Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem zawartości pendrive'a


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio pojawił się u mnie następujący problem. Podłączałem zazwyczaj pendrive'a w miejscu pracy zgrywając na niego wszystkie potrzebne rzeczy, nie było z nim problemów. Na swoim starym komputerze również miałem go kilka razy podłączonego i nic. Podłączyłem go niedawno na nowym komputerze i od razu Windows Defender zaczął mi usuwać wirusa. Nie miałem nawet czasu kliknąć anuluj gdyż tak szybko to zrobił bez pytania. Od tego czasu nie mogę wejść w pendrive'a gdyż wyskakuje mi error. Error zamieszczam w załączniku ale jakby się zepsuło to wyskakuje tak:

RunDLL

Wystąpił problem podczas uruchamiania pliku

/-_-__-_---___--_-__----- (podobny ciąg tych 2 znaków na cała linijke)

Nie można znaleźć określonego modułu.

 

Dodam, że dane znajdujące się na tym pendrive są dla mnie ważne dlatego proszę o pomoc w ich odzyskaniu.

post-19239-0-59770000-1493666854_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przyczyną są pozostałości po infekcji. Dwukilk na ikonie dysku zamiast wywołać domyślną akcję - "otwórz" usiłuje uruchomić zainfekowany plik usunięty przez Defendera.

Rozwiązanie doraźne: kliknj prawym przyciskiem myszy na dysku i z menu kontekstowego wybierz otwórz. Pliki mogą być ukryte lub przeniesione do ukrytego folderu, więc o ile to się uda, włącz wyświetlanie plików ukrytych i systemowych.

Docelowo należy sprawdzić pendrive i komputery, do których był podłączany na obecność infekcji. Załóż wątek w dziale Pomoc doraźna umieszczając wymagane logi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...