Skocz do zawartości

powolny start, okazyjne zamarzanie, fochy chrome


ayla

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ratunku pomocy...

 

Coś mi sie dzieje dziwnego z systemem. niby wszystko jest w porządku, ale nie jest. W autostarcie nie ma śmieci, a mimo to system się uruchamia bardzo wolno, z pięć minut mu zajmuje pełne załadowanie wszystkiego tak, żeby móc na nim normalnie pracować. Okazyjnie wszystko mi zamarza i jak nie jest bardzo żle to tylko programy się zawieszają i można je powyłączać, ale czasem konieczny jest twardy reset. Chrome ma fochy. Wywaliłm go i zaonstalowałam czysta wersję, ale nadal ma fochy, nie działaja mi niektóre elementy stron typu rozwijalne menu po kliknięciu w kropki. W innych przeglądarkach w tym samym systemie nie ma tego problemu. 

Avast nie znalazł żadnych podejrzanych rzeczy, ja zresztą naprawdę czytam wszystko, dbam o to co instaluję i staram się utrzymać system w czystości, więc nie wiem skąd ta powolność i ogólny marazm. Pomocy!

 

Dodaję raporty z FRST.

 

Będe wdzięczna za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Prawdopodobnie AVAST gryzie się z Nortonem. Wywal avast, wysprzątaj po nortonie, włącz Defender. Z tej stronki pobierz malutkie dwa programy - avast uninstall tool i norton removal tool. https://www.techsupportall.com/avast-uninstall-tool/

W chrome i w FF z takimi samymi rozszerzeniami ublock origin + disconnect - nic nie wlezie. Tak samo zainstaluj malutki program unchecky - nic się "samo" nie zainstaluje w systemie.

Odnośnik do komentarza

Gedo

 

Sam Windows Defender na systemie Windows 7 może być lekko mówiąc niewystarczający, więc zainstalowany Avast jest dobrym rozwiązaniem.

 

P.S W systemie Norton'a praktycznie nie ma. Zostały po nim tylko szczątki. 

 


 

ayla

 

W raportach brak oznak infekcji, spoilerze działania poboczne, kosmetyczne.

 

 

Otwórz Notatnik i w nim wklej:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = 
SearchScopes: HKLM -> {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL = 
SearchScopes: HKLM-x32 -> {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL = 
Toolbar: HKLM - avast! Online Security - {318A227B-5E9F-45bd-8999-7F8F10CA4CF5} -  No File
Toolbar: HKLM - No Name - {CC1A175A-E45B-41ED-A30C-C9B1D7A0C02F} -  No File
S3 AvastVBoxSvc; "C:\Program Files\AVAST Software\Avast\ng\vbox\AvastVBoxSVC.exe" [X]
S3 GPU-Z; \??\C:\Users\MOTHER~1\AppData\Local\Temp\GPU-Z.sys [X]
S4 nvvad_WaveExtensible; system32\drivers\nvvad64v.sys [X]
S2 VBoxAswDrv; \??\C:\Program Files\AVAST Software\Avast\ng\vbox\VBoxAswDrv.sys [X]
Task: {32F26BB6-BA81-4175-91A6-9652424425F6} - System32\Tasks\{9F100929-2175-46CD-A568-B34BEE62D1DF} => pcalua.exe -a C:\Users\MOTHER~1\AppData\Local\Temp\jre-8u66-windows-au.exe -d C:\Windows\SysWOW64 -c /installmethod=jau FAMILYUPGRADE=1 
Task: {A23E4031-F75A-4E6B-A7CA-4AD03BE4FD2C} - System32\Tasks\{E34B028A-5A45-443C-B2BE-D7C7687ADF9A} => pcalua.exe -a C:\Users\MOTHER~1\AppData\Local\Temp\jre-8u111-windows-au.exe -d C:\Windows\SysWOW64 -c /installmethod=jau FAMILYUPGRADE=1 
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

Nie musisz dostarczać żadnych nowych logów, ani raportu wynikowego (pliku Fixlog.txt).

 

Usuń narzędzia diagnostyczno / dezynfekcyjne oraz zaktualizuj ważne programy - KLIK / KLIK.

 

Odnośnik do komentarza

Avast nie jest dobrym rozwiązaniem. Pomijam lawinę krytyki, ale bardzo spowalnia przeglądarki, zwłaszcza ładowanie stron przy ustawieniach skanowania https. Już lepsze av działające w chmurze, np immunet protect w darmowej wersji, czy choćby darmowa panda protection.

