Skocz do zawartości

WOLNY START SYSTEMU PODEJRZEWAM AVAST


sumzor

Rekomendowane odpowiedzi

Wysyłam linka do logu wykonanego metodą przez Was proponowaną link

 

 

 

 

 

Powiedz mi: czy założyłeś ten temat, żeby się upewnić, że wszystko jest okej czy naprawdę odczuwasz dyskomfort, że coś wolno Ci się odpala?

 


Nie, długie odpalanie to nie moje, starego,wymysły.Uruchomienie poczty,czy strony domowej FF trwa 2,5-3min.2 lata temu trwało ok.05-1min.Czas się sukcesywnie wydłuża.Mój komputer nie jest przeładowany więc pomyślałem,że coś źle funkcjonuje[nie wiem co] dlatego zwróciłem się do Was.I jeszcze jedno piszesz,że start wynosi 38sek.Dlaczego więc uruchomienie na moim komputerze czegokolwiek FF,IE czy poczty trwa aż 2,5-3min.?Niewiele krócej trwa uruchomienie plików systemowych moje obrazy moje dokumenty itp.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Teraz wyłuszczyłeś swój problem po raz pierwszy. Nawet w nazwie tematu napisałeś, że wolny start systemu. Podczas, gdy już zmierzyliśmy ile wynosi i to bardzo dobry wynik. 

 

Pobierz proszę ten program http://sourceforge.net/projects/gsmartcontrol/files/1.0.2/gsmartcontrol-1.0.2-win32.zip/download

Rozpakuj, uruchom, zakładka attributes i screena wstaw tutaj. Wiesz jak zrobić screena? 

Odnośnik do komentarza

Teraz wyłuszczyłeś swój problem po raz pierwszy. Nawet w nazwie tematu napisałeś, że wolny start systemu. Podczas, gdy już zmierzyliśmy ile wynosi i to bardzo dobry wynik. 

 

Pobierz proszę ten program http://sourceforge.net/projects/gsmartcontrol/files/1.0.2/gsmartcontrol-1.0.2-win32.zip/download

Rozpakuj, uruchom, zakładka attributes i screena wstaw tutaj. Wiesz jak zrobić screena? 

 

 

Wysyłam screna

post-9069-0-72460000-1504545855_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Pięknie. 

Z dyskiem wszystko ok. To w nim doszukiwałem się przyczyn Twoich problemów. W takim razie kopiemy dalej. 

Zadam kilka pytań + zalecę kilka operacji. 

Uruchom cmd jako administrator i wpisz: 

chkdsk c: /r 

Po zakonczeniu w tym samym oknie wpisz 

sfc /scannow 

 

Czy na biezaco pobierasz aktualizacje? 

 

Aktualizacje pobieram na bieżąco -"żadne ważne nie są dostępne".

 

cdm - sfc /scannow wykonuję co 2 tygodnie-wykonałem również teraz - "sfc /scannow nie znalazł naruszeń integralności systemu"

 

cdm - chkdsk c: /r - trwało bardzo długo podejrzewałem,że siadł system [cały czas-ok.1h czarno-szary ekran] ale skończyło się powodzeniem [tzn.tak domniemam bo nie pojawił się żaden komunikat]

 

Skoro szukamy gdzie indziej to czy mogę ponownie zainstalować Avasta bo jestem bez ochrony.

Odnośnik do komentarza

Możesz. 

 

Pokaż proszę log z tego chkdsk'a. Jego "wynik zostanie nagrany w Dzienniku zdarzeń w gałęzi Aplikacja w postaci rekordu z Wininit." 

Przykład z obrazkami jak do niego dotrzeć: 

https://stawik.wordpress.com/2011/02/18/gdzie-sa-logi-z-chkdsk/

Nazwa dziennika:Application

Źródło:        Microsoft-Windows-Wininit

Data:          2017-09-04 21:00:18

Identyfikator zdarzenia:1001

Kategoria zadania:Brak

Poziom:        Informacje

Słowa kluczowe:Klasyczny

Użytkownik:    Nie dotyczy

Komputer:      Andrzej-komp

Opis:

 

 

Sprawdzanie systemu plików na C:

Typ systemu plików to NTFS.

