Skocz do zawartości

problem z resetem do ustawień fabrycznych


dzejk

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa dotyczy HP Pavilion x2 Detachable z Intel Atom x5-Z8300 1.44 GHz, 2 GB pamięci, dysk 32 GB.

 

Coś ostatnio mocno spowolnił, więc chciałem go zresetować do ustawień początkowych.

Niestety po wybraniu odpowiedniej opcji, zaczyna mielić, po czym zatrzymuje się na bardzo długo przy 62%, by wreszcie wyświetlić komunikat "There was a problem while resseting your PC" i jedyny przycisk to Cancel.

Opcja z zachowaniem plików użytkownika, jak i bez - próbowałem już kilka razy, za każdym ten sam efekt.

Obecnie już nawet system nie startuje - wyświetla się tylko logo HP, a komputer się restartuje po kilku sekundach i zaczyna od początku.

Test diagnostyczny  wbudowany w UEFI niczego złego nie znajduje. Płyty Recovery nie mam.

Pomyślałem więc, że ściągnę obraz windows 10 ze strony Microsoftu, nagram na pendrive i z niego postawię świeży system.

 

Pytanie, czy to przejdzie i co z kluczem do windows 10, którego nie mam jak sprawdzić?

Chyba, że macie lepszy pomysł, jak to rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...