Skocz do zawartości

PCTools Registry Mechanic - Niechciana instalacja


Rekomendowane odpowiedzi

O co może chodzić?

Nie instalowałem tego programu. Nie odwiedzałem tej strony.

Jedyne co robiłem.

O 19:03 aktualizowałem DivX (licencjonowany) i nie odznaczyłem instalacji Symanteca (nowa ikona na pulpicie z odwołaniem do instalatora). Usunąłem ikonę i katalog z DivX z instalatorem.

O 19:30 wyszedłem na dymka. Wracam i widzę taki kwiatek:

 

 

 

Instalacja 19:33. Niczego takiego nie instalowałem.

Jak zdiagnozować co spowodowało instalację?

Jak bezpiecznie odinstalować? I o co wogóle chodzi?

 

Normalne czary.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wyszedłem około 19:29. Wróciłem około 19:36. Jedyna otwarta strona w IE9 RC to fixitpc i nie byłem zalogowany. Uruchomiony tylko Outlook 2003.

W trakcie odpalałem na krótko Skype`a (2 min) ale nie pamiętam kiedy dokładnie.

W Tempie instalator ściągnięty 19:33. Zainstalowany 19:33.

 

Najbardziej interesuje mnie to co spowodowało instalację bez moich świadomych działań!!!!!:angry: :o :angry:

 

Aktualnie program w stanie jak na obrazku (celowo) gdyby to miało pomóc. Widzę, że to wersja 32bitowa.

Do takich działań używam Auslogics oraz Tweak7.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Aktualnie program w stanie jak na obrazku (celowo) gdyby to miało pomóc. Widzę, że to wersja 32bitowa.

Do takich działań używam Auslogics oraz Tweak7.

 

Masz go w dodaj usuń, czy nie masz?

 

Najbardziej interesuje mnie to co spowodowało instalację bez moich świadomych działań!!!!!

Brak użytkownika przy kompie.

O 19:30 wyszedłem na dymka. Wracam i widzę taki kwiatek:

i

W Tempie instalator ściągnięty 19:33. Zainstalowany 19:33.

W tym czasie kurzysz fajurke i Cię nie ma. Sprawdź w TC czy masz ten program.

Odnośnik do komentarza

Mam ten program w dodaj usuń.

Mam go w Programy z opcją Odinstaluj.

Zdecydowany i pewny "Brak użytkownika przy kompie."

 

W tym czasie kurzysz fajurke i Cię nie ma. Sprawdź w TC czy masz ten program.

 

Tak jest.

 

Jestem już po aborcji. Ale zostawiłem (celowo) w Tempie oraz TIF śmieci po instalacji oraz deinstalacji.

 

Brak aktywności w Internecie od 19:05 a program się pobrał, zainstalował i uruchomił o 19:33.

 

To mnie najbardziej bulwersuje. Czy jest sposób na wyszpiegowanie tego problemu (np w Historii IE)?

 

Okresowo używam ERUNTA.

Odnośnik do komentarza

Najbardziej prawdopodobny wydaje się tu DivX. Te paczki zawsze miały upchane śmieci. Ponadto:

 

O 19:03 aktualizowałem DivX (licencjonowany) i nie odznaczyłem instalacji Symanteca (nowa ikona na pulpicie z odwołaniem do instalatora). Usunąłem ikonę i katalog z DivX z instalatorem.

 

PC Tools = Symantec. Firma została przecież spory czas temu przejęta przez Symantec, tylko zachowała pewną odrębność prezentacyjną produktów. Skoro nie odznaczyłeś tu sponsora w instalacji DivX, to jest prawdopodobne, że to zezwoliło na instalację reklam.

 

Nie mogę odtworzyć tego zachowania z DivX, ponieważ nie mam licencjonowanego starszego DivX, który można upgradować. Instalacja paczki DivX Plus ze strony domowej nie proponuje mi nic od Symantec, za to próbuje mi podsuwać Google Chrome i przestawiać domyślną przeglądarkę.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio w sklepie w którym pracuję jest w promocji Norton wraz z PCTools registry mechanic. Tak więc to przez niego będzie to wszystko, dodają teraz do programów jakieś registry boostery, albo inne śmieci w zależności jaki program się instaluje.

Ostatnio instalowałem foxit reader i właśnie miałem jako dodatek możliwość zainstalowania wyżej wymienionego boostera :angry:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...