Skocz do zawartości

Podwójny start komputera


Kowa1

Rekomendowane odpowiedzi

Może określenie podwójny nie jest do końca poprawne dlatego opiszę co się dzieje.

Już na drugim komputerze mam takie zjawisko. Konfiguracji pierwszego w tej chwili nie pamiętam kompletnie ale po naciśnięciu przycisku start działo się na nim dokładnie to samo co opisuje poniżej.

 

Płyta główna GA-EP45-DS3R dalsza konfiguracja na żądanie.

Bios tej płyty pozwala na ustawienie startu komputera przez naciśnięcie wybranego klawisza na klawiaturze.

Co się dzieje:

Podłączam zasilanie -> wciskam klawisz -> komputer startuje -> nie mija sekunda i zatrzymuje się -> nie mija sekunda i znowu staruje i tym razem bez przerw do skutecznego uruchomienia systemu.

 

Uwaga! kolejne dziwne zachowanie.

Podłączam zasilanie -> wciskam klawisz -> komputer startuje -> nie mija sekunda i zatrzymuje się -> tutaj następuje moja ingerencja = wyłączam zasilanie ( całkowicie i permanentnie - wyjmuje wtyczkę z gniazdka ) -> nie mija sekunda i znowu staruje

to znaczy próbuje wystartować, w końcu nie ma zasilania, ale jednak rusza: diody na frontpanelu, na płycie głównej i na pamięciach zapalają się, wentylatory: zasilacza, procesora, karty graficznej, obudowy ruszają, dźwięk i obraz jak przy normalnym starcie pod pełnym zasilaniem.

Oczywiście trwa to ułamek sekundy i wszystko zamiera.

 

? ma ktoś jakiś pomysł sugestje ?

 

Dodam że ainstalowany system windows home premium 64bit jak już komputer ruszy i uruchomi system działa bez widocznych dla mnie problemów na parametrach zgodnych i poprawnych dla zainstalowanego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...