Skocz do zawartości

Domyślne windowsowe sterowniki grafiki zamiast firmowych - czy dobry pomysł


darkhleb

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Mam stary komputer (winXP), w którym szukam wszelkiej możliwości odchudzenia systemu i usunięcia wszystkiego, co niepotrzebne.

Komputer posiada kartę graficzną Nvidia.

Czy byłoby mądrym pomysłem usunąć pobrane z internetu firmowe sterowniki do tej karty, pozostawiając w ich miejsce domyślne Windowsowe, takie jakie są w stanie po czystej instalacji systemu?

Na tym komputerze nie istnieją żadne gry. Jest na nim uruchamiany głównie AutoCAD, pakiet biurowy, czasem jakiś film.

Natomiast jest nainstalowane sporo oprogramowania od Nvidia i wydaje mi się, że zupełnie nie wykorzystuję możliwości, jakie ono daje. Natomiast nie wiem, czy jego obecność nie spowalnia komputera.

Czy mogę w takim układzie bezpiecznie wrócić do Windowsowych sterowników domyślnych i jechać na nich na codzień?

 

Szacunek.

 

PS. czy można tak samo przyoszczędzić na dźwiękowych?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Bez sterowników dedykowanych do płyty, nie pojedziesz. Bez sterownika grafiki nvidia - nic nie oglądniesz. Service pack 3, directx 9.29 redist, smplauer portable - to podstawa.W składnikach wyłączyć messenger, internet explorer, windows media player, usługa indeksowania, outlock.

Usługi - zbędne wyłączyć, nie ruszając potrzebnych do funkcjonowania systemu.

Trzeba zainstalować system na czysto.

Po ustawieniach można mieć mało i to z działającym palemoonem atomem z dziesięcioma dodatkami:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/eb7a1a43ab5364b0

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...