Skocz do zawartości

Przeniesienie na strony przy kliknięciu gdziekolwiek - google Chrome.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Sytuacja dzieje się w przeglądarce Google Chrome. Podłączam do usb modem z internetem, włącza się google chrome, klikam połącz i internet działa. W momencie jak otwieram nową zakładkę przekierowuje mnie na różne strony, prawie zawsze jest to http://pl.reimageplus.com Użyłam już AdwCleaner i Malwarebytes Anti-Malware Free (MBAM), ale nic to nie dało... Spróbowałam również narzędzia rozwiązującego problem wyskakujących okien dla Google Chrome ("Zezwalanie na wyskakujące okienka lub ich blokowanie w Chrome" w support.google.com), ale też nie przyniosło efektu. Na komputerze jest Comodo i Microsoft Security Essentials. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

W załączniku logi.

 

Z wyrazami szacunku,

moniqa

 

Addition.txt

FRST.txt

GMER.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Użyłam już AdwCleaner i Malwarebytes Anti-Malware Free (MBAM), ale nic to nie dało...

 

Dostarcz raporty.

 


 

W raportach widać jeszcze aktywne adware.

 

1. Otwórz Notatnik w nim wklej:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
HKU\S-1-5-18\Control Panel\Desktop\\SCRNSAVE.EXE -> 
ShellIconOverlayIdentifiers: [00asw] -> {472083B0-C522-11CF-8763-00608CC02F24} =>  -> Brak pliku
CHR HomePage: Default -> hxxp://%66%65%65%64.%73%6E%61%70%64%6F.%63%6F%6D/?p=mKO_AwFzXIpYRaHdGKBPxn49PYmQ6e1krQXBFZY3csCnvgDkPujqLMv2XmHtnpJHNjMdsVCa0rZl9o51EbeS7k8oJ6DuT9_crFg_KgGqDoCexupQxfRWJpRPRay8wv940KPcy6eKQHM6k9tBCcEt-gz2PVRqoJIQaZqQ1oxsX6urXgtGrV5Hgg,,
CHR DefaultSearchURL: Default -> hxxp://%66%65%65%64.%73%6F%6E%69%63-%73%65%61%72%63%68.%63%6F%6D/?p=mKO_AwFzXIpYRaHdGKBPxn49PYmQ6e1krQXBFZY3csCnvgDkPujqLMv2XmHtnpJHNjMdsVCa0rZl9o51EbeS7k8oJ6DuT9_crFg_KgGqDoCSmGZm2sWLWkQbjBV6RlHGFNjXRjR0wF4_K9pZ3-mmUQkDtoGzhw_MBT6S2Day82KVk_vnWs9PmQ,,&q={searchTerms}
CHR DefaultSearchKeyword: Default -> feed.sonic-search.com
CHR DefaultSuggestURL: Default -> hxxps://search.yahoo.com/sugg/chrome?output=fxjson&appid=crmas&command={searchTerms}
U3 aswbdisk; Brak ImagePath
U3 awlcqaoc; \??\C:\Users\Asus\AppData\Local\Temp\awlcqaoc.sys [X] 
Task: {EEE8DC19-3266-4D64-8B6B-0B67F8EB81E9} - System32\Tasks\AsusSourdoughStorkV2 => Rundll32.exe HydroponicsIntermissions.dll,main 7 1 
Task: {FC514600-46B2-4111-8F77-801A8E3BB9FF} - System32\Tasks\AsusStricturedInstalV2 => Rundll32.exe LowermostLissom.dll,main 7 1 
C:\Users\Asus\AppData\Roaming\Microsoft\Word\pytania%20%20filtttttooo305760523798477014\pytania%20%20filtttttooo.doc.lnk
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Wyczyść oraz zabezpiecz przeglądarkę Google Chrome:

  • Zresetuj synchronizację (o ile włączona): KLIK.
  • Ustawienia > karta Rozszerzenia > odinstaluj wszystkie nieznane i niepotrzebne Ci rozszerzenia oraz ExtStarUpdt.
  • Ustawienia > karta Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > zjedź na sam spód i uruchom opcję Resetowanie ustawień. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.
  • Ustawienia > karta Ustawienia > sekcja Szukaj > klik w Zarządzanie wyszukiwarkami > skasuj z listy wszystko z wyjątkiem Google.
  • Zainstaluj rozszerzenie blokujące reklamy o podłożu nieinfekcyjnym, polecam rozszerzenie uBlock Origin.

3. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan) wraz z Addition i Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza

Wszystkie zadania wykonane :) Okienka już nie wyskakują, dziękuję. Przestały wyskakiwać po operacjach wykonanych na Chrome. Przerzuciłam się z Chrome na Firefox po usunięciu wszystkich danych, zainstalowałam na nim rozszerzenie uBlock Origin.


W załącznikach pliki txt z FRST i raporty z MBam i Adw.


Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Fixlog.txt

AdwCleanerS0.txt

AdwCleanerC0.txt

AdwCleanerS1.txt

malwarebytes.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...