Skocz do zawartości

WOLNY START SYSTEMU PODEJRZEWAM AVAST


sumzor

Rekomendowane odpowiedzi

To pal licho windowsowe narzędzie. 

Zrobimy kopię partycji w dmde. Pobierz dmde 

https://dmde.com/download/dmde-3.4.0.720-win32-gui.zip

Następnie zakładka: dyski logiczne, wybierz c:, zatwierdz, prawy przycisk na partycję - utwórz obraz/klonuj, w sekcji "docelowy" kliknij na "plik" i wskaż na dysk d: (w ten sposob wybierzesz miejsce do zapisu obrazu partycji c: na dysk d:) i tyle. Nie powinno być problemów nawet na aktywnym systemie, ale jakby coś jednak poszło nie tak - to pisz. 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To pal licho windowsowe narzędzie. 

Zrobimy kopię partycji w dmde. Pobierz dmde 

https://dmde.com/download/dmde-3.4.0.720-win32-gui.zip

Następnie zakładka: dyski logiczne, wybierz c:, zatwierdz, prawy przycisk na partycję - utwórz obraz/klonuj, w sekcji "docelowy" kliknij na "plik" i wskaż na dysk d: (w ten sposob wybierzesz miejsce do zapisu obrazu partycji c: na dysk d:) i tyle. Nie powinno być problemów nawet na aktywnym systemie, ale jakby coś jednak poszło nie tak - to pisz. 

 

 

Po kliknięciu OK w załączniku "kopiuj sektory"pojawia się pytanie-załącznik "komunikat II".Po kliknięciu w nim "tak" nic się nie dzieje.Nie wiem czy mogę zamknąć okienko "kopiuj sektory"[tak zrobiłem] i przejść do pracy czy zostawić otwarte i czekać aż coś się zacznie dziać[jak długo mniej więcej zostawić otwarte i czekać].

 

Zauważyłem przy ponownej próbie,że po kliknięciu "tak" w zał.2 załącznik "kopiuj sektory"otwiera się w zakładce "Parametry"ale i tak nic się nie dzije.

 

PS

 

Zauważyłem,że na dysku:d pojawił się plik [dokument tekstowy]-volC_lba0_209713152.bin 'ale jego rozmiar równy jest 0 tzn.kopia nie zapisała się.[Podejrzewam,że w okienku "kopiuj sektory" należy podać parametry ale nie wiem co tam wpisać]

 

 

PS II

 

Po kilkunastu próbach klikając w sposób trochę przypadkowy w różne miejsca zał.1 "kopiuj sektory"udało mi się wykonać i zapisać na dysku d kopię zapasową.Ponawiam pytanie czy naprawy systemu nie można dokonać z poziomu "dysku naprawy systemu",który zrobiłem gdy komputer był nowy i chodził b.dobrze?

post-9069-0-28310000-1504768397_thumb.jpg

post-9069-0-90030000-1504768592_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Nie było mnie na weekend, poradziłeś sobie? Dużo jest źródeł (w tym oryginalne strony microsoftu i help systemowy) jak dokonac tej operacji. 

Teraz po Twoim poście usiłowałem dokonać tej  operacji,ale pokazujące się kolejne okienka wymagają znajomości angielskiego więc zrezygnowałem by czegoś nie spaprać.Materiały na ten temat,które znalazłem w internecie niczego mi nie wyjaśniły.Będę dalej szukał [chodzi mi o wskazówki dla osób nie znających angielskiego].

Odnośnik do komentarza

Przesadzasz ;)

 

Proszę film: 

 

Zobacz ile tego jest: 

https://www.google.pl/search?biw=1280&bih=918&tbm=vid&q=przywracanie+obrazu+systemu+windows+7&oq=przywracanie+obrazu+systemu+&gs_l=psy-ab.1.1.0l4.13381.60039.0.61328.47.44.0.0.0.0.155.3724.34j9.43.0....0...1.1.64.psy-ab..4.43.3693.7RwSqFqV4N0

 

Ważne info: 

8:45 filmu - sprawdź czy to jest na pewno kopia c: , nie sadze zeby bylo inaczej, niemniej zwroc na to uwagę ;)

Daj znać jak chodzi system pozniej. 

Odnośnik do komentarza

Przesadzasz ;)

 

Proszę film: 

 

Zobacz ile tego jest: 

https://www.google.pl/search?biw=1280&bih=918&tbm=vid&q=przywracanie+obrazu+systemu+windows+7&oq=przywracanie+obrazu+systemu+&gs_l=psy-ab.1.1.0l4.13381.60039.0.61328.47.44.0.0.0.0.155.3724.34j9.43.0....0...1.1.64.psy-ab..4.43.3693.7RwSqFqV4N0

 

Ważne info: 

8:45 filmu - sprawdź czy to jest na pewno kopia c: , nie sadze zeby bylo inaczej, niemniej zwroc na to uwagę ;)

Daj znać jak chodzi system pozniej. 

