Skocz do zawartości

Problem z laptopem


Alvarooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój laptop (ASUS X50Nseries) od ponad tygodnia (podczas zwykłego użytkowania, np. YouTube, czy jakieś gry, lub czasem i też zwykłe latanie po necie) wyłącza się, tzn. - ekran gaśnie, laptop jeszcze chwile chodzi i się dopiero wyłącza. Nie wygląda to na przegrzanie, gdyż nigdzie nie jest gorący a chłodzenie ma dobre jak i dobry odpływ powietrza. Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z tego co widzę to temperatury nie oscylują w granicach 75-83, one lawinowo rosną do 83 stopni i spadły dlatego, że procek przestał pracować z pełną mocą. Rozszerz test do 3 minut. 95 stopni to temp. krytyczna dla tych procesorów przy czym w biosie moga byc rozne mechanizmy zabezpieczajace przed przegrzaniem. Zabawne, gdy ktoś temp. mierzy ręką, lapek się nie grzeje, wiec z temperaturami wszystko w porzadku. Mam nadzieję, że podczas jazdy samochodem nie oceniasz prędkości po wrażeniu częstotliwości mijania drzew. 

Odnośnik do komentarza

Z tego co widzę to temperatury nie oscylują w granicach 75-83, one lawinowo rosną do 83 stopni i spadły dlatego, że procek przestał pracować z pełną mocą. Rozszerz test do 3 minut. 95 stopni to temp. krytyczna dla tych procesorów przy czym w biosie moga byc rozne mechanizmy zabezpieczajace przed przegrzaniem. Zabawne, gdy ktoś temp. mierzy ręką, lapek się nie grzeje, wiec z temperaturami wszystko w porzadku. Mam nadzieję, że podczas jazdy samochodem nie oceniasz prędkości po wrażeniu częstotliwości mijania drzew. 

Nie posiadam samochodu, ale rozumiem o co Ci chodzi. Po prostu wiem jak było z moim starym kompem (stacjonarnym) i zostało przyzwyczajenie. 

Z reguły temperatury powyżej 65-70 stopni są groźne, a im wyższe tym szybciej zużyje się/stopi rdzeń.

 

Screeny po teście wyślę już jutro.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...