Skocz do zawartości

Instalacja kserokopiarki w sieci - niewidoczna


PierreNik

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz instaluję kserokopiarkę w sieci przez kabel Ethernet. Nową kserokopiarkę Ricoh MP2501 podłączyłem kablem Ethernet z routera (wcześniej działała na nim stara kserokopiarka).

 

Czy już w tym momencie nowa kserokopiarka powinna być widoczna, gdy pinguje się IP, który ma ona wpisywany w swoich ustawieniach? Jeśli nie, to co muszę zrobić, aby była jakakolwiek komunikacja między dopiero co przypiętą kserokopiarką a komputerem na WinXP? UWAGA! Nie mam dostępu do panelu administracyjnego routera (nie znam hasła, żadne fabryczne hasło nie działa) - czy bez tego nie przypiszę adresu IP kserokopiarce?.

 

U mnie jej IP nie jest widoczne nawet po zainstalowaniu sterownika (Upłynął limit czasu żądania x4). Niestety kserokopiarka nie reaguje też w żaden sposób na żądania wychodzące z komputera, ale jako sama jest w pełni sprawna.

Tak samo nie widzi kopiarki z WinXP jak i z Win7, oczywiście inne sterowniki instaluję na obu. 

Problem rozwiązany. 
Wystarczyło uaktywnić w kserokopiarce opcję Automatyczne DHCP (zamiast manualnie).

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...