 

 

Doszło do jakiegoś nieporozumienia: przytoczone filmy pokazują "przywracanie obrazu systemu" z pamięci zewnętrznej.Ja czegoś takiego nie mam.Mam tylko "dysk naprawy systemu" sporządzony na płytce DVD utworzony drogą:Panel Sterowania>Kopia zapasowa/przywracanie>tworzenie dysku naprawy systemu.....itd.Poza tak utworzoną płytką nie mam zapisanego "obrazu systemu". Czy sporządzony tak jak podaję wyżej "Dysk Naprawy Systemu"nie wystarczy by naprawić system?

Odnośnik do komentarza

Oh, wspominales, że robiłeś jakiś obraz na dysk zewnętrzny usb.

Nie, taki dysk naprawy to tylko zwykły WinRE. Nic nie pomoże.

W takim razie wracamy do pomysłu instalacji "nakładkowej". 

Skoro zrobiliśmy już kopię Twojej partycji systemowej, to po prostu uruchom system, wsadź płytę albo zamontuj obraz - i uruchom instalację spod poziomu systemu windows. 

I reszta jak w linku https://www.fixitpc.pl/topic/1234-reperacja-nakladkowa-bez-utraty-danych/

Odnośnik do komentarza

Oh, wspominales, że robiłeś jakiś obraz na dysk zewnętrzny usb.

Nie, taki dysk naprawy to tylko zwykły WinRE. Nic nie pomoże.

W takim razie wracamy do pomysłu instalacji "nakładkowej". 

Skoro zrobiliśmy już kopię Twojej partycji systemowej, to po prostu uruchom system, wsadź płytę albo zamontuj obraz - i uruchom instalację spod poziomu systemu windows. 

I reszta jak w linku https://www.fixitpc.pl/topic/1234-reperacja-nakladkowa-bez-utraty-danych/

 

Na dysku zewnętrznym mam coś takiego:zał.1

Nie bardzo wiem czy mógłbym z tego skorzystać [nawet nie wiem jak]

Wolałbym zatem instalację"nakładową"dokonywać z płytki instalacyjnej W7[[o ile to nie jest bardziej niebezpieczne].Co jest sensowniejsze obraz czy płytka?Sam proces "nadinstalacji" opisany w linku  https://www.fixitpc.pl/topic/1234-reperacja-nakladkowa-bez-utraty-danych/

dotyczy Visty i nie wiem czy nadistalowując W7 nie napotkam nieprzewidzianych trudności.Sam wstęp do tematu "reperacja nakładowa" jest dla mnie niejasny.Będę chyba zmuszony poprosić o pomoc przy wykonywaniu instalacji "nakładowej" kogoś bardziej ode mnie obeznanego w technikach komputerowych.Boję się także:

 

 

Skutki uboczne: proces aktualizacyjny może zdegradować sterowniki firm trzecich i po pomyślnie przeprowadzonej Reperacji należy je przeinstalować.

 

bo nie wiem czy zdegenerowane sterowniki pozwolą mi uruchomić komputer.Ponadto nawet gdyby się komputer uruchomił,to i tak nie wiem jak przeinstalować zdegradowane sterowniki i skąd je wziąć?

post-9069-0-80010000-1505218369_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Ten screen to dla mnie za mało. Ja nigdy nie korzystałem z wbudowanych mechanizmów robienia kopii w windowsie, ponieważ moja partycja systemowa jest objętościowo bardzo pokaźna. 

Ile zajmuje cały folder kopii? 

I ile zajmuje ten folder c_ ? 

Pokaż też jego zawartość, proszę. 

Na pierwszy rzut oka wygląda to tak wlasnie kopia, o ktorej mowilismy. 

Odnośnik do komentarza

Ten screen to dla mnie za mało. Ja nigdy nie korzystałem z wbudowanych mechanizmów robienia kopii w windowsie, ponieważ moja partycja systemowa jest objętościowo bardzo pokaźna. 

Ile zajmuje cały folder kopii? 

I ile zajmuje ten folder c_ ? 

Pokaż też jego zawartość, proszę. 

Na pierwszy rzut oka wygląda to tak wlasnie kopia, o ktorej mowilismy. 

