Skocz do zawartości

Słaba prędkość WI-FI na laptopie, po kablu normalna prędkość


Mateusz88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
 
Posiadam problem z routerem prawdopodobnie lub nie potrafię go skonfigurować.
 
Posiadam w domu internet 300Mb/s na 300Mb/s - gdy podłączę internet po kablu prędkość jest taka jaka być powinna:

U1X8ydY.png

 


Natomiast gdy połączę się z internetem przez WI-FI (sieć 5G) nie mam takiej prędkości, mam dwa razy niższą.... :-(

ZaHOEsy.png

 

 

Dlaczego tak się dzieje? Mój router to netis wf2780, router stoi w pokoju obok który dzieli mnie ścianą i drzwiami - moim zdaniem nie powinno tak tracić prędkości przez 1 ścianę i drzwi (odległość to 3m od routera).

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Hey Ziomeczki!

 

Naprawiłem prędkość internetu śmiesznym sposobem! :-) Oto on:

 

Od paru lat niezmiennie korzystam z oprogramowania firmy IObit, a dokładniej z programu Advanced System Care. 2 dni temu wyszła nowa wersja ASC, jeszcze w fazie beta v11. I co się okazało? W starszej wersji ASC v10 - w obsłudze sieci Wi-Fi nie ma wsparcia dla pasma AC! Natomiast w wersji 11 już jest! Poniżej potwierdzenie na screenach:

 

RmP47X0.png n6FNiVd.png

 

Po odinstalowaniu wersji 10 i usunięciu z rejestru ustawień dotyczących internetu z programu ASC 10, a następnie po wprowadzeniu ustawień z wersji 11 ASC dotyczących pasma WiFi-AC, moja prędkość Wi-Fi znacznie wzrosła bez potrzeby przenoszenia laptopa czy routera!

 

Zobaczcie jaką teraz mam prędkość all-the-time! Na tej samej odległości! (Prędkość DOWNLOAD waha się, ponieważ czasem w tle aktualizuje mi się STEAM)

 

 

vP8Jq61.png

 

 

Pozdrawiam wszystkich! :-)

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...