Co prawda, to defender jest słabym zabezpieczeniem, ale najlepszym zabezpieczeniem jest użytkownik, jeśli z głową używa internetu.

U mnie, to nie ma antywirusów od wielu lat, chociaż często testuję jakiś, nawet w wersjach płatnych dostępnych w promocjach 100% discount.

Odnośnik do komentarza

Dzięki serdeczne za pomoc. Jest postęp :) Odrobinę start przyspieszył, Chrome 'się naprawił' (strony działają normalnie, menu się rozwijają i tak dalej). Poobserwuję system. On nadal startuje wolno i mam wrażenie, że jeszcze jakiś czas temu odbywało się to dużo szybciej, ale może to tylko wrażenie, już sama nie wiem. Ja nie instaluje jakichś 

dużych ilości softu, mam niezbędne rzeczy plus kilka gier instalowanych poprzez Steam i to wszystko, autostart mam wyczyszczony z popierdółek. 

 

Nortona jako takiego na tym kompie nigdy nie było, był tylko jakiś trial wgrany, którego nawet nigdy nie uruchamiałam i odinstalowałam własnie norton removal toolem i to było z pięc lat temu :) Avasta mam całą suitę i się jej nie pozbędę, bo spełnia swoje zadanie, zresztą nie sądze, żeby to Avast był przyczyną, gdyż mam go chyba ze trzy lata i wcześniej niczego mi nie spowalniał (na drugin kompie nie spowalnia w kazdym razie). No chyba, że nagle zaczął się gryźć z czymś, ale ostatnio to ja tylko gry instalowałam,  aktualizowałam Thunderbirda i wywaliłam starą Javę. Internetu używam jak trzeba, patrzę dokąd prowadzą linki w odnośnikach, odptaszam dodatki do softu i tak dalej. 

Odnośnik do komentarza

No jasne, że nic nie zastapi zdrowego rozsądku (to oczywistość), ale taki trochę protekcjonalny ton i zakładanie, że użytkownik jest idiotą, nie czyta okienek instalacyjnych i nie zna własnego komputera może być nieco krzywdzące ;)

 

Zrobiłam wszystko, trochę to zajęło, bo moje tempo uploadu nie jest zbyt zawrotne.

 

plik boot_1.etl:  http://www49.zippyshare.com/v/EfSOAsXs/file.html 

 

bechmark:

03bf571f50dbe492.jpg

 

health (nic tam nie ma): 

 

006d487621feff07.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Z przedstawionego logu wynika, że Avast nadal jest aktywny i to on generuje duże obciążenie dysku.

Odinstaluj go dedykowanym instalatorem ( post 2 ) w trybie awaryjnym bez obsługi sieci i podaj nowy log etl

 

Wykonaj benchmark dysku jeszcze raz w trybie awaryjnym bez obsługi sieci, lecz tym razem poczekaj aż dysk przestanie być odczytywany przez system ( poczekaj ok 7 min. )

Podaj zdjęcie z programu crystaldiskinfo.  W samym programie wejdź w funkcje - > funkcje zaawansowane - > wartość raw - > wybierz 10 [dec]     Rozwiń okno, aby wszystkie parametry były widoczne i podaj zdjęcie.

Odnośnik do komentarza

Jest aktywny bo go nie usunęłam. Jak to jest możliwe, że Avast przez trzy lata działał sobie spokojnie, nie spowalniał niczego i teraz nagle zaczął? Avasta nie wywalę, bo raz, że mam opłacony abonament na nastepne dwa lata a dwa, że jeśli nawet to on spowalnia start tak bardzo, to każda inna suita zrobi to samo pewnie. Trudno. Mam jednak podejrzenia, ze to nie on, bo te wolne starty się zaczeły jakiś czas temu, nie po instalacji Avasta. 

 

Rano zrobię te wszystkie benchmarki i diagnozy, teraz już padam. Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Elo,

 

mam podobny problem, po włączeniu windowsa ( włącza się normalnie ) większość programów itp zamarza.

Wywaliłem wg instrukcji avasta, wgrałem kilka dodatkowych programów z postów powyżej i dalej mi zamarza jak włącze kompa.

Jedynym rozwiązaniem jest wejście w Menadżera zadań windows po czym problem od razu ustępuje, nic nie muszę robić, wystarczy, że wyskoczy okienko z menadżerem, z tym że jest to irytujące żeby za każdym razem to robić..

Może jakieś wskazówki co do problemu?

Problem zaczął się kilka dni temu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...