Skocz do zawartości

Windows się nie uruchamia - BSOD


artian

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

System Windows dziś przestał mi się uruchamiać. System przechodzi przez POST, przez GRUB'a, chwilę ładuje się pasek Windowsa i na ułamek sekundy pojawia się BSOD. Nie jestem w stanie odczytać czegokolwiek.

System również nie uruchamia się w trybie awaryjnym. Ładowanie sterowników kończy się na classpnp.sys.

Próbowałem zmienić tryb ładowania HD w BIOSie - bez efektu.

Na tym samym dysku mam zainstalowany system Ubuntu, który działa bez problemów.

W ostatnim czasie nie instalowałem żadnych nowych aplikacji.

 

Prosiłbym o pomoc w celu ustalenia przyczyny problemu. Oczywiście mogę spróbować załączyć jakieś logi systemowe, tylko nie wiem jak to zrobić bez odpalania systemu. Hirens?

 

Pozdrawiam i z góry dzięki!

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z poziomu hirensa ( mini xp ) dostaniesz się do partycji systemowej.  W tym środowisku zapewne będzie to inna litera partycji. Dalej wejdź do Windows - > Mini dump.
Spakuj pliki .dmp do archiwum i podaj do wglądu.   Jeżeli masz taką możliwość wykonaj logi z poziomu środowiska WinRe  LINK
W Frst zaznacz także "lita bcd".

Poza tym podaj log z tej lokalizacji "Windows\System32\Winevt\Logs\System.evtx"
 

Sterownik classpnp.sys jest najprawdopodobniej odpowiedzialny za identyfikacje sprzętu zgodnego ze standardem plug and play.

Jeżeli podłączone są jakieś urządzenia na usb, odłącz je na potrzeby testu.

 

Czy wystąpienie problemu możesz powiązać z instalacją jakiegoś programu, aktualizacji bądź z jakimkolwiek innym wydarzeniem?

W tej sytuacji najprościej byłoby przywrócić system do wcześniejszego punktu w czasie z poziomu WinRe.  Jednak najpierw chciałbym się dowiedzieć co powoduje taki problem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...