Skocz do zawartości

adware ghokswa zarażonych ponad 3tyś plików. Logi do sprawdzenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem. Zauważyłem, że laptop ma zainfekowaną przeglądarkę firefox.

Użyłem AdwCleaner bo zawsze sobie radził za takimi problemami.

Tym razem też sobie w jakimś sensie poradził bo przeglądarka doszła do widocznego porządku.

Ustawiłem stronę startową ręcznie, zmieniłem domyślną wyszukiwarkę i wizualnie wszystko było w porządku.

Postanowiłem jeszcze dla spokoju użyć malwarebytes.

Znalazł on ponad 3 tyś zainfekowanych plików głównie przez adware ghokswa.

Potwierdziłem dodaj wszystkie pliki do kwarantanny.

W momencie dodawania do kwarantanny avast wykrył jaką infekcję i stwierdził, że potrzebne będzie skanowanie podczas uruchamiania systemu. Również to potwierdziłem bo myślałem, że zrobi to przy następnym uruchomieniu.

Niestety okazało się, że od razu uruchomił system ponownie(podczas dodawania do kwarantanny plików przez malwarebytes) i zaczął skanować. Przerwałem to skanowanie przez ESC bo bardzo wolno szło. System jak uruchomił się to niestety uruchomił się na profilu tymczasowym. Czy jest możliwość powrotu do pierwotnego profilu? W malwarebytes kazałem przywrócić pliki z kwarantanny i miałem nadzieje, że wszystko wróci do normy. Niestety tak się nie stało. Więc ponownie przeskanowałem malwarebytes i kazałem ponownie dodać je do kwarantanny. System uruchamia się już chyba nie na profilu tymczasowym ale nie jest to też pierwotny profil. Inna tapeta... dużo mniej ikon na pulpicie. Co robić? Jak wrócić do pierwotnego profilu i jak wyleczyć komputer z wszystkich infekcji. W załącznikach wrzucam logi z adwcleaner, malwarebytes, frst, gmer. Proszę o pilną pomoc.

 

przed chwilą system pokazał komunikat:
1f70dad4877fd08a1190d2b940727d7125622ace

Addition.txt

AdwCleanerC2.txt

AdwCleanerS3.txt

AdwCleanerS4.txt

FRST.txt

gmer.txt

infekcja malwarebytes.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...