Skocz do zawartości

Niedopuszczalne praktyki nowych moderatorów


Kowa1
Wiadomość dodana przez picasso

Aktualizacja 2019: Upłynęło ponad półtora roku, brak komentarzu autora, więc temat zamykam.

Rekomendowane odpowiedzi

Przez domorosłych moderatorów używane są niedopuszczalne praktyki.
Przykładowy wpis który fałszuje prawdę i faktyczny przekaz.

Post przed moją edycją:

9a84723f5ef8.jpg

Post po mojej edycji:

d18972bfd1e0.jpg

Bez mojego wpływu znaczenie wpisu:

a21b885ce82e.jpg
 
nagle uległo zmianie.

Przecież to nie ja ocenzurowałem swój post i dodatkowo robię do siebie samego prywatne wycieczki insynuujące.
To niedopuszczalne sztuczki wypaczania faktycznych treści.
 
PS. Nie piszę na żadnym forum polityczny od chyba roku z powodu szaleństw tam dokonywanych przez userów i administracje - szkoda, że to dotyka też inne fora.
 



 
Poprawiam pisownię oraz interpunkcję. Piszesz o kulturze i szacunku na forum, a sam nie jesteś w stanie poświęcić chwili na poprawne napisanie posta. Patrząc na pierwsze zdanie i to jakiego słownictwa użyłeś w wiadomo jakim kontekście świadczy tylko i wyłącznie o Twoim bezczelnym nastawieniu. //Miszel03 Edytowane przez Miszel03
Dodaje notatkę moderacyjną. //Miszel03
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Szczerze czytam ten temat drugi raz i nie wiem o co cała afera. Zgodnie z notką od moderatora został ocenzurowany tekst związany z polityką. Chociaż też się zastanawiam czemu by to miało przeszkadzać, że ktoś tam się uzewnętrznia politycznie, no szkoda, że nie wiadomo co tam napisałeś wcześniej kowa1 . Może i bym się trochę pośmiał, a tak to obejdę się ze smakiem  :unsure: Wiadomo, że powinien być jakiś porządek na forum i moderatorzy dbają o to, żeby tematyka założonego posta się zgadzała, Ale czasem jak jakiś rodzynek się trafi to nawet jest jakieś urozmaicenie  :P 
Uzewnętrzniać politycznie chyba można się w dziale Relaxation Room. Nie jednak, nie można  :blink: 
Widocznie tutaj na forum obowiązuje totalny zakaz rozmów o polityce. A moderatorzy są na nią uczuleni  :lol: 
A mi to obojętne bo i tak jestem apolityczny.

Przyglądam się trzeci raz tematowi  :lol: 
I chyba Ci chodzi o notatkę związaną z edycją posta, że zamiast nick moderatora jest Twój.
To kwestia błędu w kodzie, zamiast dopisania przez użytkownika informacji o poprawieniu swojego postu, jest nadpisana ta informacja. Ogólnie, edytowanie postów przez użytkownika moim zdaniem powinno być zablokowane, kiedy już post był edytowany wcześniej przez moderatora, czy tam administratora.

Odnośnik do komentarza

Bez mojego wpływu znaczenie wpisu:

 

a21b885ce82e.jpg

 

nagle uległo zmianie.

 

Narzędzie moderatora w standardzie IPB:

 

modoptions.png

 

To jest notatka moderatora która nie jest dostępna do edycji przez użytkownika, ale użytkownik edytujący później post może ją "ukryć". Moderator ma obowiązek zasygnalizować, że edytował post, co uczynił zaznaczając opcję "Wyświetl linię Edytowane przez". Ta linia dynamicznie zmienia nicki wg kolejności edycji. Oczywiście, że "Edytowane przez..." ustawi się na Twój nick, jeśli zedytujesz post później niż moderator -  to nie jest "manipulacja moderatora" czy "błąd w kodzie". Ta linia jest niezależna od istniejącej notatki moderacyjnej i mówi kto był ostatnią osobą edytującą post, a nie kto był autorem notatki moderacyjnej (informacje są tożsame tylko gdy jedyną edycją była edycja moderatora). On nic nie zmienił po Twojej edycji, Twoja edycja definitywnie była ostatnią. A gdybyś odznaczył opcję "Wyświetl linię...", notatka moderatora zostałaby ukryta.

