Skocz do zawartości

HDD żywy czy martwy?


T9K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dostałem od znajomego twardziela - seagate 500gb 7200.11 2.5 cala, który PODOBNO zaliczył "dachowanie" celem sprawdzenia czy jeszcze coś z niego będzie

 

I tak, jako że nie posiadam już blaszaka tylko laptopa to go podłączałem przez taki oto WYNALAZEK. (działa na 100% ponieważ dwa inne dyski idą od pierwszego kopa)

 

-W zarządzaniu dyskami go widać jako "nieznany i niezainicjowany" i przy próbie jego inicjacji wywala błędem "urządzenie nie jest gotowe".

-W live cd ubuntu przez tamtejsze zarządzanie dysku nie idzie na nim wykonać niczego (formatowania, testu, dodania/usunięcia partycji) i pokazuje 0KB pojemności SCREEN (który jakoś do końca mi nie wyszedł...)

-MHDD nie widzi go wcale (chyba nie wspiera USB...)

-Victoria wywala błąd "invalid drive geometry", no i też nie idzie nic wykonać (smart - same "zera") SCREEN

 

Da się coś z nim zrobić jeszcze...? Czy nadaje się tylko do piachu...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pod Windowsem możesz jeszcze spróbować użyć HDD Scan. Jeśli nie przejdzie, to w tutorialach znajdziesz poradnik jak odczytywać S.M.A.R.T., tam napisałem jak dopchać się do S.M.A.R.T. za pomocą GNU/Linuksa (czasem pod Windowsem do dysku nie można się dopchać, a GNU/Linux nie robi problemów, z tego co pamiętam na płycie Ubuntu nie ma smartmontools). Jeśli i to nic nie da, to proponuję jeszcze spróbować po prostu podpiąć ten dysk bezpośrednio do płyty głównej, bo czasem to też może mieć znaczenie.

Odnośnik do komentarza

smartmontools pod ubuntu też nie zdał egzaminu, wywala "device not connected". Przy okazji mam dobry screen z obsługi dysków ubuntu -> http://i53.tinypic.com/281ub90.png

 

 

A tak wygląda sytuacja w HDDScan - wykrywa że "coś" tam jest ale smarta już zrobić się nie da:

 

2r5c5ua.png

 

 

i robiłem próby przy bezpośrednim podłączeniu do stacjonarki - te same rezultaty, zaś mhdd wcale go nie widzi (niezależnie czy jest AHCI czy IDE w biosie ustawione).

 

 

Aha, gdy dysk zostanie podłączony i "dostanie" zasilanie to przez około 10 sekund "tyka" jak aligator z piotrusia pana...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...