Skocz do zawartości

Głośne działanie wentylatora w laptopie


Rekomendowane odpowiedzi

Koło 5 maja 2017 zaczął mi chodzić głośno wentylator w laptopie Asus GL552VW, W10 64bit (oczywiście mimo niskich temperatur, obroty skaczą do rzędu 1800rpm z 300). Myślałem, że to wina aktualizacji windowsowej ale chyba jednak nie, bo problem nie przechodzi a jak zapytałem na uczelni inną osobę z takim samym laptopem i systemem to on nie miał tego problemu. Zauważyłem, że w autostarcie miałem jakieś Wondershare Studio którego nie szło odinstalować z poziomu dodaj/usuń programy, dodatkowo na necie ludzie piszą, że podchodzi pod wirusa. Po krótkiej walce udało mi się go usunąć wraz z wyczyszczeniem wszystkich wpisów w rejestrach związanych z tym programem. Mimo to przyczyna nie znikła. Laptop jest zaopatrzony w najnowsze sterowniki ze strony Asus'a i najnowsze aktualizacje Windowsa 10 64bit. Chciałbym uniknąć formata (gdyż jeszcze tylko tej metody nie próbowałem), ze względu na dużą ilość oprogramowania uczelnianego z którym mogę mieć problem przy ponownej instalacji. 

Screen na którym widać Wondershare Studio nim przystąpiłem go jego usunięcia: http://imgur.com/1syMojU

Addition.txt

FRST.txt

GMER.txt

GMER2.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raportach brak oznak infekcji, a drobną kosmetykę systemową pomijam. Do deinstalacji będzie ewentualnie program Shift Happens version 1.0, bo jest flagowany przez FRST, więc pewnie ma coś za uszami. 

 

Zauważyłem, że w autostarcie miałem jakieś Wondershare Studio którego nie szło odinstalować z poziomu dodaj/usuń programy, dodatkowo na necie ludzie piszą, że podchodzi pod wirusa. Po krótkiej walce udało mi się go usunąć wraz z wyczyszczeniem wszystkich wpisów w rejestrach związanych z tym programem. 

 

Oprogramowanie należy za wszelką cenę próbować odinstalować normalnie. Takie brutalne usuwanie komponentów zostawia ogromny śmietnik, niewidoczny dla Ciebie.

Mogłeś spróbować zrobić to z poziomu Trybu awaryjnego, używając programów deinstalacyjnych itd.  

 


Temat przenoszę do działu Hardware

Przeczytaj uważnie posty moderatora tego działu, by poprawnie zdiagnozować i naprawić problem musi mieć odpowiednie dane. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...