Skocz do zawartości

Błędy podczas wyłączania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam komputer, a dokładniej laptopa w naprawie, znajdowały się na nim jakieś drobne infekcje, ale zostały usunięte.

Teraz jedynym problemem jest to, że komputer się nie wyłącza. Objaw jest taki, że pokazuje się komunikat "trwa zamykanie systemu windows" następnie słychać jak się dysk wyłącza i zawiesza się.

Przy restarcie jest dobrze zamyka się i startuje od nowa.

Na początku pomyślałem, że to może być uszkodzenie winlogon i podmieniłem ten plik, ale nic nie pomogło.

Zamieszczam jeszcze logi z OTL i GMER

 

 

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeszcze są tutaj pozostałości po infekcji. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
O4 - HKLM..\RunOnceEx: []  File not found
O20 - Winlogon\Notify\WgaLogon: DllName - Reg Error: Value error. - Reg Error: Value error. File not found
@Alternate Data Stream - 845 bytes -> C:\Program Files\Common Files\System:yyTbquEhI4ckxfG1bVp
@Alternate Data Stream - 813 bytes -> C:\WINDOWS\System32\Temp:lMVmuukqoQF4Lwqk
 
:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2]
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

Następnie uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Teraz jedynym problemem jest to, że komputer się nie wyłącza. Objaw jest taki, że pokazuje się komunikat "trwa zamykanie systemu windows" następnie słychać jak się dysk wyłącza i zawiesza się.

Przy restarcie jest dobrze zamyka się i startuje od nowa.

 

Pokaż pełne Dzienniki zdarzeń. Start > Uruchom > eventvwr.msc > z prawokliku na Aplikacje + SYSTEM wykonaj zapis do nowych plików EVT, pliki zapakuj do ZIP i na hosting.

Odnośnik do komentarza

Z pasujących błędów do długiego zamykania widzę tylko zdarzenie (aczkolwiek wystąpiło tylko dwa razy):

 

Source: Userenv Event ID: 1517

 

Windows saved user MLODZI\Katarzyna registry while an application or service was still using the registry during log off. The memory used by the user's registry has not been freed. The registry will be unloaded when it is no longer in use.

 

This is often caused by services running as a user account, try configuring the services to run in either the LocalService or NetworkService account.

Czyli podany przez Landussa tip z User Profile Hive Cleanup Service jak najbardziej do zastosowania.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam zainstalowałem ten programik działa w tle (widzę go w menedżerze zadań) i jak się komputer nie wyłączał tak dalej się nie wyłącza. Kurcze nie wiem już co z nim jest nie tak, a będę musiał go oddać klientce.

Jedyna procedura do wyłączenia to jest zamknąć go poczekać jak się dysk wyłączy i wtedy na sztywno przyciskiem, albo zasilanie ponieważ bateria jest niesprawna w nim.

Wtedy żadnych błędów nie pokazuje ani checkdisk ani nic w dzienniku zdarzeń o tym, że został w ten sposób zamknięty. Czyli system się zamyka i chyba nie będzie to wina systemu.

Odnośnik do komentarza

1. Na wszelki wypadek (choć nie widzę pasujących błędów DCOM) zrób jeszcze czyszczenie lokalizacji Windows Update (w Dzienniku widzę, że WU było aktywne ostatnimi czasy). Bardzo podobny objaw miałam ostatnio na wirtualnej maszynie. Ostatnim ekranem było "Trwa zamykanie Windows" i mogiła. Skorzystaj z narzędzia Fixit, zaznaczając w nim tryb agresywny: KB971058.

 

2. Dodatkowo podrzucam materiał detektywistyczny: Windows XP Shutdown Troubleshooter.

Odnośnik do komentarza

Niestety ta poprawka nie pomogła jutro jeszcze spróbuję flash'nąć BIOS, ale mam problem ze zrobieniem pendrive jako dyskietka startowa i nie chodzi mi o pendrive bootowalny tylko, żeby wykryło mi go jako dyskietkę.

Sprawa jest taka ponieważ nie mam możliwości bootowania z removable device, jak włożę pendrive bootowalnego to nie wykrywa go, a jest na pewno dobry bo na innych komputerach działa.

W ostateczności nagram płytę.

Problem mnie chol*** ciekawi, bo nie spotkałem takiego czegoś jeszcze, a występowało to już jak dostałem ten sprzęt i wtedy był SP2 jak zrobiłem aktualizacje do SP3 to nie ustąpiło to niestety.

Jest jeden problemik właśnie, bo ta osoba się niecierpliwi i jest gotowa wziąć go w stanie takim jaki jest teraz.

 

EDIT:

 

Po wgraniu nowszego BIOS'u komputer się zawieszał, i nie ustąpił brak wyłączania.

Wróciłem do wcześniejszej wersji BIOS i nie zawiesza się, ale problem nie ustąpił z brakiem wyłączania.

Klientka dzisiaj przyjdzie po ten sprzęt tak więc temat chyba będzie można zamknąć.

 

Pozdrawiam i dziękuję za udzieloną pomoc.

Edytowane przez picasso
Przeczytałam edycję. Temat zamykam. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...