Skocz do zawartości

'dysk d nie jest sformatowany'


Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy!! Jestem zdesperowana, w panice itd moje 37 GB zostało utracone?

wyświetla mi się komunikat 'dysk d nie jest sformatowany' czy chcesz sformatowac teraz, oczywiscie kliknęłam, że nie

nic się nie działo, nic nie instalowałam, nie formatowałam, wszystko było jak zwykle, tyle że przeglądarka internetowa mi się czesto zacinała więc wyłączałam i właczałam kompa ale przy wyłączaniu było, że 'explorer.exe nie odpowiada' i zakończ teraz zawsze brałam

 

w zarzadzaniu dyskami mam wpisane że dysk zdrowy, ale że 100% wolnego miejsca jest, tzn że nie mam tych danych nigdzie, juz ich nie odzyskam, prosze ratujcie!

wyszukiwałam na dyskach też nic się nie znalazło, a jak biorę własciwosci dysku to pisze, że niewłasciwa lokalizacja

 

 

sciagnełam testdisk 6.11, ale nie umiem sie nim obsłuzyc więc wolę zaczekać, aż ktoś mnie uświadomi i pomoże, bo moje prace licencjacka, dyplomowa az nie chce o tym myśleć.......

 

pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

ok, to jeszcze pytanko czy ten test disk jest 'bezpieczny' czy jezeli zrobie wsyztsko jak trzeba to dane sie 'na pewno' nie skasują

troche sie boje, jestem strasznym laikiem, wielkie dzięki za wszystkie rady!

 

 

marcino w planach miałam własnie zakup dysku zewnetrznego , żeby 'miec te dane bezpieczne'

 

ale jak widac nie zdazyłam:(

Odnośnik do komentarza

Ryzyko utraty danych zawsze istnieje. Wydaje mi się, że przede wszystkim nie powinnaś nic instalować/zapisywać na tym dysku. Gdybyś kupiła dysk zewnętrzny lub drugi dysk to mogłabyś zrobić tzw. kopię posektorową dysku (sklonować dysk) lub zrobić obraz dysku, i z tej kopii próbować odzyskać dane. Nie wiem czy jest to kwestia infekcji czy "padł" dysk.

 

Spróbuj jakimś linuksowym LiveCD (bootowalnym z CD/DVD - np. puppylinux, knoppix, mint) spróbować dorwać się do danych z tego dysku. Nie wiem na ile jest to prawdopodobne, że się uda - podejrzewam, że szansa jest nikła.

Przeleć jakimś bootowalnym skanerem antywirusowym dysk (ale nic nie naprawiaj).

https://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekcja-zbior-narzedzi-usuwajacych/

Możesz też zapodać do oceny log z OTLPE.

https://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagnostyka-infekcji-na-niestartujacych-windows/

Ewentualne pliki pobierz, a płytki spreparuj najlepiej z innego kompa, jeśli masz taką możliwość.

Odnośnik do komentarza

po żadnym działaniu, nic dosłownie nie robiłam, jak zwykle uzywałam przegladarki internetowej, i worda tyle. żadnego sciagania pliów, programów czy innych rzeczy

sama sie dziwie że tak z nieba to się wsyztsko stało

 

miałam tylko problemy z przegladarką, bo czesto 'sie zacinała' sama z siebie bez powodu, ale tez nie zawsze

 

sprawdziłąm potem w zarzadzaniu dyskami wpisane jest że dysk d jest zdrowy i że jest 100 % miejsca

przy próbie uruchomienia włącza się komunikat ' dysk d niesformatowany czy chesz zrobic to teraz' oczywiscie kliknełam że nie

 

to wyglada jakby był nowy dysk który najpierw trzeba sformatować, żeby go używać, problem w tym że był uzywany i że była tam masa rzeczy która wyparowała........

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...