 

Jedyne co można zasugerować, to by się podpisywał "dwa razy" (jak ja to robię, by właśnie uniknąć efektu jaki stworzyłeś), tzn. nie tylko zaznaczone "Wyświetl linię Edytowane przez", ale także i nick moderatora w notatce per se:

 

Proszę pisać na temat. //picasso

 

Testową notatkę takiego typu zaprezentował inny moderator w Twoim pierwszym poście tutaj.

 

 

PS. W temacie Migracji na https prosiłam by unikać hostingów obrazków działających w http, bo to powoduje ostrzeżenie o "Mieszanej zawartości".

Odnośnik do komentarza

Nazwałem to błędem w kodzie ze względu na to, że ludzi wprowadza w błąd, przez wyświetlanie niejasnych informacji. Kowa1 już wymyślił teorię spiskową na temat moderatorów. Przez to, że informacje w notatce do edycji mogą być niezrozumiałe dla początkującego użytkownika. Oczywiście osoba moderująca ma wiedzę na ten temat, jak wygląda to z punktu technicznego natomiast użytkownik, który nie jest zaznajomiony z funkcjonowaniem tych notatek do edycji może mieć później problemy do forum, jak to wygląda na powyższym obrazku. To jest w sumie mała błahostka, ale gdyby treści zawarte w notatce były bardziej czytelne i zrozumiałe dla użytkownika to by ten temat nawet nie powstał. Z treści notatki wyszło, że kowa1 sam sobie dał ostrzeżenie po własnej edycji posta  :lol: 

Oczywiście są pewne możliwości rozwiązania takich śmiesznych sytuacji. Jedną z nich już podałem wyżej:

 

edytowanie postów przez użytkownika moim zdaniem powinno być zablokowane, kiedy już post był edytowany wcześniej przez moderatora, czy tam administratora.

O ile to jest możliwe... Myślę, że coś na pewno w tym zakresie dałoby się zdziałać.

 

Albo zmiana treści samej notatki. Tak żeby użytkownik wiedział że podpis pod nią zawarty został dokonany przez moderatora. 

Tak jak Miszel03 np. zrobił to powyżej:

 

Użytkownik Miszel03 edytował ten post wczoraj, 14:11

Dodaje notatkę moderacyjną. //Miszel03

To jest najłatwiejszy sposób.

Albo automatyczne usuwanie podpisu notatki kiedy post został edytowany przez użytkownika.

Odnośnik do komentarza

O ile to jest możliwe... Myślę, że coś na pewno w tym zakresie dałoby się zdziałać.

 

Zobacz, to jest raczej niewykonalne ze względu na zastosowanie w dziale DPD - KLIK.

Czym dłuższy temat, tym dla użytkownika otrzymującego pomoc jest trudniej się połapać.

 

My i tak sprzątamy tematy na bieżąco, łączymy nieznaczne posty itp.

 


 

I jeszcze ostro skomentuję jedną rzecz.

 

Widocznie tutaj na forum obowiązuje totalny zakaz rozmów o polityce. A moderatorzy są na nią uczuleni :lol:

A mi to obojętne bo i tak jestem apolityczny.

 

Gdybyśmy nie pilnowali polityki to doszło by do tego na co pozwala administracja Pclab.

 

http://forum.pclab.pl/user/2692-januzi/?s=9e65ab54c799de89d0dd1ff7acee089b

 

Kpina! Pomimo moich licznych upomnień mają mnie w głębokim poważaniu. Moderator tak się nie powinien zachowywać. Ba! Nikt tak się nie powinien zachowywać.