 

Zaplanowano sprawdzenie dysku.

System Windows sprawdzi teraz dysk.                         

 

CHKDSK sprawdza pliki (poziom 1 z 5)

  Przetworzone rekordy plików: 188160.                                   

 

Ukonczono sprawdzanie plików.

  Przetworzone rekordy duzych plików: 1090.                            

 

  Przetworzone rekordy uszkodzonych plików: 0.                      

 

  Przetworzone rekordy atrybutów rozszerzonych: 0.                  

 

  Przetworzone rekordy ponownej analizy: 91.                         

 

CHKDSK sprawdza indeksy (poziom 2 z 5)

  Przetworzone wpisy indeksu: 250560.                                    

 

Ukonczono weryfikacje indeksów.

  Przeskanowane pliki nieindeksowane: 0.                            

 

  Odzyskane pliki nieindeksowane: 0.                                

 

CHKDSK sprawdza deskryptory zabezpieczen (poziom 3 z 5)

  Przetworzone deskryptory zabezpieczen/identyfikatory plików: 188160.   

 

Oczyszczanie 3228 nieuzywanych wpisów w indeksie $SII pliku 0x9.

Oczyszczanie 3228 nieuzywanych wpisów w indeksie $SDH pliku 0x9.

Porzadkowanie 3228 nieuzywanych deskryptorów zabezpieczen.

Ukonczono sprawdzanie deskryptorów zabezpieczen.

  Przetworzone pliki danych: 31201.                                     

 

Trwa sprawdzanie dziennika Usn...

  Przetworzone bajty numerów USN: 35943120.                                

 

Zakonczono sprawdzanie poprawnosci dziennika Usn.

CHKDSK sprawdza dane pliku (poziom 4 z 5)

  Przetworzone pliki: 188144.                                            

 

Zakonczono sprawdzanie danych pliku.

CHKDSK sprawdza wolne miejsce (etap 5 z 5)

  Przetworzone wolne klastry: 10553314.                                        

 

Zakonczono sprawdzanie wolnego miejsca na dysku.

System Windows sprawdzil system plików i nie znalazl zadnych problemów.

 

 104856575 KB calkowitego miejsca na dysku.

  62242128 KB w 138397 plikach.

    103420 KB w 31202 indeksach.

         0 KB w uszkodzonych sektorach.

    297767 KB uzywanych przez system.

     65536 KB zajetych przez plik dziennika.

  42213260 KB dostepnych na dysku.

 

      4096 bajtów w kazdej jednostce alokacji.

  26214143 ogólem jednostek alokacji na dysku.

  10553315 jednostek alokacji dostepnych na dysku.

 

Informacje wewnetrzne:

00 df 02 00 5a 96 02 00 a5 e8 04 00 00 00 00 00  ....Z...........

87 02 00 00 5b 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00  ....[...........

00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00  ................

 

System Windows zakonczyl sprawdzanie dysku.

Zaczekaj na ponowne uruchomienie systemu.

 

Kod XML zdarzenia:

<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">

  <System>

    <Provider Name="Microsoft-Windows-Wininit" Guid="{206f6dea-d3c5-4d10-bc72-989f03c8b84b}" EventSourceName="Wininit" />

    <EventID Qualifiers="16384">1001</EventID>

    <Version>0</Version>

    <Level>4</Level>

    <Task>0</Task>

    <Opcode>0</Opcode>

    <Keywords>0x80000000000000</Keywords>

    <TimeCreated SystemTime="2017-09-04T19:00:18.000000000Z" />

    <EventRecordID>111746</EventRecordID>

    <Correlation />

    <Execution ProcessID="0" ThreadID="0" />

    <Channel>Application</Channel>

    <Computer>Andrzej-komp</Computer>

    <Security />

  </System>

  <EventData>

    <Data>

 

Sprawdzanie systemu plików na C:

Typ systemu plików to NTFS.

