Skocz do zawartości

Na Yotube "tną" się clipy, a te z lolal-Dysku nie


Janis

Rekomendowane odpowiedzi

 10 letni Asus AGR -Celeron M 1,6 GHz z pamięcią L2 1MB, RAM 1,6 GB, Grafika ATI 128 MB X300.

Ostatnimi laty chodził pod Win7, ale niedawno te same klipy na youtube, które wcześniej chodziły płynnie w jakości 480, teraz nie da się oglądać. Nawet w  jakości 144 nie idą płynnie. Nie pomaga zmiana łącza internetowego.

 Natomiat filmy HD z dysku lokalnego idą wzorowo.

 Win7 postawiono w pełni na nowo, ze wszystkimi sterownikami od Asusa, nie wgrano tylko Antywirusa -na Youtube dalej strasznie tnie. W dzieniku zdarzeń nie ma istotnych błędów.

 Ponieważ pierwotnie ten laptop był na XP, zmieniono system na XP, licząc, że tak grafika dostanie więcej zasobów -niestety, niewiele się poprawiłp. Aktualnie wgrane przeglądarki to Firefox43 i Opera36.

Jeśli wgrać zamiast Opery36, Operę20 -klipy idą płynnie -ale Opera20 części stron nie otwiera już poprawnie.

 2 lata starszy laptop tak samo taktowany proc. ale o połowę mniejszą pamięcią podręczną, mniejszym RAM i 4 razy mniejszą pamięcią grafiki ATI -gra na Youtube znacznie płynniej -choć widać, że w innych zadaniach jest gorszy od Asusa. Np, mniejsza liczba otwartych kart przeglądarki go dławi. Zastanawiam się, czy postawienie nowego systemu na tym starszym laptopie też by sprawiło, że zaczął by "ciąć" na Youtube (znaczyłoby, że wina ładujących się automatycznie nowych wersji oprogramowania).

 Lidzę na podpowiedzi:

1) Jak znaleźć wąskie gardło" programowe ? (sprzętowych uszkodzeń CHYBA nie ma)

2) Czy jakieś oprogramowanie nie ładujące się automatycznie może rozwiązać problem (NetFramework, inne ?) ?

3) Czy znane są sposoby sterowania priorytetami w odtwarzaniu mediów z Youtube ? Chodzi o to, że jeśli nawet starszy laptop gubi klatki filmu, to nie tnie dźwięku -idzie to oglądać -a cięty dżwięk w Asusie jest nie do przyjęcia.

 

O starszego laptopa niby nie warto bardzo walczyć, ale jak działał, to czemu dalej nie może ?

Shortcut.txt

FRST.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przełącz YT na stary wygląd podziału na podstrony https://www.youtube.com/testtube

Teraz tak dużo się ładuje z YT, że nie da się na starszym sprzęcie oglądać filmów. No i nie używaj flasha na YT, bo teraz jest zbyt duże obciążenie pluginów.

W logu pokazuje, że masz "Procent pamięci w użyciu: 65%" i to podczas skanowania FRST - a więc po pierwsze:

Mozilla Maintenance Service odinstaluj. To tylko może mulić wyszukując aktualizacji Firefoxa. Odinstalowanie maintenance service nie wpływa na dzialanie Firefoxa. W przyszłości instaluj ta przeglądarkę zaznaczając ustawienia użytkownika, a potem w kolejnym okienku kreatora zawsze odznaczaj usługę utrzymania, to ten aktualizer mozilli nie będzie się instalował.

 

Jedźmy dalej. Masz automatyczne aktualizacje - nowszych już nie będzie, a masz wysyp błędów z windows update. Zatrzymaj więc usługę windows update i ustaw tryb uruchamiania na wyłączony.

W menu start najedź kursorem na mój komputer i z prawego przycisku myszy wybierz właściwości, potem menu aktualizacje. Tam wyłącz automatyczne aktualizacje.

 

Gdy to przestanie Ci mulić, to i filmy zaczną się buforować. WU molestuje Ci łącze i dlatego masz problemy.

 

Dziwię się, że na takim słabym komputerze instalujesz javę. Updatery javy nie są lekkie. Javy jest też dużo i można przecież zrezygnować z jakiejś gierki w kurniku, czy czatu na interia. Jest malutki program javara do odinstalowania.

Masz mały dysk, mało miejsca, jeszcze do tego masz krowę adobe reader. No śmieszne. Byle pdf, czy epub wygodnie poczytasz w sumatra pdf, a nawet są wersje, których nie potrzeba instalować. Adobe updatery też są bardzo uciążliwe.

 

Zacznij odinstalowywać muły i zobaczysz, że w Firefoxie będą się odtwarzać filmy 720p.