 

Zawartość folderu c zał.1 [nie wiem czy zawartość jest dostatecznie szczegółowa?]

 

Folder kopii - 11,7GB

Folder c      -    1,94GB

 

Dalej drążymy temant kopii zapasowej [obrazu systemu] czy mam rozumieć,że naprawa systemu z tego poziomu jest sensowniejsza [prostsza?bezpieczniejsza?] od procesu "nadinstalacji" za pomocą dysku instalacyjnego W7?

post-9069-0-84500000-1505239841_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Tak, jest wystarczająca, pod warunkiem, że masz w opcjach folderów zaznaczone, żeby pokazywał pliki systemowe i ukryte. Tak jest? Bo jeśli tak, to masz tam jakieś swoje pliki użytkownika, ale co może być istotne - to w folderze frst byc moze są kopie rejestru, ktore moglyby na test posluzyc do przywrocenia systemu do tamtego stanu. Spakuj i wrzuć na jakiś hosting folder FRST. 

 

Ale i tak bym zalecał instalacje nakładkową. Co do sterowników - to nie uniemozliwia one uruchomienie systemu - chodzi o to, ze niektore sterowniki moga wymagac przeinstalowania, ale moje doswiadczenia podpowiadaja, ze zdarzalo sie to rzadko. 

Odnośnik do komentarza

Tak, jest wystarczająca, pod warunkiem, że masz w opcjach folderów zaznaczone, żeby pokazywał pliki systemowe i ukryte. Tak jest? Bo jeśli tak, to masz tam jakieś swoje pliki użytkownika, ale co może być istotne - to w folderze frst byc moze są kopie rejestru, ktore moglyby na test posluzyc do przywrocenia systemu do tamtego stanu. Spakuj i wrzuć na jakiś hosting folder FRST. 

 

Ale i tak bym zalecał instalacje nakładkową. Co do sterowników - to nie uniemozliwia one uruchomienie systemu - chodzi o to, ze niektore sterowniki moga wymagac przeinstalowania, ale moje doswiadczenia podpowiadaja, ze zdarzalo sie to rzadko. 

 

FRST: link

 

Tak w opcjach folderów mam zaznaczone "pokaż ukryte pliki...",już zmieniam.Czy te ujawnione pliki użytkownika są niebezpieczne?

Odnośnik do komentarza

Nie, po prostu chcialem byc pewien czy nie ma tam jakichs ukrytych. Sluchaj, zrob ta instalacje nakladkowa. Podam Ci na privie nr telefonu.

 

Wykonałem instalację "nakładową".Na razie nie jestem w stanie ustalić jakie są efekty bo instalują się aktualizacje co na pewno potrwa b.długo.Nie wiem gdzie szukać Twojego telefonu [gdzie to jest na privie].Na pewno są  jakieś problemy z eksploratorem Windows początkowo w ogóle nie otwierał "moich dokumentów".Innych na razie nie ustaliłem [tzn.nie wykluczam,że są].Nie wiem również czy mogę bezkarnie usunąć tzw."foldery odpadki".Jeden z nich $WINDOWS.~Q jest dosyć pokaźny 1,82GB.

Odnośnik do komentarza

Piszę ze starego Xp żony.Mój komputer jest unieruchomiony.Nie uprzedziłeś mnie,żeby nie instalować aktualizacji hurtem bo pojawi się na ekranie komunikat "Niepowodzenie konfigurowania aktualizacji systemu Windows Wycofywanie zmian Nie wyłączaj komputera".Ten komunikat wisi parę godzin.Nie potrafię się go pozbyć i uruchomić komputera.Komputer wisi a ja kombinowałem i kląłem całą noc,że tak dałem się wpuścić w maliny.Komputer wisi nie wiem co z tym fantem zrobić.W necie są różne informacje jak na raty instalować aktualizacje,ale nie ma informacji jak pozbyć się tego komunikatu by uruchomić komputer.

Odnośnik do komentarza

Zostaw go na całą noc, generalnie to wycofywanie zmian potrafi nawet kilka godzin trwać. Rzadko się na tym zawiesza, czasem po prostu brakuje cierpliwości. Nie wiem ile Ci aktualizacji wyszukało, niemniej - miałeś pecha, bo to też nie jest aż taki częsty problem. 

 

Sprawdzałeś czy możesz przywrócić system do poprzedniego stanu? Opcja "przywracanie systemu" spod winRE. 

Odnośnik do komentarza

Zostaw go na całą noc, generalnie to wycofywanie zmian potrafi nawet kilka godzin trwać. Rzadko się na tym zawiesza, czasem po prostu brakuje cierpliwości. Nie wiem ile Ci aktualizacji wyszukało, niemniej - miałeś pecha, bo to też nie jest aż taki częsty problem. 