 

Zaplanowano sprawdzenie dysku.

System Windows sprawdzi teraz dysk.                         

 

CHKDSK sprawdza pliki (poziom 1 z 5)

  Przetworzone rekordy plików: 188160.                                   

 

Ukonczono sprawdzanie plików.

  Przetworzone rekordy duzych plików: 1090.                            

 

  Przetworzone rekordy uszkodzonych plików: 0.                      

 

  Przetworzone rekordy atrybutów rozszerzonych: 0.                  

 

  Przetworzone rekordy ponownej analizy: 91.                         

 

CHKDSK sprawdza indeksy (poziom 2 z 5)

  Przetworzone wpisy indeksu: 250560.                                    

 

Ukonczono weryfikacje indeksów.

  Przeskanowane pliki nieindeksowane: 0.                            

 

  Odzyskane pliki nieindeksowane: 0.                                

 

CHKDSK sprawdza deskryptory zabezpieczen (poziom 3 z 5)

  Przetworzone deskryptory zabezpieczen/identyfikatory plików: 188160.   

 

Oczyszczanie 3228 nieuzywanych wpisów w indeksie $SII pliku 0x9.

Oczyszczanie 3228 nieuzywanych wpisów w indeksie $SDH pliku 0x9.

Porzadkowanie 3228 nieuzywanych deskryptorów zabezpieczen.

Ukonczono sprawdzanie deskryptorów zabezpieczen.

  Przetworzone pliki danych: 31201.                                     

 

Trwa sprawdzanie dziennika Usn...

  Przetworzone bajty numerów USN: 35943120.                                

 

Zakonczono sprawdzanie poprawnosci dziennika Usn.

CHKDSK sprawdza dane pliku (poziom 4 z 5)

  Przetworzone pliki: 188144.                                            

 

Zakonczono sprawdzanie danych pliku.

CHKDSK sprawdza wolne miejsce (etap 5 z 5)

  Przetworzone wolne klastry: 10553314.                                        

 

Zakonczono sprawdzanie wolnego miejsca na dysku.

System Windows sprawdzil system plików i nie znalazl zadnych problemów.

 

 104856575 KB calkowitego miejsca na dysku.

  62242128 KB w 138397 plikach.

    103420 KB w 31202 indeksach.

         0 KB w uszkodzonych sektorach.

    297767 KB uzywanych przez system.

     65536 KB zajetych przez plik dziennika.

  42213260 KB dostepnych na dysku.

 

      4096 bajtów w kazdej jednostce alokacji.

  26214143 ogólem jednostek alokacji na dysku.

  10553315 jednostek alokacji dostepnych na dysku.

 

Informacje wewnetrzne:

00 df 02 00 5a 96 02 00 a5 e8 04 00 00 00 00 00  ....Z...........

87 02 00 00 5b 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00  ....[...........

00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00  ................

 

System Windows zakonczyl sprawdzanie dysku.

Zaczekaj na ponowne uruchomienie systemu.

</Data>

  </EventData>

</Event>

Odnośnik do komentarza

Sumzor, co prawda nic nie zostało zrobione, rozumiem, że dalej odczuwasz duży dyskomfort? 

 

Jeśli tak to możesz w Windows Performance Recorder (ustawionym na general) verbose, loggind mode: file - wykonać kilka czynności, które powodują takie długie czasy oczekiwania. Np. próba uruchomienia "moich obrazow" czy dokumentów. 

 

Mowisz, ze wolno wczytuje się strona główna firefox - może problem tkwi w wolnym internecie? 

Odnośnik do komentarza

Sumzor, co prawda nic nie zostało zrobione, rozumiem, że dalej odczuwasz duży dyskomfort? 