Odnośnik do komentarza

No masz tutaj rację jeśli chodzi o ten przykład, ale zawsze się znajdzie dodatkowe rozwiązanie.W formie jakieś opcji ale to skomplikowane jest.
Myślę, że są łatwiejsze sposoby, więc lepiej na nich się opierać 
 

 

 

 

Gdybyśmy nie pilnowali polityki to doszło by do tego na co pozwala administracja Pclab.
http://forum.pclab.pl/user/2692-januzi/?s=9e65ab54c799de89d0dd1ff7acee089b

Ten link mi nie działa nie mam uprawnień, żeby zobaczyć tej strony więc, nie wiem o co się rozchodzi.
A że nie jestem tam zarejestrowany (chyba) bo nie pamiętam, to także nie przejrzę zawartości strony.
Odnośnik do komentarza

Śmieszne... :lol:  Raczej nie ma co brać na poważnie takich profilów. Trochę humoru nikomu jeszcze nie zaszkodziło. Oczywiście zawsze ktoś może poczuć się urażony. W życiu trzeba mieć czasem dystans do swoich przekonań. W szczególności jeśli buszujemy po zakątkach internetu. Chociaż są pewne granice rozsądku. A to trochę podchodzi pod trolling. Wiadomo, że trolle internetowe się raczej banuje niż im daje tytuł moderatora. Swoją drogą liczy się to co robi a nie co tam pokazuje na profilu. Jak niesie pomoc innym na forum to, nie jest aż tak źle.
 

Odnośnik do komentarza

Pośmiać to się można przy piwie z kolegą, albo w dobrym towarzystwie, gdzie znamy się nawzajem. 

 

Cóż, przykro mi, że w tych czasach symbol ZSRR, czy zwykłych zwyrodnialców traktowany jest z dystansem i jest na to ogólnie przyzwolenie. Może swastykę też zaczną sobie przyczepiać?

Kpina. Jakim prawem on nazywa innych ludzi, o odmiennych wyznaniach politycznych? Jakim prawem? Prawem dystansu? Prawem, czego?

 

Polityka na tym forum zakazana będzie zawsze, bo nikt tutaj się nie zna na tyle, by o niej publicznie dyskutować. To wrażliwy temat, a jeśli ktoś porusza go w taki sposób jak Januzi to świadczy to tylko o jednym.

Odnośnik do komentarza
Penicylina napisał:

Przez to, że informacje w notatce do edycji mogą być niezrozumiałe dla początkującego użytkownika. Oczywiście osoba moderująca ma wiedzę na ten temat, jak wygląda to z punktu technicznego natomiast użytkownik, który nie jest zaznajomiony z funkcjonowaniem tych notatek do edycji może mieć później problemy do forum, jak to wygląda na powyższym obrazku.

 

Jest to pierwszy przypadek takiej interpretacji tutaj. Jak mówiłam:

 

picasso napisał:

Jedyne co można zasugerować, to by się podpisywał "dwa razy" (jak ja to robię, by właśnie uniknąć efektu jaki stworzyłeś), tzn. nie tylko zaznaczone "Wyświetl linię Edytowane przez", ale także i nick moderatora w notatce per se:

 

Proszę pisać na temat. //picasso

 

Testową notatkę takiego typu zaprezentował inny moderator w Twoim pierwszym poście tutaj.

 

Swoją drogą, ta notatka nie jest w ogóle widziana podczas edycji posta przez użytkownika.

 

 

Penicylina napisał:

Ogólnie, edytowanie postów przez użytkownika moim zdaniem powinno być zablokowane, kiedy już post był edytowany wcześniej przez moderatora, czy tam administratora.

 

Takiej opcji nie ma. Natomiast jest możliwość blokady edycji po predefiniowanym czasie, dla określonych grup. Ta koncepcja miała być przeze mnie wprowadzona kilka lat temu (gdy pojawiły się pierwsze symptomy wymazywania treści postów przez użytkowników), ale w tamtym czasie spotkało się to z opozycją. Być może w przyszłości wrócę do tej koncepcji.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...