Program do odinstalowania możesz pobrać stąd http://www.programosy.pl/program,soft4boost-any-uninstaller.html

Odinstalowuje na poziomie płatnego total uninstalla. Nie ma dokładniejszych. Powolny, ale niezawodny.

Odnośnik do komentarza

  Dzięki Gedo, że rozpatrzyłeś moje wypociny.

Start YouTube z twojego linku nie pomógł. 

Mozilla Maintenance Service odinstalować Windowsem, czy też programem, co podałeś na końcu ?

Aktualizacje wyłączone, usługa też, Asus należy do Kolegi z pracy, ale mogę zrobić wszystko, byleby YouTube chodziło.

Jawy kolega używał, zdaje się, do obsługi jakiegoś programu z MBanku.

Adobe Readera zamienię na Sumatrę bez wahania.

O efektach napiszę jak wszystko wykonam.

Odnośnik do komentarza

Zalecenia Gedo okazały się  nie wystarczające (ale chociaż czegoś się dowiedziałem).

Z dalszych obserwacji:

1)Problem cięcia występuje nie tylko podczas buforowania, również, kiedy już video jest w buforze

2)Proces Firefox obciąża CPU 100% tylko kiedy obraz jest widoczny(strona z obrazem nie przewinięta)

3)W czasie odtwarzania video nawet ful-HD z dysku, CPU nie jest nigdy obciążane 100%

 

Wygląda jakby występowało jakieś niedopasowanie między kartą graficzną tego laptopa, a standardowym oprogramowaniem(niskiego poziomu) starającym się kartę obsłużyć, W każdym razie ogromnie obciążany jest procesor.

Jeśli nie widzi nikt podpowiedzi, od której strony się do tego zabrać -pewnie nie dam rady :(

Odnośnik do komentarza

Znaczy - przełączyłeś YouTube na klasyczny widok? Dokładnie tak, jak w moim poradniku? http://programyzafree.com.pl/index.php?topic=2144.0

W XP trzeba trochę remontu, czyli przeinstalować te, do wadliwych urządzeń. Drugie, to w takim przypadku w składnikach systemu windows odznaczyłbym WMP i wyrzuciłbym zainstalowanego playera.

Instaluje się smplayer. Potem do Firefoxa dorzuca się rozszerzenie smplayerview. W PPM na YT w menu będzie open link targrt i w firefoxie od razu smplayer będzie odtwarzał filmy. Ma też wbudowaną wyszukiwarkę YT.

Co do wadliwych urządzeń, to rozważ przeinstalowanie sterowników.

Odnośnik do komentarza

Nie przełączyłem YT na klasyczny widok, ponieważ:

1) W pierwszym poście Gedo nie było linku, jak to zrobić

2) W drugim poście Gedo jest link, do instrukcji, ale w instrukcji nie są widoczne linki -zamiast linków, mam napis "You are not allowed to view links"

3) W instrukcji jest też wspomniane, że linku należy szukać na stronie z wynikami wyszukiwania w okolicach "ludka" -jednak ja nie widzę nigdzie ludka, nie bardzo wiem, gdzie ludka szukać.

4) Wyniki wyszukiwania na YT ładują się u mnie po 20 na stronę, mogę przechodzić między tymi stronami -może u mnie widok klasyczny sam się już ustawił ?

 

Sterowniki do tego problematycznego Asusa były wyszukiwane również z wykorzystaniem programu Everest -można szukać jakoś jeszcze lepszych ?

Odnośnik do komentarza

Wyloguj się z YouTube. Po ponownym wejściu na YT będzie stary wygląd. Przetestuj po wylogowaniu, jak Ci chodzi stronka.

 

Ten link: Można przywrócić widok klasyczny YouTube na stronie https://www.youtube.com/testtube

Podczas zalogowania trzeba wyszukać cokolwiek w pasku wyszukiwania YouTube. Wyświetlą się wyniki wyszukiwania. Przewija się do dołu i po prawej na dole ma być ten ludek. Klikać w ludka!

Jeśli nie będzie widać ludka, to znaczy, że komponent firefoxa robi błędy - Trzeba wejść w about:config i znaleźć 2 wpisy: dom.webcomponents.customelements.enabled ma być domyślnie na false, a drugi, to dom.webcomponents.enabled - ten jest na true i trzeba go zmienić na false, żeby ludek pokazał się.

 

Drugi sposób na pozbycie się kłopotliwych komponentów firefoxa z użyciem ccleaner:

Ccleaner, narzędzia, przeglądaj dodatki - pierwszy lepszy niepotrzebny z prawego przycisku myszy:

5276e7d4151f04famed.png

Po otwarciu folderu zawierającego tak:

01e1cd0186cb8175med.png

Właśnie pobrałem FF 51.0.12 i pokazuję, co usuwam w pierwszej kolejności, ale podczas zamkniętego Firefoxa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...