 

Jeśli tak to możesz w Czas startu 38 sekund na klasycznym, talerzowym dysku to bardzo dobry wynik - wykonać kilka czynności, które powodują takie długie czasy oczekiwania. Np. próba uruchomienia "moich obrazow" czy dokumentów. 

 

Mowisz, ze wolno wczytuje się strona główna firefox - może problem tkwi w wolnym internecie? 

 

 

Problem na pewno nie tkwi w szybkości internetu[Neostrada 80Mb].Po pierwsze dlatego,że po uruchomieniu komputera bardzo wolno otwierają się nie tylko strony łączone przez internet jak FF, IE czy poczta ale i te nie mające z internetem nic wspólnego jak Word,Paint czy CCleaner czyli praktycznie wszystko.Po wtóre przed 2-3laty miałem 4x wolniejszy internet a wszysko startowało 3-4x szybciej[np Word czy Paint niemalże natychmiast po uruchomieniu kompa].

 

Niestety w sprawie analiz logów wykonanych przy pomocy Windows Performance Recorder sam nie jestem w stanie nic zrobić bo nie znam j.angielskiego.Prosiłem młodych ludzi z dość biegłą znajomością języka ale uznali,że to dla nich za trudne [język zbyt hermetyczny].Same logi potrafię wykonywać, ale analizować ich nie potrafię nie wiem nawet gdzie szukać czasu owych mitycznych 38 sek.

 

Czas startu 38 sekund na klasycznym, talerzowym dysku to bardzo dobry wynik

 

 

Nie mówiąc już o tym gdzie miałbym szukać czasu uruchomienia "moich obrazów" Worda czy Painta.

 

Czy mółbym zatem prosić o analizę loga [kilku logów wykonanych w/g Waszych wymogów] przy użyciu Windows Performance Recorder (ustawionym na general) verbose, loggind mode: file.Takie logi potrafię wykonać.Proszę o wskazówki odnośnie:

 

 

wykonać kilka czynności, które powodują takie długie czasy oczekiwania

Odnośnik do komentarza

Nie zrozumieliśmy się, nie chcę żebyś cokolowiek sam analizował. Po prostu zrób to o co Cię prosiłem wcześniej i wrzuć tutaj, tak jak zawsze. Przecież jestem tu od tego, żeby Ci pomóc. 

 

Jeszcze raz: 

Uruchom  Windows Performance Recorder (ustawionym na general) verbose, loggind mode: file. W tym czasie wykonaj kilka czynności, które powodują takie długie czasy oczekiwania - np  otwórz moje obrazy, moje dokumenty. Kiedy już wszystko się załaduje - zatrzymaj rejestrowanie w windows performance recorder. Spakuj log i wrzuć tak jak zwykle na hosting. 

 

Skąd w ogole pomysl, ze ja Ci kazałem coś analizowac samemu? Ja przepraszam, że na początku tak naskoczyłem, mylnie odebrałem Twoją wiadomość. 

Odnośnik do komentarza

Nie zrozumieliśmy się, nie chcę żebyś cokolowiek sam analizował. Po prostu zrób to o co Cię prosiłem wcześniej i wrzuć tutaj, tak jak zawsze. Przecież jestem tu od tego, żeby Ci pomóc. 

 

Jeszcze raz: 

Uruchom  Windows Performance Recorder (ustawionym na general) verbose, loggind mode: file. W tym czasie wykonaj kilka czynności, które powodują takie długie czasy oczekiwania - np  otwórz moje obrazy, moje dokumenty. Kiedy już wszystko się załaduje - zatrzymaj rejestrowanie w windows performance recorder. Spakuj log i wrzuć tak jak zwykle na hosting. 

 

Skąd w ogole pomysl, ze ja Ci kazałem coś analizowac samemu? Ja przepraszam, że na początku tak naskoczyłem, mylnie odebrałem Twoją wiadomość. 