 

Sprawdzałeś czy możesz przywrócić system do poprzedniego stanu? Opcja "przywracanie systemu" spod winRE. 

Dziś w nocy przeżyłem horror.Do trzeciej w nocy próbowałem pozbyć się niebieskiego ekranu z komunikatem "Niepowodzenie konfigurowania aktualizacji systemu Windows Wycofywanie zmian Nie wyłączaj komputera" [używałem do tego dysku instalacyjnego].Skończyło się tak,że system się całkowicie zawiesił [szaro czarny - ekran z białą strzałką na środku].Postanowiłem nie wyłączać komutera  [przyciskiem bo tylko tak można było wyłączyć]  i zdrzemnąć się licząc na to że system się jakoś w tym czasie odblokuje.Ok. godz. 6 obraz na ekranie się nie zmienił.Kombinowałem nadal przy użyciu płytki dysku instalacyjnego oraz płytki WinRe.Robiłem to w sposób nie całkiem świadomy [przemyślany].Więc nie bardzo wiem co odblokowało system.Zainstalowałem w porcjach po 20-30 brakujące186 aktualizacji [jednej nie dało się zainstalować].Nie wiem czy nie na skutek moich nocnych nieprzemyślanych prób pozbycia się niebieskiego ekranu z nieszczęsnym komunikatem komputer stał się bardziej "wołowaty".Próbowałem również zrobić kopię zapasową z poziomu panelu sterowania [potraktowałem to jako wskaźnik czy usunięte zostały błędy systemowe].Niestety efekt był taki sam jak przed instalacją "nakładową". Co robić dalej czy powtórzyć instalację "nakładową" bo obawiam się,że namieszałem coś po jej pierwszym wykonaniu?Co zrobić z folderem $WINDOWS.~Q i innymi "folderami odpadkami"?Dodam,że wszystkie te operacje wykonywałem nie wiedząc,że wysłałeś posta o godz.1:39 bo komputer żony był wyłączony [nie mogłem jej o tej porze przszkadzać we śnie] a mój był unieruchomiony.Ta aktualizacja,której nie udało się zainstalować dot. Internet Explorer 11 dla systemu Windows 7 - wersja dla systemów opartych na procesorach x64.Komunikat o niepowodzeniu [załącznik]

 

 

 

 

P.S

 

Teraz po południu komputer przyspieszył [stał się mniej "wołowaty"].Nie mam natomiast obiektywnego narzędzia [może tylko nie potrafię takimi się posługiwać?] by stwierdzić jednoznacznie czy rozruch komputera przyspieszył, a tylko o przyspieszenie rozruchu w całej tej historii mi chodziło.

post-9069-0-56580000-1505413281_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Nie mogłeś raczej nic zrobić źle spod środowiska winRE, ja bym się nie martwił. Potestuj na razie ten system i napisz coś więcej, gdy będziesz pewny czy jest lepiej czy tez tak samo. 

 

Coś chyba jednak "spaprałem"bo po raz pierwszy w komunikacie po skanowaniu "sfc /scannow" [robię je regularnie co 2-3 tygodnie] pojawił się komunikat o uszkodzonych plikach,których system nie może naprawić.Jak naprawić te pliki?Jakie logi lub dane dosłać by je naprawić? Powtarzam,że skanowanie to wykonywałem kilkadziesiąt razy [ostatni raz przed kilkoma dniami na Twoje polecenie post 29] i zawsze wszystko było OK.

post-9069-0-89240000-1505419953_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Możemy sprawdzić, które pliki są uszkodzone: 

W tym celu uruchom cmd jako admin i wklej to: 

findstr /c:"[sR]" %windir%\logs\cbs\cbs.log > "%userprofile%\desktop\sfcdetails.txt"

Na pulpicie zostanie utworzony plik sfcdetaild, wrzuc go na jakis hosting. 

 

Od razu mozesz tez skorzystac z automatu do napraw Sfcfix, więcej info tu: 

https://www.fixitpc.pl/topic/1236-weryfikacja-integralno%C5%9Bci-plik%C3%B3w-via-narz%C4%99dzie-sfc/?do=findComment&comment=174123

 

Tak czy się nie sądzę, żeby to była Twoja wina. Zresztą, niezawsze to oznacza coś groźnego, zobaczymy co tam jest. Mam nadzieję, że sfcfix sobie z tym poradzi. 

