Skocz do zawartości

"inicjowanie logowania interakcyjnego nie powiodło się", LogonUI.


yamata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Na szybką odpowiedź nie liczę, ale fajnie, jakbym ją w ogóle otrzymał... ;) Pozwoli mi to na reanimację systemu z backupu, który szkoda wyrzucać tylko dlatego, że nie startuje...

 

Przyczyną tego że system wpada w pętlę po starcie jest okienko komunikatu: "inicjowanie logowania interakcyjnego nie powiodło się, błąd inicjowania procesu logowania interakcyjnego".

 

Przyczyną główną, która widnieje w dzienniku zdarzeń jest: Zdarzenie 33, SideBySide

 

Nie można wygenerować kontekstu aktywacji dla "C:\windows\system32\LogonUI.exe". Nie można odnaleźć zestawu zależnego Microsoft.Windows.Common-Controls,language="*",processorArchitecture="*",publicKeyToken="6595b64144ccf1df",type="win32",version="6.0.0.0". Użyj narzędzia sxstrace.exe, aby uzyskać szczegółową diagnozę.

 

Efektem: Zdarzenie 4005, Winlogon

 

Proces usługi logowania systemu Windows został nieoczekiwanie zakończony.

 

 

Czy da się jakoś wymusić start tak walniętego systemu? Od razu zaznaczam, że nie ma możliwości wejścia w tryb awaryjny (wyskauje ten sam błąd) więc połowa porad z neta od razu odpada...

Żadne próby naprawy nic nie dają, bo ingerują głównie w problemy z botowaniem, strukturę plików na dysku i ich poprawność. A tu chodzi o uprawnienia...

 

Próbowałem z płyt naprawczych bawić się w polecane naprawy z poziomu cmd. Nic nie działa. Próbowałem też kopiować i podmieniać np. z katalogu Windows\System32\config\RegBack oraz inne, włącznie z nieszczęsnym LogonUI. Ale on nie jest do niczego potrzebny! Właśnie piszę z działającego systemu, w którym go w ogóle nie ma!

 

Przyczyną mogła być aktualizacja systemu, sterownika karty graficznej (Intel) lub wprowadzone przeze mnie zmiany w usługach (zezwól na współpracę z pulpitem), bo w dzienniku zdarzeń ciagle wyskakiwały komunikaty o tym, że usługa nie może działać w trybie interakcyjnym, czyli współpracować z pulpitem. Tyle, że domyślnie jest to wyłączone i tak też zostało. Poza tym to mało ważne usługi jak Host susług diagnostyki i Host systemu diagnostyki. Może przyczyną był też sam Bóg Ojciec, któż to może wiedzieć? W końcu to system Microsoftu... ;)

 

Tak czy inaczej:

Czy jest na to jakiś cwany pomysł, najlepiej oparty na czyimś doświadczeniu. Bo w Google skończyły mi się linki i pomysły na kwerendy do wpisywania. Po polsku oczywiście mądrych odpowiedzi nie ma, a w jedynie słusznym języku też nie lepiej. Wszystkie wartościowe spradziłem...

 

Dlatego proszę o reakcje kogoś, kto osobiście zwalczył podobny problem. Z góry dziekuję!

No chyba że sama szefowa mnie zaszczyci, ale myślę że ma lepsze rzeczy do roboty w ten letni czas... ;)

 

 

Przy okazji pozdrawiam Picasso i liczę że jej kłopoty natury zdrowotnej są już tylko wspomnieniem... 3-maj się! :cheer: 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...