 

 

Obawiam się,że nie dość precyzyjnie wyłuszczyłem problemy mojego PC.Problemy z uruchomieniem czegokolwiek występują wyłącznie tuż po uruchomieniu komputera.Przykładowo rano [czy wieczorem] uruchamiam komputer.Klikam przykłądowo poczta,Word,FF,IE,CCliner czy "moje obrazy" [cokolwiek] - uruchomienie tego co kliknąłem trwa 2-3min.[kręci się kółeczko].Kiedy już to coś w co kliknąłem się uruchomi to uruchomienie czegokolwiek jest błyskawiczne[ułamek sekundy]. Również potem w trakcie pracy na PC wszysko uruchamia się błyskawicznie.Test,który mi zaproponowałeś w ustawieniu " Windows Performance Recorder (ustawionym na general) verbose, loggind mode: file" nie zamyka komputera i w jego trakcie też wszystko w co klikałem otwierało się w ułamku sekundy więc nie bardzo rozumiem,w którym momencie mam robić próby otwierania;

 

 

np  otwórz moje obrazy, moje dokumenty

Odnośnik do komentarza

To może instalacja "nakładkowa"? Wiesz co to jest czy mam tłumaczyć? 

 

Nie znam procedury ani nawet terminu instalacja "nakładowa".Domyślam się,że ma to jakiś związek z reinstalacją ,lub częściową reinstalacją systemu,a takich operacji bardzo się obawiam [byłbym niepocieszony gdybym cokolwiek zgubił z zasobów komputera łatwiej mi znosić obecne niedogodności niż straty zasobów].Ponadto nie jestem zbyt biegły w takich operacjach i mógłbym coś sknocić.

Odnośnik do komentarza

https://www.fixitpc.pl/topic/1234-reperacja-nakladkowa-bez-utraty-danych/

 

Proszę, tu znajdziesz wyjasnienie. Nie oferuje Ci niczego co by moglo spowodowac utrate Twoich cennych danych. 

 

 

Przeczytałem instrukcję zamieszczoną na w/w stronie,jednakże sam bez pomocy kogoś bardziej doświadczonego w przedmiocie nie podejmę ryzyka tym bardziej,że doczytałem się na innej stronie,że można stracić sterowniki a tych nie potrafię szukać i instalować.

Odnośnik do komentarza

Zrób zatem log w HwInfo (w dziale hardware przypięty temat: jakie informacje podawać) Może byc w formie screena. Potrzebuje model plyty glownej. Zreszta, widzialem, ze masz niemal cała partycje D wolną. Można zrobić kopię całej partycji, windows oferuje to w swoich domyslnych narzędziach. 

Info jak zrobic kopie zapasowa - https://support.microsoft.com/pl-pl/help/17127/windows-back-up-restore

Zreszta, sporo w necie jest na ten temat. W ten sposob jestes calkowicie kryty. Wszystkie Twoje rzeczy z calej partycji zostana skopiowane i zabezpieczone. Przygotujemy sterowniki do sieci, zebys po ich zainstalowaniu mogl od razu w razie problemow wejsc na forum.

Odnośnik do komentarza

Akurat w zadnym procesie nie ma tu nic trudnego. 

Uruchom Hwinfo i zrób screena. To wszystko. Albo przepis z palca jaką masz płytę główną. To po to, żeby znaleźć sterownik do sieci. 

 

A co do przebiegu procesu - to najtrudniejszym jest znalezienie tej samej wersji systemu :). Dalej to tylko kilka kliknięć myszy. Kopia zapasowa i tak Ci się przyda, więc błędem by było poddać się w tym momencie. 

Odnośnik do komentarza

Wysyłam scren -czy o to chodziło?

 

Co do kopii zapasowej, robiłem ją kiedyś na dysku zewnętrznym ale trwało to kilka godzin.Dziś nie mam miejsca na dysku zewnętrznym a ponadto kompletnie zapomniałem jak to robić?Może uniknąć tego zabiegu, bo jak twierdziłeś nie ma obaw,że coś zniknie.

