Skocz do zawartości

mała wydajność laptopa w grach - lenovo ideapad 510


eszkej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam laptoka LENOVO IDEAPAD 510.

Laptok był zakupiony bez systemu operacyjnego. Zainstalowałem windows 10 64-bitową wersję. 

Problem polega na tym, że w grach laptok osiąga marną wydajność. Na początku myślałem, że spowodowane jest tym, iż nie jest wybrana karta graficzna. Jednak jest ona wybierana automatycznie po otworzeniu bardziej wymagających aplikacji. Podaję 2 linki według których nie powinienem mieć żadnych problemów z fpsami na tym sprzęcie. Za przykład posłużył CS: GO. 

 

1 link : https://gameplay.intel.com/GamesSettings/8752/88180/Intel%C2%AE%20Core%E2%84%A2%20i3-6100U%20Processor%20(3M%20Cache,%202.30%20GHz)

2 link : http://www.game-debate.com/hardware/index.php?pid=2387&cpu=Core%20i3-6100U%202.3GHz

 

Dodam, że w laptoku odłączyłem baterię od zasilania, ponieważ laptok na razie pracuje cały czasy na kablu, a nie chcę jej psuć.

post-18755-0-26410000-1483546069_thumb.png

post-18755-0-33570000-1483546073_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na tym laptopie więcej raczej nie wyciągniesz.

 

Poza tym, z tego co słyszałem, wyjmowanie baterii działa bardzo szkodliwie na jej długotrwałe działanie. Lepiej pracować i na baterii, i na kablu, a jeśli ładujesz laptopa bez używania i jest naładowany, wtedy go odłaczyć. Co jakiś czas zaleca się popracować na baterii bez kabla, aby ją praktycznie całkowicie rozładować, a potem naładować do pełna i znów można użytkować na kablu.

Odnośnik do komentarza

Kiedy ludzie nauczą się, że te wszystkie mity o bateriach, żeby ją całkowicie rozładować i dopiero ładować dotyczyły tych przed litowo-jonowymi? Tak samo jak odłączanie. W samochodzie akumulator też odłączacie żeby nie ładował się w czasie jazdy? Już nawet nudno to w kółko powtarzać. Gwarancje na baterie są od 3 miechów do pół roku. Ogniwa się po prostu zużywają. Jedne szybciej, drugie wolniej, sporo zależy też od technologi i dbałości wykonania. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...