Skocz do zawartości

Nagły restart i zmiana rozdzielczości, nie działa karta graficzna


hanna

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

 

dzisiaj w trakcie gry komputer nagle się zawiesił, zrestartował, po czym całkowicie zmieniła się rozdzielczość oraz nie można włączyć gier. Podczas włączania jednej z nich wyskakuje błąd:

 

"(...) please check that your graphics driver is up to date and that you are not running in safe (VGA) mode".

 

W czasie rozruchu wszystkie ekrany na początku są pokryte dziwnymi znakami i kompletnie nieczytelne, sam ekran logo Windows XP jest zakropkowany (mogę zrobić zdjęcia). Zresetowała się tapeta, poprzesuwały się ikony. W menedżerze urządzeń przy ikonce karty graficznej znajduje się wykrzyknik na żółtym tle. Zaktualizowałam sterowniki do najnowszych, jakie znalazłam na stronie producenta, ale nic to nie dało.

 

Tak poza tym mam dostęp do Internetu, tylko po zmianie rozdzielczości na najwyższą obraz jest trochę rozciągnięty.

 

Nie mogę wejść w opcje rozruchu, próbowałam już wszystkich klawiszy (F5, F8), ale to nic nie daje. Wyczytałam, że to z powodu klawiatury USB, chociaż ja się nie znam, więc nie dam sobie ręki uciąć.

 

Proszę o sprawdzenie logów, żeby wykluczyć ewentualną infekcję, chociaż dla mnie to ewidentna wina karty graficznej. Jeżeli tutaj nic nie zdziałam, przejdę do działu dot. sprzętu. Logów GMERa nie mogłam wykonać, bo wyskakuje mi błąd (załączony screen).

 

Tradycyjnie proszę o wyrozumiałość, nie należę do ekspertów z dziedziny komputerów :)

FRST.txt

Shortcut.txt

Addition.txt

post-3604-0-72330000-1483561315_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

System jest zainfekowany adware i to teraz staję się priorytetem. Druga sprawa: czy celowo używasz serwera proxy?
 
1. Otwórz Notatnik w nim wklej:
 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\AboutURLs,Tabs: "hxxp://www.google.com" SearchScopes: HKLM -> DefaultScope - brak wartości
BHO: Brak nazwy -> {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} -> Brak pliku
BHO: Brak nazwy -> {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} -> Brak pliku
Handler: livecall - {828030A1-22C1-4009-854F-8E305202313F} -  Brak pliku
Handler: msnim - {828030A1-22C1-4009-854F-8E305202313F} -  Brak pliku
S3 EagleXNt; \??\C:\WINDOWS\system32\drivers\EagleXNt.sys [X]
S4 IntelIde; Brak ImagePath
U1 WS2IFSL; Brak ImagePath
C:\Documents and Settings\All Users\hash.dat
Google Update Helper (Version: 1.3.23.0 - DealPly Technologies Ltd) Hidden Hosts:
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 
Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

2. Przez panel sterowania odinstaluj programy typu adware / PUP:
  • Browser Configuration Utility 
  • Google Update Helper (DealPly)

3. Pobierz AdwCleaner uruchom go i kliknij szukaj, kiedy skanowanie zakończy się wydobądź z niego raport, znajduję się on w folderze C:\AdwCleaner. Raport zaprezentuj na forum. 
 
4. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan) wraz z Addition i Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem dokładnie, o co chodzi z "serwerem proxy", ale jeśli chodzi o ustawienia Internetu, to każde urządzenie w domu ma wszystkie adresy poustawiane manualnie. Na domyślnych po prostu nic nie działa.

 

Zaraz zabieram się za wykonywanie instrukcji, jak już mi się wszystko uda to edytuję posta.

 

*EDIT*

 

Już wszystko wykonane.

 

A propos zasilacza i innych szczegółów dot. komputera: muszę rozebrać obudowę, żeby to wszystko odczytać? Czy jest jakiś mniej inwazyjny sposób?

AdwCleanerS2.txt

Fixlog.txt

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
muszę rozebrać obudowę, żeby to wszystko odczytać? Czy jest jakiś mniej inwazyjny sposób?

 

Nie musisz (ale pamiętaj, że raz na 6-12 miesięcy należy czyścić wszystko z kurzu w środku kompa + wymiana past termoprzewodzących).

HWINFO (to co tam pokazane + SENSORS - czy się nic nie grzeje) i CrystalDiskInfo - dodaj proszę print screeny, tak by było widać wszystko, poniżej masz instrukcje szczegółowe, wykonaj:

https://www.fixitpc.pl/topic/155-zak%C5%82adanie-tematu-jakie-informacje-podawa%C4%87/?do=findComment&comment=132054

Odnośnik do komentarza

Użyłam AdwCleanera.

Odinstalowałam Google Update Helper (za pierwszym razem nie pojawił on się na liście programów, to go pominęłam; dopiero po restarcie wrócił i mogłam go usunąć).