 

Nie wiem też jak i gdzie szukać wersji systemu.

 

 

 

najtrudniejszym jest znalezienie tej samej wersji systemu

 

 

post-9069-0-52060000-1504703984_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Tak, ten screen wystarczy. 

 

Co do kopii - lepiej ją mieć. I nie potrzebujesz dysku zewnętrznego, wykorzysta się do tego Twoją partycję d:, w tej chwili jestem na windowsie 10, ale wieczorkiem wejdę na 7 i Ci dokładnie napiszę jak to zrobić. Przeglądałeś póki co linka, którego Ci wysłałem w 43 poście? 

 

Masz płytę instalacyjną windows 7? 

Odnośnik do komentarza

Tak, ten screen wystarczy. 

 

Co do kopii - lepiej ją mieć. I nie potrzebujesz dysku zewnętrznego, wykorzysta się do tego Twoją partycję d:, w tej chwili jestem na windowsie 10, ale wieczorkiem wejdę na 7 i Ci dokładnie napiszę jak to zrobić. Przeglądałeś póki co linka, którego Ci wysłałem w 43 poście? 

 

Masz płytę instalacyjną windows 7? 

 

 

Płytę instalacyjną windows 7 mam.

 

Przeglądałem https://support.micr...back-up-restore i nic z tego rozumiem.Tam zalecają wykonanie kopii na dysku zewnętrznym.Tak właśnie zrobiłem parę lat temu przy użyciu programu Bacup..coś tam[to było dawno nie pamiętam nazwy programu].A nie rozumiem jak odzyskam dane zapisane na partycji:d jeżeli siądzie system lub dysk.Zapewne można,ale nie mieści się to w mojej - laika -wyobraźni.

Wieczorem zatem proszę o bardzo szczegółową instrukcję tworzenia kopii zapasowej.[także informacji o tym co tam będzie zapisane]

 

 

PS

 

Postanowiłem [wielokrotnie] dokonać próby wykonania kopii zapasowej [nie powiodły się] i otrzymywałem zaskakujący komunikat.[zaskakujący bo na dysku: d mam ponad 800GB wolnego miejsca]

post-9069-0-15780000-1504720480_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

A pokaż konfigurację kopii zapasowej. Być może zaznaczone tam masz wszystko, a więc obydwie partycje, a nie tylko systemową c:

 

Jestem teraz na windows 7 

Konfiguruj kopię zapasową, wybieram miejsce, gdzie mam zapisać kopię (zapisz kopię zapasową w:), sekcja: co ma zawierać kopia - pozwól mi wybrać. zaznacz c: + dołącz obraz systemu dysków c:

Odnośnik do komentarza

A pokaż konfigurację kopii zapasowej. Być może zaznaczone tam masz wszystko, a więc obydwie partycje, a nie tylko systemową c:

 

Jestem teraz na windows 7 

Konfiguruj kopię zapasową, wybieram miejsce, gdzie mam zapisać kopię (zapisz kopię zapasową w:), sekcja: co ma zawierać kopia - pozwól mi wybrać. zaznacz c: + dołącz obraz systemu dysków c:

 

 

Skonfigurowałem kopię zapasową jak sobie życzyłeś załącznik1.

Kolejna próba nieudana załącznik2.

 

Na mój "laicki' rozum analiza komunikatu pod załącznikiem1[przy trójkącie ostrzegawczym] wskazuje na błąd w systemie mojego PC.Obrazu systemu prawdopodobnie nie da się utworzyć bez "dysku naprawy systemu".Stworzyłem taki dysk kiedy PC był nowy i mam go choć nie wiem jak z niego korzystać.Może mógłby zastąpić instalację nakładową.

post-9069-0-71400000-1504726638_thumb.jpg

post-9069-0-13460000-1504726913_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...