Skocz do zawartości

Ikony zmieniają położenie Windows7


Riccardo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od pewnego czasu mam problem z ikonami na pulpicie. Ustawiam ikony według własnych upodobań lecz po każdym restarcie komputera ikony przesuwają się do lewej strony pulpitu i zmieniają widok z małych na  średnie. Mam odznaczone "autorozmieszczanie ikon". Zainstalowałem program Desktop Restore. Niestety również nie pomaga. Jedyne co pomaga to wyłączenie i ponowne włączenie explorer.exe. Ale tylko jeżeli nie wyłączę komputera. Po wyłączeniu ikony znowu są poprzestawiane.
Przed chwilą zrobiłem skanowanie systemu sfc/scannow. Otrzymałem odpowiedź: Funkcja ochrona zasobów systemu Windows nie znalazła naruszeń integralności.
Wydaje mi się, że problem z ikonami wystąpił po zainstalowaniu jakiegoś programu z płyty, którą kupiłem wraz z gazetą komputerową. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Odpowiedź na szybko: 

Na początek post 10 i 20 z tego tematu: https://www.fixitpc.pl/topic/8581-zapamietywanie-widokow-folderow/

Zacząłem robić według instrukcji Picasso czyli

 

- Punkt pierwszy to miało być tylko wyłączenie powłoki explorer.exe w celu przeprowadzenia innych operacji w stadium gdy powłoka nie jest załadowana.

- Następnie przechodzisz do Step 2, CTRL+SHIFT+ESC i w menu Plik > Nowe zadanie > regedit, przechodzisz do podanego klucza i sprawdzasz uprawnienia, w razie czego korygujesz, a jeśli wszystko tu jest już prawidłowo:

- Przechodzisz do Step 3, usuwasz klucz z rejestru, w menu Plik > Nowe zadanie > explorer.exe, układasz ikony na Pulpicie i restart systemu.

 

ale po dotarciu do Step 3 nie wiem , który klucz usunąć ?

 

 

Odnośnik do komentarza

Może jeśli już powołujesz się na jakieś źródło to je cytuj? Gdzie napisane, że masz coś usunąć?

 

 

 

Step 3: Reset the Desktop Icon Layout Registry Key

This step is required only if the problem remains unresolved although you’re able to write to the Desktop registry key.

1. Using the Registry Editor, rename the key Desktop to Desktop.Old

2. Exit the Registry Editor

3. Press CTRL + ALT + DEL to open Task Manager

4. From the File menu, click Run. Type Explorer.exe and press ENTER

 

Sprawa dotyczy klucza, któremu wcześniej zmieniałeś uprawnienia jeśli było na jakimś kluczu "Deny" tj. HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags\1\Desktop 

Gdzie tu masz delete? Masz zmienić nazwę. 

 

Kolejnego posta (20) Ci się czytać już nie chciało żeby dostarczyć wymagane dane? Przecież dalej stoimy w miejscu, a tak można by juz było pójść krok naprzód. 

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Nie mogłem zacytować posta Picasso, ponieważ ten temat jest już zamknięty i nie ma opcji "cytuj". A chodziło mi o ten wpis z postu nr 18:

- Przechodzisz do Step 3, usuwasz klucz z rejestru, w menu Plik > Nowe zadanie > explorer.exe, układasz ikony na Pulpicie i restart systemu.

Co do postu nr 20, to czytałem go ale nie chciałem zaczynać czegoś nie skończywszy poleceń z posta nr 10

 

PS. Jestem zielony w tych sprawach i proszę o wybaczenie jeżeli będę zadawał pytania według Ciebie banalne :)

Ok. Teraz zrobię polecenie Picasso z postu nr 20

 

 

 

Result.txt

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Problem zniknął i ikony nie przestawiają się. Niestety tak do końca nie wiem co się stało, ponieważ instalowałem różne programy i w pewnym momencie, po ustawieniu po raz kolejny ikon według moich upodobań okazało się, że jest wszystko OK.

Wydaje mi się, że stało się to po zainstalowaniu programu Driver Booster 5.0.3.360, który wykrył mi kilka nieaktualnych i brakujących sterowników.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Problem zniknął i ikony nie przestawiają się. Niestety tak do końca nie wiem co się stało, ponieważ instalowałem różne programy i w pewnym momencie, po ustawieniu po raz kolejny ikon według moich upodobań okazało się, że jest wszystko OK.

Wydaje mi się, że stało się to po zainstalowaniu programu Driver Booster 5.0.3.360, który wykrył mi kilka nieaktualnych i brakujących sterowników.

 

Nie ciesz się, pewnie wróci. Znaczy sie problem... ;)

Bo to wina Windows a nie Driver Boostera. Przyczyna jest bliżej nieznana i najłatwiej ją ominąć instalując na przykład programiki typu ReIcon. Niby sposobów jest 300, a u mnie żaden nie działał i wszystkie ikony starnnie zwiewały na lewą stronę ekranu. W końcu za którymś tam razem problem zniknął, na skutek jakiejś aktualizacji, albo kolejnej weryfikacji plików systemowych, w których zdarza mi się całkiem świadomie mieszać... ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...