Skocz do zawartości

Zupełnie martwy XP obok funkcjonalnego Win7


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam 3 systemy: XP, XP-Test i Win7. Wczoraj na XP odinstalowywałem wszystkie programy / sterowniki Samsung (stary telefon). Pu usunięciu w/w przeczyściłem rejestr za pomocą Eusing Free Registry Cleaner, wyszukałem i usunąłem z dysku wszystkie obiekty zawierające w nazwie  "Samsung". Diabli mnie podkusili spróbować "doczyścić" rejestr za pomocą nieaktualnego jv16 PowerTools X. Teoretycznie program nic nie zrobił oprócz otworzenia strony zapraszającej do rejestracji - ale chyba jednak. Ważne: Kliknąłem "Wyczyść rejestr" i coś dot. plików (wiem że to mętna informacja). Wszystkie te operacje były wykonane bez restartu systemu. Po restarcie system XP już nie wstał. Po kolei:
- boot manager Win7 wykrzyczał informację o braku ntldr. Faktycznie. Przy okazji stwierdziłem że brakuje również ntdetect.com i boot.ini. Z paczki ...\ServicePackFiles\i386 skopiowałem 2 pierwsze, boot.ini dopisałem ręcznie.  Efekt: po wybraniu starszego systemu > wybór XP > XP następował restart bez żadnego komunikatu.
BTW: w XP-Test też brakuje plików rozruchowych.
- ręcznie doposałem wejście na konsolę - konsola działa, system z każdej opcji rozruchu restartuje kompa.

PS. Plik explorer.exe jest na swoim miejscu. Podstawowe pliki systemowe ( http://traxter-online.net/kontrola-procesow-systemowych/ ) również.

I teraz pytanie: od czego zacząć  - jak zrobić jakiś log?

 

---

 

Edit: podaję na wszelki wypadek:

Menedľer rozruchu systemu Windows
---------------------------------
Identyfikator              {bootmgr}
device                  partition=D:
description             Windows Boot Manager
locale                  pl-PL
inherit                 {globalsettings}
default                 {current}
resumeobject            {86985a50-8f17-11e2-9f29-81f613d52248}
displayorder            {ntldr}
                        {current}
toolsdisplayorder       {memdiag}
timeout                 5

Modu adujĄcy starszĄ wersj© systemu Windows
---------------------------------------------
Identyfikator              {ntldr}
device                  partition=D:
path                    \ntldr
description             Systemy XP

Modu adujĄcy rozruchu systemu Windows
---------------------------------------
Identyfikator              {current}
device                  partition=C:
path                    \Windows\system32\winload.exe
description             Windows 7
locale                  pl-PL
inherit                 {bootloadersettings}
recoverysequence        {86985a52-8f17-11e2-9f29-81f613d52248}
recoveryenabled         Yes
osdevice                partition=C:
systemroot              \Windows
resumeobject            {86985a50-8f17-11e2-9f29-81f613d52248}
nx                      OptIn

*Teraz zobaczyłem że chyba zły dział...

Edytowane przez broda99
Temat przenoszę do działu Pozostałe zagadnienia komputerowe z działu Pomocy doraźnej. //Miszel03
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie testowałem działania programu jv16 - niemniej mam spore wątpliwości, że to on spowodował usunięcie plików rozruchowych. Samo ich zniknięcie może sugerować, że są braki w innych, niezbędnych plikach. 

Żeby wyeliminować z grupy podejrzanych rejestr systemu sprobuj podmienić obecne gałęzie na te, które zostały utworzone bezposrednio przy instalacji windowsa, a ktore sa w katalogu c:\windows\repair  

Dalszy krok to sprawdzenie czy wszystkie pliki istnieją. Uważam, że wzmianka o tym, że "podstawowe" pliki istnieją była niepotrzebna. Link, który podaleś wspomina o 9. Plikow niezbędnych do startu systemu jest dużo więcej. Skoro XP-test działa, możesz też zrobić prymitywne rozpoznanie jakie są różnice w plikach. 

Sprawdź w gsmartcontrol stan dysku, jeśli nie będzie nic zaznaczone na czerwono to zapuść chkdsk w celu sprawdzenia integralności systemu plików.  

 

Spróbowałbym też w ramach diagnozy  nadać uprawnienia plikom i gałęzią rejestru. Podkreślam, że to element diagnostyczna, a nie próba rozwiązania problemu, wiec przed tym zabiegiem zrob kopie, najlepiej rzecz jasna całego woluminu. 

 

 

subinacl /subkeyreg HKEY_LOCAL_MACHINE /grant=administrators=f /grant=system=f
subinacl /subkeyreg HKEY_CURRENT_USER /grant=administrators=f /grant=system=f
subinacl /subkeyreg HKEY_CLASSES_ROOT /grant=administrators=f /grant=system=f
subinacl /subdirectories %SystemDrive% /grant=administrators=f /grant=system=f
subinacl /subdirectories %windir%\*.* /grant=administrators=f /grant=system=f

 

W dalszej opcji to już chyba debugowanie samego startu, przynajmniej na obecnym etapie tak mi się wydaję. 

Odnośnik do komentarza

1. Podmiana plików rejestru nic nie dała.
2. XP-Test również nie działa - nie bardzo mam jak porównać pliki. Postaram się jak najszybciej zainstalować go jeszcze raz .

BTW: w XP-Test też brakuje plików rozruchowych.

 

3. Dysk jest sprawny (0 uszkodzonych / czekających na realokację sektorów). Chkdsk nie znajduje żadnych błędów na żadnym z dysków.
4.

 

Spróbowałbym też w ramach diagnozy  nadać uprawnienia plikom i gałęzią rejestru

 

 

Nie bardzo mam jak to zrobić dysponując tylko Win7.

 

Co jeszcze w tym momencie mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...