Skocz do zawartości

Bluescreen i PUP w MBAM


fatymid

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś pojawił mi się bluescreen, więc zrobiłem skan MBAM. Załączał informacje w poście.

 

Używam laptopa ASUS, mam go od miesiąca i po raz pierwszy taki problem. Nie zdążyłem zapamiętać co było napisane podczas bluescreena. 

 

http://wklej.org/id/3012072/ HWiNFO

Screen z CrystalDIsck prezentuje wszystkie wartośc, na dole ucięło jedynie 253/253/0/789

 

Podczas wykonywania skany z GMER znów pojawił się bs - kod zatrzymania IRQL NOT LESS OR EQUAL.

 

Proszę o pomoc - logi załączone

txt.txt

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

post-12249-0-59760000-1484070284_thumb.png

Edytowane przez fatymid
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wyniki z MBAM to "witaminki" adware / PUP. Do kasacji. W raportach brak oznak infekcji, w spoilerze działania poboczne. 

 

Temat przenoszę do działu Windows 10

 

 

Otwórz Notatnik w nim wklej:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Ograniczenia 
HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer: Ograniczenia 
BHO: Brak nazwy -> {95B7759C-8C7F-4BF1-B163-73684A933233} -> Brak pliku
R2 ibtsiva; %SystemRoot%\system32\ibtsiva [X]
C:\Users\Jakub Bączyński\Desktop\Edukacja\MATURA\Maturalne.lnk
C:\Users\Jakub Bączyński\Desktop\Edukacja\MATURA\Matura-ROM.lnk
C:\Users\Jakub Bączyński\Desktop\Edukacja\MATURA\Biologia.lnk
DeleteKey: HKCU\Software\Mozilla
DeleteKey: HKCU\Software\MozillaPlugins
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Mozilla
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\MozillaPlugins
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Mozilla
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\mozilla.org
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\MozillaPlugins
C:\Users\Jakub Bączyński\AppData\Local\Mozilla
C:\Users\Jakub Bączyński\AppData\Roaming\Mozilla
C:\Users\Jakub Bączyński\AppData\Roaming\Profile
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

Nie musisz dostarczać nowych logów, ani raportu wynikowego (pliku Fixlog.txt). To tyle jeśli chodzi o ten dział.

 

Odnośnik do komentarza

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

Nie musisz dostarczać nowych logów, ani raportu wynikowego (pliku Fixlog.txt). To tyle jeśli chodzi o ten dział.

 

Podziało się coś dziwnego. FRST zaczął pracować po czym nagle ucięło cały proces i wyskoczył AVG z informacją, że usunął FRST. Więc nie wiem czy wszystko zostało wykonane jak powinno. Nie nastąpił też żaden restart systemu.

Odnośnik do komentarza

Sytuacja jest poważna - w pewnym momencie przestają działać programy, następnie nie rusza się kursor myszy i komputer całkowicie się zawiesza. Czasem towarzyszy temu bluescreen, zazwyczaj muszę resetować ręcznie. Dzieje się to nawet po włączeniu komputera i przeglądarki czyli w sytuacji niewielkiego wykorzystania mocy laptopa. Proszę o pilną pomoc. 

 

Laptop jest nowy, co tym bardziej zadziwia, Jjedyną zmianą jaką ostatnio robiłem była zmiana antywirusa na AVG, nic poza tym.

 

UPDATE: zaobserwowałem, że po uruchomieniu kom;utera i przeglądarki, zużycie zasobów wygląda tak: 84% procesor, 99% pamięć, 77% dysk - przy tych wartościach komputer się zawiesił.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...