Skocz do zawartości

Windows 7 - jaką kupić licencję by wszystko było legalne?


browarnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem trzy poleasingowe komputery i chcę postawić na nich legalne systemy Windows 7.

 

Pierwszy komputer FujitsuSiemensComputers CORE 2 DUO 2,8/ 2GB RAM z naklejką COA: Windows Vista Business OEMAct

 

Drugi komputer Lenovo CORE 2 DUO 2,9/ 4GB RAM z naklejką COA: Windows Vista Business

 

Trzeci komputer HP CORE i5 II GEN 3,1/ 4GB RAM z naklejką COA: Windows 7 Pro

 

Pytanie, jakie trzeba kupić do nich licencje by mieć legalne systemy Windows 7 na każdym. Wersje mogą się różnić. Im więcej o tym czytam tym mniej zaczynam rozumieć. Artykuły w necie są z różnych lat, a chciałbym wiedzieć co trzeba dzisiaj zrobić by było dobrze. Komputery nie mają płyty z systemem pasującym do ich naklejki, a to chyba jeden z warunków legalności systemu. Wyczytałem, że są licencje typu DOEM, czyli z przeznaczeniem do komputerów takich firm jak HP, DELL, LENOVO, itp. Są tańsze od licencji OEM. Czy raczej muszę kupić wersję BOX która jest najdroższa. Wyczytałem gdzieś, że te systemy nie można samemu stawiać, tylko może to robić sprzedawca systemu.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...