Skocz do zawartości

Bardzo wolna praca komputera, duże obciążenie dysku


Magnus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem kilka dni temu laptop Lenovo Y700. Laptop ma procesor I7, 8GB pamięci, kartę graficzną GTX 960M. Zainstalowany system to Windows 10. Komputer działa mi coraz wolniej, wszystko otwiera się przez bardzo długi czas, a jak spróbowałem włączyć grę The Crew to zostałem przywitany masakrycznym klatkowaniem. Czy to wina dysku, czy może coś innego? W zakładce Error Scan nie było nic niepokojącego, wszystkie kwadraciki były zielone (nie wykonałem zrzutu ekranu).

 

Pozdrawiam

post-13585-0-49860000-1483308808_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A sprawdź w menadżerze zadań jakie masz zużycie procesora, pamięci RAM oraz dysku twardego. Z 10 są częste problemy z tym, tzn. często wartości sięgają 100%.

Procesor mieści się w 5%, pamięć w 30%, a dysk skacze do 100%. Odpaliłem sobie teraz testowo grę i nie odczułem problemów. Możliwe, żeby samo się naprawiło? Dziwi mnie tylko to, że na PC również mam W10, a nie mam tam takich problemów (a moje PC jest dwa razy słabsze od laptopa).

 

System instalowałeś sam? Próbowałeś zacząć od przywrocenia ustawien fabrycznych? 

Niestety nie, kupiłem z już zainstalowanym systemem. Pokasowałem właśnie dzisiaj ten cały syf instalowany przez producentów ale wątpię, że to od tego. Nie próbowałem ustawień fabrycznych.

 

A co sądzicie o moim dysku po tym zrzucie? Jest w nim coś niepokojącego? Teraz jak sprawdzam menedżera zadań to i dysk wygląda w miarę spokojnie. 

 


Minęła chwila czasu i znowu to samo.

post-13585-0-16140000-1483318711_thumb.png

post-13585-0-62780000-1483318712_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...