Skocz do zawartości

Jak przywrócić do życia usuniętą usługę? Pomocy!


moccaffe

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z wiersza poleceń, komendami: sc delete "Pml Driver HPZ12"  oraz sc delete "Net Driver HPZ12" usunąłem obie te usługi, będąc przekonanym, że po reinstalacji oprogramowania drukarki HP obie usługi powrócą na swoje miejsce. Jak się domyślacie - nie powróciły. Zainstalowałem zatem Centrum Obsługi HP z przybornikiem drukarki na którym mi najbardziej zależało, a z którego nie mam teraz żadnego pożytku, jako że próba np. określenia stanu głowic drukujących kończy się komunikatem: "Komputer nie może nawiązać dwustronnej komunikacji z urządzeniem". Podobnie przy innych działaniach serwisowych. Znalazłem tyle, że wspomnianą komunikację zapewniają wycięte przeze mnie obie usługi. Siedzę od wczoraj i próbuję to jakoś odkręcić, ale skończyły mi się pomysły i podpowiedzi z netu.

Picasso, ratuj :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jesteś pewny, że odpowiednie sterowniki zainstalowałeś? Niektórzy providerzy osobno oferują "sam sterownik" (które i tak są "ciężkie" i zajmują czasem nawet ponad 100 MB), a czasem sterownik + oprogramowanie. Nie podałeś co za drukarkę masz, więc nie mogę tego sprawdzić. 

 

Usunięcie usługi nie sprawia, że zostają też usunięte wpisy w rejestrze odnośnie jej. Skoro ponowna instalacja nie nic nie daje, to zerknąłbym czy występują w rejestrze wpisy z HPZ12. W tym celu możesz się posłużyć programem Miniregtool: https://www.fixitpc.pl/topic/29734-usuwanie-zablokowanych-kluczy-rejestru/ (info o programie + linki do pobrania. Zmieniasz na search, wpisujesz: HPZ12 i wrzucasz tutaj raport po szukaniu. 

 

Nie masz punktu odzyskiwania systemu żeby powrócić do niego sprzed kasacji usługi? 

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Ci Groszxxxu za zainteresowanie, ale kapituluję. Idąc za Twoją sugestią wróciłem do obrazu partycji sprzed zmian (nie mam zaufania do mechanizmu przywracania systemu). Nie chciało mi się drugi raz powtarzać kilku operacji, jakie miały miejsce od czasu ostatniej kopii, ale nie mam już więcej czasu na majsterkowanie. Dla porządku tylko dodam, że w rejestrze był tylko jeden wpis z HPZ12 w lokalizacji: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Svchost] "HPZ12"="Pml Driver HPZ12 Net Driver HPZ12". Nie miałem pojęcia jak edytować tę wartość ("Pml Driver HPZ12 Net Driver HPZ12") żeby włączyć obie usługi, więc True Image poszedł w ruch i po sprawie.

Pozdrawiam cały zespół Fixitpc.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...