Skocz do zawartości

Uszkodzony profil użytkownika.


Hajasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Dzisiaj w pracy podczas uruchamiania komputera wyskoczył taki komunikat "System nie może załadować profilu użytkownika ponieważ jest uszkodzony"

Ktoś mądry w pracy powiedział aby uruchomić w awaryjnym i dać ostatnią znaną dobrą konfigurację.

Po uruchomieniu system wyświetla planszę z prośbą o zalogowanie ale nie ma żadnego konta do logowania.

Po wciśnięciu kombinacji ALT-CTRL- 2xDEL pojawia się okno ale na profilu Administrator żąda hasła, którego nie ma więc nie mogę wejść na ten profil.

Profil w pracy, na którym działa komputer to "Właściciel" ale kiedy wpisuję w login i uruchamiam to otrzymuję w/w stosowny monit o uszkodzeniu i system

uruchamia się na tzw tymczasowym profilu. W katalogu dokumenty i ustawienia są katalogi Administrator, Temp i Właściciel.

Na profilu tymczasowym próbowałem akcję z naprawą wpisów w rejestrze według tej 1 metody https://support.microsoft.com/pl-pl/help/947215/you-receive-a-the-user-profile-service-failed-the-logon-error-message ale otrzymuję komunikat o odmowie.

Czy ktoś może poprowadzić mnie za rękę i wskazać jak naprawić ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Problem rozwiązany. Napiszę co i jak gdyby ktoś miał podobnie.

Otóż uruchomiłem system w awaryjnym ale otrzymałem ten sam komunikat o uszkodzeniu profilu i uruchomieniu nawet w awaryjnym na tzw profilu tymczasowym.

Będąc w awaryjnym utworzyłem nowe konto na pełnych prawach administratora. Następnie zresetowałem system, który uruchomił się już normalnie ale jeszcze nie ze wszystkimi ustawieniami jak na poprzednim profilu. Uruchomiłem z płyty Hirens Boot mini WindowsXP i w nim przekopiowałem wszystkie katalogi i pliki z Dokumentów i Ustawień z profilu Właściciel do nowego profilu z wyjątkiem plików z nazwą Ntuser. Restart komputera i gotowe, ustawienia profilu odzyskane. Wszystko działa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...