Skocz do zawartości

sfc /scannow - wykrył problem ?


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Więc tak : 

Nieraz mam drobne zwisy w systemie, tak jakby explorer.exe się zawieszał , nie zawsze ale raz na tydzień. Zwis na kilka sekund, wtedy wyłacza się explorer.exe i ładuje się spowrotem.

Co do włączania systemu, to jak nieraz chcę go włączyć albo zresetowac to nie odpali nieraz za pierwszym razem,w rogu miga kreska i tak można czekać , dopiero kombinacja CTRL + ALT + DEL lub reset przyciskiem spowoduje reset i już załadowanie systemu od nowa.

Niby nie jest to zbyt uciążliwe ale skoro SFC/SCANNOW wskazuje na jakieś błędy w plikach systemowych to może to jest wina tego.

Aha i kolejna sprawa, ostatnio miałem potrzebe wejść w tryb awaryjny to nie dało rady wejść, w czasie wczytywania trybu awaryjnego reset i uruchamia się spowrotem w trybie normalnym, nie wiem od kiedy to się dzieje ale nie zwracałem na to uwagi gdyż z trybu awaryjnego mało co korzystam.

System czysty od infekcji : Picasso nieraz mi tutaj na forum sprawdzała.

 

Olać te błędy skoro nie są tak uprzykrzające ?

Odnośnik do komentarza

Czy podczas tego zawieszania świeci się kontrolka od stanu pracy dysku? 

W jakich okolicznościach występuje ten problem?

        Podaj smart dysku z programu hd tune, oraz jego benchmark ( zakładki benchmark i health ).

 

Wpisz w pole wyszukiwania menu start eventvwr - > wybierz dzienniki systemu windows - > wybierz aplikacja p.p.m zapisz wszystkie zdarzenia jako ( .evtx ) - > zapisany plik podaj tutaj.

To samo wykonaj dla "system"

 

Czy jesteś w stanie zobaczyć jaki ostatni sterownik jest wczytywany przed resetem w trybie awaryjnym?

Odnośnik do komentarza

Jutro zrobie co trzeba ;)

Smart i benchmarki dysku będą w porządku bo często co jakis czas sprawdzam stan dysków, więc to na bank nie wina dysku.

Aha : te zawieszanie explorera/ systemu czy jak to nazwać ... to po jakimś czasie jak się nieraz sam explorer odwiesi to wyskakuje powiadomienie ze nowa wersja Flash Playera do pobrania. Może okienko przypomnienia o aktualizacji Flash Playera lubi robić taki zwis ?

Dyski wtedy normalnie pracują.

Odnośnik do komentarza

Tak mam zainstalowaną nową wersje Flash Playera, nie pamiętam tylko jak mam ustawione aktualizacje ( czy mam dostawac monit że jest nowa wersja , czy też robi aktualizacje w tle - tego nie jestem pewny gdyż nie pamiętam jak ustawiłem )

Kontrolka od dysku wtedy mruga, czyli tak jak przy prawidłowej pracy.

 

95uc6f.jpg

 

 

 

293yqe8.jpg

 

Benchmark zrobiłem nie na świeżym systemie, w sensie chodzi mi od kilku dni non stop, może powinienem tez zrobić test benchmark po zresetowaniu ?

Czy nie ma to większej róznicy ?

 

Pliki z podglądu zdarzeń ( wrzuciłem upload na serwer Uptobox )

 

Podgląd zdarzeń aplikacje:

http://uptobox.com/fmbcxk0e7fzd

 

Podgląd zdarzeń system:

http://uptobox.com/bn9ga5lyojb2

 

Jeśli chodzi o błędy w podglądzie zdarzeń związane z zasilaniem, to są one związane z przerwami z dostawą energii ( awaria sieci albo kilkusekundowy zanik dostawy ) nie mający związku z hardware. Gdyż wtedy i akwarium mi gaśnie to wiem wtedy że dostawca leci w kulki ;)

 

Spróbuję podejrzeć też ten ostatni sterownik na którym się resetuje tryb awaryjny.

Mało z niego korzystam, prawie w ogóle gdyż jak mam jakąś awarie systemową to mam program AX64 Time Machine którym robię codzień backup systemu, choć wiem że działajacy tryb awaryjny jest jednak potrzebny.

Odnośnik do komentarza

Co do awaryjnego trybu : Sprawdziłem teraz.

Ostatni sterownik który się ładuje to AXTrack.sys.  potem następuje ładowanie się trybu awaryjnego-czekaj-zapraszamy i już się nie wczytuje tylko następuje reset.

 

Znalazłem coś takiego :

 

https://support.kaspersky.com/pl/general/windows/493#block1

 

"

Co zrobić, gdy komputer uruchamia się tylko w trybie standardowym?

Jeśli komputer uruchamia się tylko w trybie normalnym, a po wybraniu trybu awaryjnego generuje błąd stop, tzw. "blue screen", możliwe, że uszkodzona jest gałąź rejestru Safeboot odpowiedzialna za tryb awaryjny. Gałąź Safeboot można przywrócić, wykorzystując wcześniej zaimportowany plik .reg. W tym celu należy wykonać następujące czynności:

  1. Pobierz archiwum safeboot.zip.
  2. Rozpakuj archiwum na komputerze (na przykład, korzystając z programu WinZip).
  3. Uruchom plik .reg odpowiedni dla Twojego systemu operacyjnego:
Odnośnik do komentarza

Sterownik o którym wspomniałeś należy do "AX64 Time Machine"

 

Zaimportuj odpowiedni plik z ustawieniami rejestru ( uruchom jako Administrator ).

Z dziennika zdarzeń nic konkretnego nie wynika.  Odłącz wszystkie zbędne urządzenia na usb, oraz napęd cd / dvd.

 

Wykonaj tzw. "czysty rozruch" LINK

 

 

Który dokładnie plik z rejestru mam zaimportować ?

Jeśli to sterownik AX 64 Time Machine robi problem że nie da rady wejść do trybu awaryjnego to i tak nic nie poradze. Bo z programu nie mam zamiaru rezygnować. Jest dla mnie zbyt przydatny ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...