Skocz do zawartości

Wyskakujące reklamy, dziwne podejrzane strony


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu przeglądajac internet wyskakują mi dziwne reklamy i przekierowania na podejrzane strony. Używałem adwcleaner lecz bez rezultatu.Problem jest dość dziwny bo występuje także na moim smartfonie który jest podłączony do tej samej sieci domowej (wi-fi). Czy moj router mogł zostac zainfekowany jakimś wirusem. Przesyłam logi, prosiłbym o ich sprawdznie.

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raportach brak oznak infekcji, co więcej nic też nie wskazuję na infekcję routera. Adresy pokazane w logu Addition i FRST są poprawne, sprawdziłem również adres IP, z którego logujesz się na forum i on również jest poprawny. Jednak mam pytanie czy świadomie używasz przeglądarki Pale Moon*?

* - nie ufam w ogóle takim przeglądarką, przykład z Maxthon. Nie ma w co wierzyć z tą szybkością i optymalizacją, należy korzystać z renomowanych przeglądarek, czyli m.in czysta Mozilla, Google Chrome, Opera. 

Pokaż mi wygląd przykładowej reklamy / przekierowania na stronę. Na jakich konkretnie stronach to występuję? Niestety, ale w dzisiejszej dobie internetu reklamy to rzecz normalna.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje bardzo za odpowiedz. Po pracy postaram się wkleić jakiś przykład tej reklamy. Mam jeszcze jedną małą prośbę. Mógłbys cos mi powiedzieć o tych wirusach?. Z czystej ciekawości troche czytałem na internecie ze jeden włamuje sie własnie do routerów. 

 

virtool win32/obfuscator.q

botnet mirai controller

botnet posejdon controller

Edytowane przez Miszel03
Usuwam błąd przy kopiowaniu (kawałek linijki mojego zdania). //Miszel03
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...