Skocz do zawartości

Nie mogę nic zrobić na dysku HDD


Albi07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakichś 2 tygodni borykam się z dużym problemem. Mam 2 dyski - SSD 240gb i HDD 1TB. Dłuższy czas wszystko było w porządku, ale od niedawna cokolwiek zacznę włączać na starym dysku hdd, którego w sumie używam głównie do magazynowania danych - muli i zawiesza kompa. Wiąże się to z wykorzystaniem dysku 100% gdy tylko otworzę jakiś folder z jakimś plikiem. Nawet zwykłe usuwanie plików sprawia mu trudność i komp się wiesza. Na SSD wszystko śmiga i nic się nie dzieje. Chciałem przeskanować całość antywirusem (Kaspersky), ale też od razu wszystko muli więc nie ma to większego sensu.

 

Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić. Nie wiem czy to wina sprzętu czy złośliwego oprogramowania. Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc.

Logi w załączniku. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

GMER.txt

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przepraszam, że tak późno odpisuję, ale nie miałem dostępu do komputera.

Dodatkowo dodaj raporty (foto) wymagane przez dział HARDWARE (HWINFO i CrystalDiskInfo) możliwe, że to dysk pada. Tu info:
https://www.fixitpc.pl/topic/155-zak%C5%82adanie-tematu-jakie-informacje-podawa%C4%87/?do=findComment&comment=132054

Screeny i plik tekstowy w załącznikach.

 

Mam nadzieję, że prawidłowo wkleiłem log. Również w załączniku

post-4442-0-97710000-1488761939_thumb.png

crystaldiskinfo.txt

post-4442-0-72350000-1488761961_thumb.png

GSmart.txt

Odnośnik do komentarza

Niestety akurat z programu z Gsmartcontrol log wykonałeś niepoprawnie. 

 

Niemniej z Crystaldiskinfo widać, że są uszkodzony sektory. 

 

W tym celu musisz usunąć przypisaną literę dla dysku, pobrać victorię 4.47, uruchomić ją, wybrać dysk, w zakladce tests zmienić z ignore na remap i kliknąć start. Pąmietaj, że po tej operacji możesz utracić dane, choć to się rzadko zdarza. 

Odnośnik do komentarza

Niestety akurat z programu z Gsmartcontrol log wykonałeś niepoprawnie. 

 

Niemniej z Crystaldiskinfo widać, że są uszkodzony sektory. 

 

W tym celu musisz usunąć przypisaną literę dla dysku, pobrać victorię 4.47, uruchomić ją, wybrać dysk, w zakladce tests zmienić z ignore na remap i kliknąć start. Pąmietaj, że po tej operacji możesz utracić dane, choć to się rzadko zdarza. 

Nie bardzo rozumiem stwierdzenia : "W tym celu musisz usunąć przypisaną literę dla dysku". Nie chciałbym zrobić czegoś źle, bo program ściągnąłem, ale nie rozumiem tej pierwszej kwestii.

 

I takie pytanie z mojej strony: czy to mogło się stać w jakiś sposób przez podłączenie dysku SSD? Bo wcześniej go nie miałem i było wszystko ok.

Odnośnik do komentarza

Dysk zawiera elementy mechaniczne, które się psują, w dodatku nośnik magnetyczny się utlenia, w jakiś sposób pojawiają się defekty. To nieuchronny proces. Są procedury takie jak selfscan, ale to poza zasięgiem zwykłego śmiertelnika. 

 

Prawy przycisk myszy na mój komputer > zarządzaj > zarządzanie dyskami > prawy klik na kontener symbolizujący partycję > zmień literę dysku i sciezki > usuń

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...