Skocz do zawartości

Czy da się reaktywować ten netbook? (Bardzo mało ramu.)


malutka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ja z takim pytaniem. Mam netbooka, którego nie używałam dłuugi czas. Generalnie działa dobrze, choć często przeglądarka się zawiesza, myślę, że to przez braki ram. W serwisie powiedziano mi, że raczej nie dostanę już większej kości. Sprawdzałam po necie, jakieś używane można trafić, tylko czy jest w ogóle możliwość wymiany?

http://www.tinypic.pl/xgn91m48v3o0

parametry sprzętu.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z instrukcji obsługi:

 

One customer-accessible/upgradable memory module slot
PC3-1333, 667-MHz, DDR3
Supports the following configurations:
 
1-GB total system memory, 2-GB total system memory

Czyli masz tylko 1 slot na kość pamięci - możesz zamienić aktualnie używaną na max 2GB. Kup używkę i sprawdź ją Memtestem. Nie spodziewałbym się jednak jakiejś oszałamiającej wydajności :)

 

Ewentualnym innym zastosowaniem dla tego sprzętu jest domowy serwer NAS. Wystarczy postawić na nim OMV i podpiąć zewnętrzny dysk.

 

Odnośnik do komentarza

I właśnie, gdyż ja nie wiem jak wyszukać prawidłową kostkę. Z "kodów" na tej co mam to nawet w "serwisach" nie wiedzą jaka to ma być. Jak wpisuję te kody to też nie znajduję. DDR3 to raczej pewne, ale nie wszystkie są kompatybilne z HP z tego co się dowiedziałam.

Druga opcja jest ciekawa, tylko czy ja dobrze rozumiem instaluję apkę na dysku zewnętrznym i zwiększa mi się wydajność?

Odnośnik do komentarza

1) Pamięć np. taka http://www.kingston.com/datasheets/KVR13S9S6_2.pdf

2)Źle rozumiesz. Napisałem "ewentualnym innym zastosowaniem". Zamiast korzystać z niego, jak z typowego laptopa (co przy słabej wydajności jest mało wygodne) można go wykorzystać w zupełnie innym celu - jako serwer plików, www itp. W tym drugim zastosowaniu wydajność nie będzie ograniczeniem, bo nie potrzeba uruchamiać środowiska graficznego (obsługa zdalna przez przeglądarkę z innej maszyny). Oczywiście tylko wtedy, jeśli masz taką potrzebę.

Odnośnik do komentarza

Już złapałam Dziękuję.

______________________________________

Mam też jeszcze jeden problem z ramami. A nie chcę zakładać zbytecznie nowego tematu. Mianowicie, kupiłam nowe ramy do stacjonarnego kompa. Chodził wolniej, miałam nadzieję, że to pomoże. I problem jest taki, że jedna kość w ogóle nie jest widoczna, a co gorsza, odpalając przeglądarkę od razu komp się wyłącza. Czyli jest gorzej jak na starych kościach. Co może być powodem? Kości są idealnie takie same, tylko że innej firmy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...