Skocz do zawartości

Spowolnienie wczytywania stron WWW po zmianie routera


Grisza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wczoraj wymieniłem router na urządzenie zawierające w sobie modem i nadajnik, czyli nie mam już osobnego nadajnika. Po tym mój komputer nie chciał się połączyć z siecią, ale jakoś potem mi się udało (nie pamiętam co zrobiłem).

 

Strony internetowe tak jak jest w temacie ładują się bardzo długo, za to ściąganie plików oraz buforowanie się filmików na YT (nawet w wysokiej rozdzielczości) działa prawidłowo, a nawet jest bardzo szybkie.

 

Modem Wi-fi to: Thomson TWG870U. W ustawieniach sieci zmieniałem tylko za pomocą narzędzia TCP Optimizer na ustawienia 'optymalne' (robiłem to jeszcze jak miałem stary modem i wtedy to pomogło w zwiększeniu przepustowości).

 

Problem z ładowaniem stron występuje tylko na moim komputerze (na innym są tylko małe lagi, ale to dlatego, że nie karty sieciowej i korzysta z dołączonego do modemu odbiornika). Wydaje mi się, że ładowanie następuje skokowo tj. najpierw się nie ładuje a po chwili zaczyna się ładować i pasek ładowania przeskakuje.

Nie mam dostępu do właściwości połączenia, ponieważ nie mam uprawnień (jestem na koncie z uprawnieniami administratora, ale nie mogę uzyskać dostępu do właściwości połączenia/ karty sieci bezprzewodowej). Próbowałem komendy ukazjącej konto administratora i na tym koncie mogłem wejść we właściwości połączenia. Zdaje mi się, że wcześniej miałem dostęp do właściwości, a teraz nie mam.

 

Mam Windows 7 HP. Załączam log z net-log.

 

EDIT: Programem NetTools Pro 4 sprawdziłem ping i zużycie łącza. Wyniki mnie zaszokowały (przed zmianą tego nie było), otóż ping lata z góry na dół co ok. 20 sekund, a zużycie łącza (wykres) również nie jest regularny (wcześniej nie skakał tak często).

Załączam zrzuty:

PING

Przepustowość

net-log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wyłącz filtrowanie na routerze:

Gateway -> Firewall -> Web Protection

Odznacz wszystkie za wyjątkiem Firewall protection.

 

   Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 156.154.70.25
                                      156.154.71.25

Masz ustawione na routerze adresy serwerów DNS?

Jeśli tak, to na komputerze ustaw adres routera, czyli 192.168.0.1 (KLIK).

 

To raczej nie powinno powodować problemu, ale odznacz protokół TCP/IP w wersji 6 (TCP/IPv6).

 

dns13.png

 

Wpisz w wierszu poleceń z uprawieniami administratora:

netsh advfirewall reset

netsh int ip reset reset.log

 

Potem uruchom ponownie komputer.

Odnośnik do komentarza
Kolego jak chcesz z konta użytkownika to musisz uruchomić command z prawokliku i kliknąć uruchom jako administrator, wtedy będą działały wszystkie usługi.

 

Ok, a niby jak wywołałem komendę netsh advfirewall reset? Czy da się wywołać przez cmd (uruchomionym jako admin) okienko właściwości połączenia? Wiem też, że nie mogłem skopiować polskich plików językowych do folderu ERUNT, bo nie mam uprawnień admina O.o

 

MTU na starym ustawiałem sobie 1500, wtedy trochę uległo poprawie, tu prawie nic.

Sorki za bold.

Edytowane przez DawidS28
Usunąłem pogrubienie.
Odnośnik do komentarza

Ok, a niby jak wywołałem komendę netsh advfirewall reset?

Ścieżka z Visty, z Windows 7 dawno nie korzystałem - powinno być tak samo:

Start -> Wszystkie programy -> Akcesoria -> prawym na: Wiersz polecenia -> Uruchom jako administrator

 

Wpisujesz:

netsh advfirewall reset

netsh int ip reset reset.log

 

Potem restart komputera.

 

Czy da się wywołać przez cmd (uruchomionym jako admin) okienko właściwości połączenia?

Start -> Wszystkie programy -> Akcesoria -> prawym na: Wiersz polecenia -> Uruchom jako administrator

Wpisujesz: ncpa.cpl

 

Wracając do problemu:

Pokaż z routera zrzut z Gateway -> Firewall i wszystkich zakładek z tego.

 

Pobierz, wypal na płytce i uruchom jakieś LiveCD, może być Knoppix albo OTLPE ze sterownikami sieci. Spod któregoś sprawdź połączenie.

Odnośnik do komentarza

Screeny z zakładki Firewall:

Web Filter

TOD Filter

Local Log

Remote Log

Start -> Wszystkie programy -> Akcesoria -> prawym na: Wiersz polecenia -> Uruchom jako administrator

Wpisujesz: ncpa.cpl

 

Hmm dziwne po tej operacji wyświetliło mi się okienko z wyborem karty sieciowej, dałem na jej właściwości i otworzyło się okienko z właściwościami (nie to jest dziwne ;P), dziwne jest to że po zamknięciu i próbie otworzenia bez wpisywania komendy tj. LP na ikonkę sieci, potem PP na moją sieć --> stan --> moja karta sieciowa --> właściwości i to okienko z właściwościami pokazało się ku mojemu olbrzymiemu zdumieniu.

 

Knoppix'a potem wypalę.

Odnośnik do komentarza
Ale nie rozumiem, dlaczego tylko mój komputer miał spowolnione łącze. Na pozostałych komputerach tego problemu nie było od początku, jedynie u mnie.

Jakie systemy są na innych komputerach i czy stosowałeś na nich TCP Optimizer?

 

Co dokładnie powodowało problem trudno stwierdzić, przypomina mi się taki temat:

http://myapple.pl/internet-i-sieci/157938-internet-z-upc-i-mac-os-x-problemy-modemem-thomson-twg870u-tutorial.html

 

Zainstaluj ponownie Comodo.

Odnośnik do komentarza

A czy mogę ustawić MTU na 1500?

Tak.

http://tools.ietf.org/html/rfc1191

http://winoptymalizacja.republika.pl/artykuly/zmiana-mtu.html

 

I czy da się coś zrobić z pingiem? Bo lata tak jak wcześniej, przepustowość tak samo.

Ale do czego pingujesz?

Bo patrząc na obrazek wynik jest mniej więcej od 0 ms (co jest w praktyce niewykonalne) do 1 ms.

Taki efekt daje tylko odpytywanie własnego routera.

 

Poza tym, nie wiem, czym się tu przejmować. Ping to pomiar czasu między wysłaniem zapytania i otrzymaniem odpowiedzi i on się zmienia.

 

C:\Users\DawidS28>ping google.pl

 

Badanie google.pl [74.125.230.84] z 32 bajtami danych:

Odpowiedź z 74.125.230.84: bajtów=32 czas=115ms TTL=55

Odpowiedź z 74.125.230.84: bajtów=32 czas=65ms TTL=55

Odpowiedź z 74.125.230.84: bajtów=32 czas=58ms TTL=55

Odpowiedź z 74.125.230.84: bajtów=32 czas=64ms TTL=56

 

Statystyka badania ping dla 74.125.230.84:

Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),

Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:

Minimum = 58 ms, Maksimum = 115 ms, Czas średni = 75 ms

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...