Odnośnik do komentarza

Możemy sprawdzić, które pliki są uszkodzone: 

W tym celu uruchom cmd jako admin i wklej to: 

findstr /c:"[sR]" %windir%\logs\cbs\cbs.log > "%userprofile%\desktop\sfcdetails.txt"

Na pulpicie zostanie utworzony plik sfcdetaild, wrzuc go na jakis hosting. 

 

Od razu mozesz tez skorzystac z automatu do napraw Sfcfix, więcej info tu: 

https://www.fixitpc.pl/topic/1236-weryfikacja-integralno%C5%9Bci-plik%C3%B3w-via-narz%C4%99dzie-sfc/?do=findComment&comment=174123

 

Tak czy się nie sądzę, żeby to była Twoja wina. Zresztą, niezawsze to oznacza coś groźnego, zobaczymy co tam jest. Mam nadzieję, że sfcfix sobie z tym poradzi. 

 

 

sfcdetaild link

 

Z automatu Sfcfix nie będę już dziś korzystał bo po nieprzespanej nocy jestem bardzo zmęczony i mógłbym coś zepsuć [nie znam tematu i muszę się znim dopiero zapoznać].Ty jeśli masz jeszcze siły przeanalizuj wysłany sfcdetaild i prześlij mi wnioski.Odpowiedz mi również na zadane wcześniej pytanie, czy mogę usunąć $WINDOWS.~Q i pozostałe "pliki odpadowe"powstałe przy instalacji nakładkowej?

Odnośnik do komentarza
2017-09-14 23:03:55, Info                  CSI    00000318 [sR] Cannot repair member file [l:64{32}]"system.data.sqlxml.resources.dll" of System.Data.SqlXml.resources, Version = 6.1.7601.19091, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_MSIL (8), Culture = [l:10{5}]"pl-pl", VersionScope neutral, PublicKeyToken = {l:8 b:b77a5c561934e089}, Type neutral, TypeName neutral, PublicKey neutral in the store, hash mismatch

2017-09-14 23:03:55, Info                  CSI    00000319 [sR] This component was referenced by [l:158{79}]"Package_19_for_KB3122648~31bf3856ad364e35~amd64~~6.1.1.0.3122648-76_neutral_GDR"

 

Wychodzi na to, że ten plik pochodzi z aktualizacji: KB3122648. Na początek możesz tę aktualizację odinstalować, pobrać stąd: https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=50970 i zainstalować. Na początek możesz spróbować bez odinstalowywania, nie wiem czy będzie dostępna opcja "repair". To aktualizacja zabezpieczeń programu Microsoft .NET Framework 3.5.1 

Sfcfix raczej nie pomoże w tym przypadku, wiec mozna sobie odpuscic. 

 

Co do pytania o usunięcie plików: 


Jest po angielsku, ale skup się na obrazkach :)

Odnośnik do komentarza

 

2017-09-14 23:03:55, Info                  CSI    00000318 [sR] Cannot repair member file [l:64{32}]"system.data.sqlxml.resources.dll" of System.Data.SqlXml.resources, Version = 6.1.7601.19091, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_MSIL (8), Culture = [l:10{5}]"pl-pl", VersionScope neutral, PublicKeyToken = {l:8 b:b77a5c561934e089}, Type neutral, TypeName neutral, PublicKey neutral in the store, hash mismatch
2017-09-14 23:03:55, Info                  CSI    00000319 [sR] This component was referenced by [l:158{79}]"Package_19_for_KB3122648~31bf3856ad364e35~amd64~~6.1.1.0.3122648-76_neutral_GDR"
 
Wychodzi na to, że ten plik pochodzi z aktualizacji: KB3122648. Na początek możesz tę aktualizację odinstalować, pobrać stąd: https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=50970 i zainstalować. Na początek możesz spróbować bez odinstalowywania, nie wiem czy będzie dostępna opcja "repair". To aktualizacja zabezpieczeń programu Microsoft .NET Framework 3.5.1 
Sfcfix raczej nie pomoże w tym przypadku, wiec mozna sobie odpuscic. 
 
Co do pytania o usunięcie plików: 
Jest po angielsku, ale skup się na obrazkach :)

 

 

Pliki odpadowe usunąłem unlocerem [czy to będzie dobrze?] Instrukcja "obrazkowa"jest mało czytelna.

Nie można odinstalować KB3122648 - próbowałem wielokrotnie.Komunikat zał.1

Zainstalować nowej bez odinstalowania starej też nie można [nie ma opcji naprawy].Komunikat zał.2

 

Może jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu?

post-9069-0-57370000-1505461360_thumb.jpg

post-9069-0-65690000-1505461542_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...