Co do pracy komputera, to wszystko jest w porządku (w kwestii infekcji oczywiście ;) ). Generalnie nigdy żadnych oznak infekcji nie przejawiał. Druga sprawa, że w sumie nie wchodzę na żadne podejrzane strony, nie pobieram pirackich gier, więc nie mam skąd załapać "bakcyla".

 

Screeny w załącznikach.

post-3604-0-33100000-1483646220_thumb.png

post-3604-0-70500000-1483646230_thumb.png

post-3604-0-59540000-1483646240_thumb.png

post-3604-0-72300000-1483646248_thumb.png

post-3604-0-93300000-1483646263_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Użyłam AdwCleanera.

Odinstalowałam Google Update Helper (za pierwszym razem nie pojawił on się na liście programów, to go pominęłam; dopiero po restarcie wrócił i mogłam go usunąć).

Co do pracy komputera, to wszystko jest w porządku (w kwestii infekcji oczywiście  ;) ). Generalnie nigdy żadnych oznak infekcji nie przejawiał. Druga sprawa, że w sumie nie wchodzę na żadne podejrzane strony, nie pobieram pirackich gier, więc nie mam skąd załapać "bakcyla".

 

W takim razie ze strony tego działu kończymy. Temat przenoszę do działu Hardware

 

Usuń narzędzia diagnostyczno / dezynfekcyjne (są często aktualizowane, więc jednorazowe) oraz zaktualizuj ważne programy - KLIK / KLIK

 

Nie zlecam kasacji punktów przywracania, bo mogą się awaryjnie przydać, ale jak już wszystko rozwiążesz to możesz je również skasować: KLIK.

Odnośnik do komentarza

Zdjęcia dodane poprawnie, teraz czekaj na info od kogoś z działu hardware.

 

( Jak na moje oko - średnio dobrze jest, że jest ta żółta kropka co do dysku. Możliwe, że dysk powoli umierać zaczyna, sugeruję bakapować ważne rzeczy regularnie na inny dysk, pendrive.

Do tego, z czystej ciekawości, możesz sprawdzić jak komp sie grzeje podczas grania, odpalasz hwinfo-sensors, tylko to okienko moze być, grasz sobie, po zakonczeniu gry patrzysz na tabelke MAXIMUM, jak będzie cokolwiek powyżej 80-90 stopni, to przyda się czyszczenie z kurzu i wymiana past termoprzewodzących. Daj znać na priva, z ciekawości, jak dodasz tu odpowiedż na ten temat, bo już mogę tego nie monitorować. )

Odnośnik do komentarza

Odnośnie do gier, na komputerze mam zaktualizowanego tylko WoWa, a ten mi nie działa. Próbowałam włączyć jakąś najprostszą grę (osu!), ale pojawił się komunikat, żeby włączyć ją w jakimś trybie OpenGL (czy jakoś tak), a nawet wtedy ścinała tak bardzo, że szczerze wątpie, czy jakaś bardziej zaawansowana gra w ogóle pójdzie.

 

Załączam log.

 

Generalnie jeżeli komputer mi powoli umiera, to ja się z tym (ciężko, ale jednak) pogodze. Swoje lata ma, używany jest niemalże non-stop, więc już w gruncie rzeczy przygotowuje się do zakupu nowej jednostki. Ale póki co działamy.

 

 

Hitachi_HDT721050SLA360_STF307ME0BB4GK_2017-01-05.txt

Odnośnik do komentarza

Wejdź w panel sterowania > Odinstaluj program > wpisz w prawym górnym rogu nvidia. I pokaż na screenie co masz. 

W między czasie pobierz to: 

http://www.nvidia.pl/content/DriverDownload-March2009/confirmation.php?url=/Windows/342.01/342.01-desktop-win8-win7-winvista-64bit-international.exe&lang=pl&type=GeForce

Zatwierdź tylko poprzez kliknięcie na "zgadzam się"

Odnośnik do komentarza

Pisałam o tym w oryginalnym poście, jak jeszcze wątek był w dziale pomocy doraźnej:

 

 

Zaktualizowałam sterowniki do najnowszych, jakie znalazłam na stronie producenta, ale nic to nie dało.

 

Mimo wszystko zainstalowałam ponownie te sterowniki, przy czym zleciłam programowi instalację czystą. Wynik na screenie, czyli taki sam jak za pierwszym razem.

post-3604-0-64230000-1483717971_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Rozdzielczość od razu po awarii ustawiłam na najwyższą, ale obraz jest dalej rozciągnięty na boki. Podczas startu systemu napisy na ekranie są nieczytelne, tło wokół logo Windows XP zakropkowane. Czyli nic się nie zmieniło. No i nie mogę włączyć gier, bo cały czas dostaję ten komunikat o VGA.

 

EDIT: Taki błąd wyskakuje, gdy próbuję wejść w ustawienia ekranu.

post-3604-0-41580000-1483726471_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...