Skocz do zawartości

Problem karta graficzna Gigabyte Radeon HD 6950


eszkej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie wiem dokłdnie czy w 100% mój problem jest związany z hardwarem czy softwarem. Pokrótce opiszę mój problem.

Otóż od pewnego czasu , gdy odpalam grę CS: GO (gra normalnie się odpala, można grać przez jakiś czas) :

1. wywala mnie do pulpitu, gdzie wyskakuje informacja, że aplikacja przestała działać,

2. wywala mi Blue screena (czasem wyskakuje, że związane jest to z atikmdag.sys-sterownik karty),

3. czasem po prostu komputer zawiesza się i trzeba komputer zresetować.

Na początku na komputerze miałem system windows 7 64 bity bez SP1(miałem problem i nie mogłem zainstalować nawet ręcznie), jednak gra chodziła płynnie i nie pojawiały się żadne błędy. Wszystkie sterowniki do płyty głównej miałem pobrane ze strony producenta. Jednak z czasem przeniosłem się na system windows 10 (system uaktualniłem; potrzebowałem do gry Net.Framewok 4.6.x) i wtedy zaczęły mnie dręczyć te problemy, tzn. patrząc w dziennik zdarzeń było to zwasze zdarzenie KERNEL-POWER 41 (63) [aktualizowałem sterowniki, wyłączałem AUDIO itd. - jednak nic nie pomogło]. Ostatnio znowu przesiadłem się na WIN7(czysta instalacja [najpierw z SP1, a teraz bez]), myślałem, że to wyłącznie wina wina, ale jednak nie. Kombinowałem też z tym plikiem atikmdag.sys, gdzie podobno był to ostateczny sposób na rozwiązanie tego problemu, jeżeli nie pomógł to problem leżał po stronie hardware.

http://windows7themes.net/en-us/fix-atikmpag-sys-atikmdag-sys-blue-screen-errors-bsod/

Dodam, że RAM testowałem programem MEMTEST86 i nic nie wykryło.

PS. Instalowałem najnowsze sterowniki ze strony amd CATALYST i CRIMSON oraz sterowniki ze strony Gigabyte. Problem nadal występuje.

 

Moja specyfikacja.

Płyta główna : Asus M2A-VM HDMI (sterowniki do windows 10 znalazłem gdzieś w necie)

Karta graficzna : tak jak w temacie (używana)

Procesor : AMD Phenom II x4 925

RAM : 2x1GB Goodram(800Mhz), 2x1GB Kingston(533Mhz), DDR2

zasilacz : OCZ-CXS500W(nowy, ma z 2 miesiące)

 

PS. na tę chwilę nie mam jak podpiąć karty i zasilacza do innego komputera.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...