Skocz do zawartości

Spowolnione internetu i całego komputera


agusiamal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W zasadzie od początku laptop nie oszałamiał szybkością działania. Przy takiej konfiguracji raczej powinien działać przyzwoicie. Jednak po uruchomieniu przeglądarki czasami muli cały czas a czasami trzeba odczekać kilka minut, żeby internet się rozhulał. W tej samej sieci wi-fi działają jeszcze dwa laptopy (jeden dość słaby, drugi bardzo mocny) i telefon. Na możliwości poszczególnych raczej jest ok - takich spowolnień jak na tym nie ma. Po kablu do sieci podpięty jest jeszcze stacjonarny.

 

Ogólnie i cały komputer - raz działa szybko i sprawnie, innym razem tak mieli, że tracę cierpliwość. Komputer należy do mojej siostry ale z jakimikolwiek instalacjami przychodzi do mnie. Co jakiś czas staram się aktualizować system i programy ale ostatnio nie miałam czasu.

 

Kilka miesięcy temu przywracałam komputer do stanu początkowego z partycji recovery. Były wtedy problemy z przeglądarką chrome - wysypywały się skróty, bo w katalogu programu chrome.exe zamieniał się na chrome_new.exe (chyba - nie pamiętam za dobrze). Podejrzewałam jakieś świństwo, a że przy okazji był również problem z często zawieszającą się kartą wi-fi poszło recovery.

 

Dodatkowo mam problem z kartą sieci bezprzewodowej. Wbudowana, pomimo odległości około 5 metrów od routera (to samo piętro) w zasadzie albo jechała na jednej kresce zasięgu albo całkowicie gubiła zasięg. Dokupiona karta zewnętrzna z łaski na uciechę pokazuje dwie kreski, ale zasięg trzyma nieco lepiej, chociaż czasami trzeba z laptopem podejść do progu i zaczyna śmigać aż miło. Ale tak jak mówię, w innych częściach domu inne urządzenia z siecią nie mają problemu. Chyba jakiś trójkąt bermudzki w tym jednym pomieszczeniu występuje.

 

Bardzo proszę o sprawdzenie, czy jakieś świństwo się nie zaległo i ewentualnie, co można zrobić aby komputer działał nieco lepiej. Jakie programy można bezpiecznie odinstalować i ew. jakie usługi lub procesy można wyłączyć bez obawy, że komputer nie wstanie...

 

W załączeniu logi FRST i gmer. Problemów przy tworzeniu nie było żadnych.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Agnieszka

 

P.S. W chwili, gdy logowałam się forum, wszystko było ok. Teraz próbując chociażby cofnąć się do poprzedniej strony trzeba uzbroić się w cierpliwość...

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...