Skocz do zawartości

Po wymianie Routera program nie widzi MySQL (PostgreSQL)


PierreNik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w biurze mamy w sieci LAN 3 komputery, 1 kserokopiarkę. Na jednym z komputerów jest zainstalowany program do pracy i baza danych do niego. Mieliśmy wymianę routera na router FunBox 3.0 od Orange w związku z instalacją światłowodu. Wcześniej był router ADSL sprzedany nam i instalowany przez informatyka, który także instalował tenże program, na którym pracujemy. W ostatni piątek pracownik Orange wymienił router, zmodyfikował połączenie z kserokopiarką (chyba zmienił ze statycznego IP na automatyczne wykrywanie IP) i wszystko wydawało się, że działa. Nie zmieniane było nic w samej sieci LAN, jak np. nazwa komputera w sieci, a przynajmniej nic o tym nie wiem (gdyby były zmiany to komputery straciłyby łączność choć na chwilę). Dziś jednak próbowaliśmy wejść do programu, który korzysta z bazy danych. Pojawia się błąd z MySQL, także na komputerze, na którym ta baza powinna być. Niewątpliwie wraz ze starym routerem coś więc albo zniknęło albo zmienił się jakiś adres. Nie mam jeszcze dostępu do tych komputerów (mam urlop), ale zanim w nie zajrzę mam pytania:

  1. - czy to możliwe, że na starym Routerze zainstalowano coś (serwer PostgreSQL?), co trzeba przekopiować na nowy router (jak?)? Z pamięci wydaje mi się, że rzeczywiście w sieci LAN była jakaś ikonka, która swoją nazwą sugerowała związek z bazą danych i była jakby na routerze, ale nie wiem jaką to funkcję miało (czyżby udzielanie dostępu do bazy różnym komputerom w sieci LAN?)
  2. - czy to możliwe, że cała baza jest na starym routerze, a nie na dysku komputera? Na pewno przeszukam jeszcze cały dysk w poszukiwaniu bazy.
  3. - czy też bardziej prawdopodobne, że tylko chodzi o jakąś zmianę adresów (skrót programu odwołuje się do błędnej ścieżki)?

Gdy będę miał dostęp do komputerów to dam więcej informacji. Jeśli problem nie będzie prozaiczny to planuję na chwilę powrócić do starego routera, tylko po to by przywrócić poprzedni stan sieci LAN.
 

Co do załączonych plików:

- blad.png - to błędy, które się pojawiają na nowym routerze

- blad2.png - to błąd, który pojawia się na starym routerze (który nie ma już podłączenia do Internetu)

Problem rozwiązany

 

Okazało się, że program miał w jednym pliku zapisane stałe IP, którego wymagał do poprawnego działania. Ponieważ nowy router Orange nie pozwalał na ustawienie akurat takiego zakresu IP, zmieniłem w tym pliku wymagane IP. Następnie wpisałem je jako statyczne IP dla tego komputera. Potem trzeba było jeszcze edytować skróty do programu na pozostałych komputerach LAN o nowe IP. I wszystko działa. Zarówno program, jak i  Internet.  :thumbsup: 

 

post-3488-0-54290000-1503317505_thumb.png

post-3488-0-29990000-1503318835_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...