Skocz do zawartości

Virtual Box i ustawienia


Anonim8

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Do wymiany plików między systemami służą tzw. katalogi współdzielone. Tylko te katalogi z systemu gospodarza (W7) będą widoczne na systemie gościa (XP). Musisz zainstalować dodatek guest addition. Potem w opcjach maszyny XP dodajesz katalog współdzielony zaznaczając auto montowanie. Dalej klikasz na oknie Mój komputer >>> mapuj dysk sieciowy >>> przeglądaj i wybierasz utworzony wcześniej katalog. Teraz będzie on widoczny w oknie mój komputer XP jako nowy dysk sieciowy, gdzie wklejasz pliki, które chcesz przerzucić na Win7.

 

A w mojej opinii znacznie lepszą aplikacją do wirtualizacji jest VMware Player + VMware Tools = nienadzorowana instalacja Windows, bezproblemowe wykrywanie sieci i pendrajwów, bezpośrednie kopiowanie plików pomiędzy systemami.

Odnośnik do komentarza

W obu wirtualizerach wymiana plików odbywa się poprzez katalogi współdzielone (shared folders). Jest to zwykły folder utworzony na jednej partycji np. C:\wymiana, który widziany jest w systemie gościa jako dysk sieciowy w oknie Mój komputer. Ale w Vmware jest opcja bezpośredniego kopiowania plików między systemami tj. kopiujesz z XP i wklejasz na W7. A obraz systemu z Vmware (*.vmdk *vmx) można podmontować w VirtualBox-u (odwrotnie jest trudniej).

 

Możesz jeszcze luknąć na art. http://www.vista.pl/porady/923_katalogi_wspoldzielone_w_virtualbox.html

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...