Skocz do zawartości

internet po kablu nie dziala z żadną kartą


Mlekoff

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiegły mi się dwie awarie - system Win7 się naprawiał i miałem dwie krótkie przerwy w dostawie Internetu (netiaspot router). Po tym zginęło mi polaczenie- przy zegarku przekreślona ikonka wtyczka i kwadrat. WiFi działało. Na kablu mam stacjonarny. Podłączyłem laptopa po kablu - brak Internetu. Po interwencji Pana z serwisu ( zły MAC)Internet po kablu w laptopie działa,na stacjonarnym nie. Diody w obu kartach,po podlaczeniu kabla swiecą i nie migają. Diagnostyka - prawdopodobnie bląd sterowników i żółty wykrzyknik przy komunikacie. W menedżerze wszystko ok- jest karta i działa poprawnie. Wyłączyłem ją w biosie i włożyłem kartę pci tplink ,myśląc,ze padnieta karta - i to samo. Nie ma połączenia. Ipconfig /renew mowi, ze żadna karta nie moze spełnić żądania czy jakos tak. Pan z serwisu polecił mi program,który poresetowal mi tcip itd. I nic. A idzie weekend.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ah, to przepraszam, umknelo mi to. 

To inaczej: 

wpisz w cmd jako admin: 

sfc /scannow 

Dziękuję, że zainteresowałeś się problemem. Bardzo dziękuję! Problem rozwiązany !!! :-D

We właściwościach połączenie lokalne wyłączyłem  składniki (odhaczyłem ptaszki -nie odinstalowywałem)

1.AVG NETWORK FILTER

2.XP TWO PORTS INTERMEDIATE DRIVER

3.AEGIS PROTOCOL (IEEE 802.1x) v3.7.5.0

 

Nie wiem, która była odpowiedzialna za brak netu. Odznaczyłem wszystkie, których nie było we właściwościach u Kumpla. :-)

Po odznaczeniu internet ruszył od razu.

Jeszcze nie restartowałem komputera. Mam nadzieję, że mi nic nie zginie. Swoją droga -ciekawe, jaki był tego powód i czy można sięprzed tym zabezpieczyć? Może coś mi systemie bruździ i zaraz kolejne kwiatki powyłażą?

Dziękuję raz jeszcze.

 

P.S.

Ale, ale - scannow w tym czasie pracował i coś naprawił....Może to jego zasługa?

Log poniżej

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...