Skocz do zawartości

System mocno zwolnił, możliwa infekcja oraz dużo pozostałości


thething

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jak w temacie system ostatnim czasem wyrażnie zwolnił, wiem że dużo ostatnio programów pobierałem oraz odinstalowywałem, mogłem także coś złapać, bardzo proszę o przejrzenie moich logów, oraz uwzględnienie pozostałości po programach w skrypcie, ponieważ naprawdę ciężkie jest teraz korzystanie z laptopa, jeszcze miesiąc temu nie było żadnego problemu.

 

edit : Podczas skanu GMER'em wyskoczył mi BSOD i laptop się zresetował, nie zapamiętałem co tam pisało, ale coś ze sterownikiem. Dodatkowo profile w internet manager mi się usuneły... Boję się drugi raz odpalać ten GMER...

 

Proszę o przejrzenie FRST.

 

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows. W raportach nie ma żadnych oznak aktywnej infekcji. Są tylko nieaktywne (puste) szczątki po Ardamax Keylogger, który jak podejrzewam był instalowany celowo. Usunięcie tych odpadków nie przyniesie żadnej poprawy w wydajności. W spoilerze skrypt usuwający owe szczątki oraz wyłączający usługę aktualizatora Huawei Internet Manager produkującą błędy:

 

Dziennik System:
=============
Error: (06/05/2017 04:26:24 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7000) (User: )
Description: Nie można uruchomić usługi Internet Manager. RunOuc z powodu następującego błędu:
Usługa nie odpowiada na sygnał uruchomienia lub sygnał sterujący w oczekiwanym czasie.

Error: (06/05/2017 04:26:24 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7009) (User: )
Description: Upłynął limit czasu (30000 ms) podczas oczekiwania na połączenie się z usługą Internet Manager. RunOuc.

 

 

 

Uruchom FRST. Z klawiatury CTRL+Y, zostanie otworzony plik fixlist.txt. Wklej do pliku następującą treść:

 


CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
DisableService: Internet Manager. RunOuc
U1 aswbdisk; Brak ImagePath
DeleteKey: HKCU\Software\Mozilla
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Google
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\MozillaPlugins
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\MozillaPlugins
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Google
C:\$360Section
C:\ProgramData\CGRSNW
C:\ProgramData\DDJUWD
C:\ProgramData\LAMNQQ
C:\ProgramData\FOODRS
C:\ProgramData\NKJWAK
C:\ProgramData\TYIIFF
C:\Users\Gracjan\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Аrdamаx Kеylogger 4.6.2
C:\Users\Gracjan\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Аrdamаx Kеylogger 4.7
C:\Users\Gracjan\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\System Shock 2
EmptyTemp:

 

Z klawiatury CTRL+S, by zapisać zmiany. Następnie w oknie FRST klik w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

 

 

Z raportów nic też nie wynika, żadnych wyraźnych tropów co może powodować duże spowolnienie. Jedyne co mi się rzuca w oczy to Avast (jednak co dopiero zainstalowany) oraz Secure Folders. Ten drugi to porzucony i nierozwijany soft, bez oficjalnej kompatybilności z Windows 10, więc stabilność sterownika programu na tej platformie jest pod znakiem zapytania:

 

R1 pnpeap; C:\WINDOWS\system32\drivers\pnpeap.sys [45736 2017-05-03] (Promosoft Software Limited)

 

Odnośnik do komentarza

@picasso

 

Miałem ostatnim czasem wiele problemów z internetem, co było spowodowane wadliwą aktualizacją systemu Creator's Update, wielu użytkowników skarżyło się na to na zagranicznych forach jak i na stronie Microsoftu, problem całkowicie nie ustąpił nawet do dziś choć wyszły kolejne aktualizacje, wcześniej wpisałem jeden zmodyfikowany klucz w rejestrze, który jakoś pomógł lecz nie dokońca. Secure folders, wiem że nieaktualizowany lecz, potrafi ochronić pliki nawet przed ransomware, a możliwości backupu nie mam, danych zbyt wiele, internet szajsowy, dysk przenośny też nie bardzo. Od pewnego czasu laptop się grzeje przy włączonej grze BioShock z 2007 roku, co wcześniej nie miało miejsca, na swoim choć słabym laptopie. Czy usunięcie tej usługi Internet Manager Ouc, nie spowoduje utraty połączenia z internetem ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...