Skocz do zawartości

"Syfy" w przeglądarce adwcleanner nie odpowiada


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ostatnio zauważyłem, że w moim przeglądarce pojawiła się jakaś dziwna strona jako wyszukiwarka, pobrałem adwcleanner który wykrył 37 problemów, ale gdy klikam w "oczyść" to program pozostaje bez odpowiedzi. Użyłem również problemu Hitmanpro, coś tam poczyścił, ale jednak nie pomógł: http://wklej.org/id/3117849/

(GMER niestety nie dziala, probowalem wiele razy)

FRST.txt

Addition.txt

AdwCleanerS5.txt

Edytowane przez Rucek
Sprzątam temat.
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raportach brak oznak infekcji. Na jaką stronę wyszukiwarka została podmieniona? 

Reklamy mogą być spowodowane instalacją uTorrent. Sugeruję go wymienić na czystego klienta Torrent, np qBitTorrent. 

 

Wyciągnij mi plik z najnowszym raportem dot. detekcji od AdwCleaner. Znajdziesz go w C:\AdwCleaner.

Jeśli chodzi zaś o program HitmanPro to ten niczego nie wykrył oprócz plików ciastek.

Odnośnik do komentarza

Usuniemy te detekcję przez FRST, ale ze względu na zainfekowane preferencje i tak będzie trzeba przeinstalować przeglądarkę. 

 

1. Otwórz Notatnik w nim wklej:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
DeleteKey: HKCU\Software\Classes\CLSID\{79690976-ED6E-403C-BBBA-F8928B5EDE17}
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Classes\CLSID\{B9D64D3B-BE75-4FA2-B94A-C4AE772A0146}
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Classes\CLSID\{47A1DF02-BCE4-40C3-AE47-E3EA09A65E4A}
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Classes\Interface\{47A1DF02-BCE4-40C3-AE47-E3EA09A65E4A}
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\b`nl{y
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\{84416237-6490-494D-9AD6-4994DD978971}
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\initialpage123Software
Task: C:\WINDOWS\Tasks\DriverToolkit Autorun.job => C:\Program Files (x86)\DriverToolkit\DriverToolkit.exe
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Kompleksowo przeinstaluj przeglądarkę Google Chrome.

  • Upewnij się, że nie masz włączonej synchronizacji, która załaduje złe ustawienia z serwera po reinstalacji przeglądarki: KLIK.
  • Jeśli potrzebne, wyeksportuj zakładki: CTRL+SHIFT+O > Organizuj > Eksportuj zakładki do pliku HTML.
  • Odinstaluj Google Chrome. Przy deinstalacji zaznacz Usuń także dane przeglądarki.
  • Zainstaluj najnowszą stabilną wersję Google Chrome: KLIK.
3. Sprawdź czy AdwCleaner nadal będzie coś wykrywał.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...