetuj synchronizację (o ile włączona): KLIK.
  • Odinstaluj następujące rozszerzenia: Ask Web Search, Bitmotion - New Tab, FunCustomCreations, o ile nadal będą widoczne.
  • Ustawienia > karta Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > zjedź na sam spód i uruchom opcję Resetowanie ustawień. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.
  • Ustawienia > karta Ustawienia > sekcja Szukaj > klik w Zarządzanie wyszukiwarkami > skasuj z listy wszystko z wyjątkiem Google.
5. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan), bez Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt.
Odnośnik do komentarza

Wg spodziewań brak rozmachu i niewiele GB przybyło, a problem będzie stale wracał (Windows Update, kolejne instalacje, etc.).

 

Drive c: () (Fixed) (Total:102.78 GB) (Free:8.1 GB) NTFS ==>[dysk z komponentami startowymi (pozyskano odczytując BCD)]

 

 

1. Drobne poprawki. W Google Chrome nadal widzę delikwentów Ask Web Search, FunCustomCreations oraz modyfikacje ustawień wyszukiwarki wykonane przez Ask - ponów czyszczenie wg podanych kroków. Następnie uruchom FRST. Z klawiatury CTRL+Y, zostanie otworzony plik fixlist.txt. Wklej do pliku następującą treść:

 

CHR NewTab: Default -> Not-active:"chrome-extension://aloclllfpfjnbhenpnopmemkdjnoimki/stubby.html"
RemoveDirectory: C:\ProgramData\McAfee
StartBatch:
attrib -h C:\Users\GIIOST\AppData\Roaming\winuptstart.bat
del /q C:\Users\GIIOST\AppData\Roaming\winuptstart.bat
del /q C:\Users\GIIOST\Downloads\a0362ddc-c581-48d0-b0c6-b9a5077bccc4.tmp
EndBatch:

 

Z klawiatury CTRL+S, by zapisać zmiany. Następnie w oknie FRST klik w Napraw (Fix). Tym razem nie będzie restartu. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

2. Gry których nie można odinstalować mogą rzeczywiście być częściowo usunięte. Ich dane instalacyjne spróbuj usunąć za pomocą Program Install and Uninstall Troubleshooter. Program należy uruchomić tyle razy ile wejść, nie umożliwia akcji zbiorowej. Po akcji sprawdź czy na dysku poniewierają się foldery zdefektowanych gier, a jeśli to po prostu skasuj ręcznie (SHIFT+DEL omija przenoszenie do Kosza).

 

3. W folderze Pobrane jest sporo grubych plików AVI - te pliki możesz przenieść na D gdzie jest dużo wolnego. Skan FRST jest bardzo ograniczony, więc do dalszej diagnostyki skorzystaj ze SpaceSniffer by dokładnie zanalizować gdzie jest najwięcej pożarte. Program należy zastartować przez Uruchom jako administrator, by obliczył sfery zablokowane na zasadzie uprawnień.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...