Skocz do zawartości

odzyskiwanie danych z NAS


htw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jak w temacie, czy istnieje jakaś darmowa aplikacja albo darmowy sposób na odzyskanie danych z serwera (Synlogy).

Jeden dysk uległ degradacji i niestety dane się ulotniły, już kiedyś tak miałem ale w poprzednim przypadku wystarczyło wymienić dysk. Teraz skanując różnymi aplikacjami płatnymi dane się pokazują i jest możliwość ich odzyskania. Niestety to nie są tanie rzeczy więc szukam alternatywy. Dysków było 4, sprawnych 3 . 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zależy na jakich ustawieniach był RAID. Użyj DMDE, z tym, że będziesz musiał odpowiedni stripe podac. Dawno nie odzyskiwałem nic z RAID. Musialbym zerknąć jak to zrobić, niemniej - popróbuj na początek sam, będę miał chwilę czasu to się odezwę z bardziej konkrentymi informacjami. 

Możesz tez mi podac co to było za urzadzenie, zebym pogooglowal w necie. 

Odnośnik do komentarza

Po co dwa dni skanowałeś? Najdłużej (99%) czasu to skanowanie RAW, czyli plików po sygnaturach, Ciebie takie odzyskiwanie raczej nie interesuje, bo walczysz o odzysk w oparciu o system plików, czyli zeby byl stan jak sprzed awarii. 

Pamiętaj, żeby wyniki zapisać. 

 

Pytałem czy wiesz jaki masz Stripe? Po otwarciu, któregoś z woluminow (pamietaj, ze te zolte to niewpisane, a wiec wirtualne) widzisz pliki?  

 

Warto zaznaczyć, że co innego to odzyskanie danych z RAID, a co innego ich odbudowa. U Ciebie przecież można odbudować. Nigdy tego nie robiłem, ale w diskpart jest komenda repair ;-).  

Odnośnik do komentarza

skonowałem dwa dni bo nigdy tego nie robiłem ... ja chciałbym odzyskać dane po prostu, zrobić wszystko od początku ustawić macierz na 3 dyskach a  na czwartym postawić kopie zapasową

 

zapisałem wynik - to pierwsza rzecz jaką zrobiłem :D

 

Pytałem czy wiesz jaki masz Stripe?

 

niestety nie wiem

 

właśnie nic nie ma - mam się wklikać w trzecią partycję i kliknąć - pełne skanowanie ?

 

tzn zrobię to tak jak będzie najszybciej i najprościej nigdy się nie bawiłem w odzysk więc jestem ziolony, mogę odbudować i mogę odzyskać, co polecasz ?

post-816-0-31280000-1498750547_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...