Skocz do zawartości

Problem z routerem


janou

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Temat może zbyt ogólny, ale nie potrafię zdiagnozować problemu. Posiadam router Cisco Rv130w. Łączę się z nim po kablu. Problem polega na tym że co 3-6 strona długo się ładuje. Robiąc ping na hosta działa bez problemu z odpowiednim pingiem. Niestety strony dalej się nie wczytują. Dopiero opcja "odśwież" zadziała. Do tego dochodzą opóźnienia z komunikacją ze stoną konfiguracyjną routera, bardzo długo różne zakładki się wczytują. Problem leży po stronie routera ponieważ po wpięciu bezpośrednio w modem, strony wczytują się idealnie. Moja architektura sieci: Modem --> Switch Cisco (SF300-08 8-Port 10/100 )  --> Router ( Cisco Rv130w). Wszystko działa po kablu. Testowałem różne przeglądarki. Najdziwniejsze jest to że nic konkretnego nie ustawiałem na routerze i switchu. Konfiguracja na switchu polegała tylko na zmianie nazwy użytkownika i hasła. Konfiguracja na routerze: Wi-fi, port forwarding, zmiana loginu i hasla, DHCP automatyczne, DNSy: 78.88.162.37 i 194.204.159.1. Jeżeli o czymś zapomniałem to proszę o informację. Wrzucam log z net-log. Niestety nie potrafię się posługiwać ICSI Netalyzr więc logów nie wyślę. Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Pozdrawiam,

Łukasz

 

PS nie mogę załącznić pliku, dlatego wrzucam na serwer

 


Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Po pierwsze zastanawia mnie czemu ma służyć switch umieszczony pomiędzy modemem i routerem?

Natomiast jeśli chodzi o opisany problem z ładowaniem stron, to na moje oko wygląda, że przyczyna tkwi w DNS-ach. Dla testu zastąp je DNS-em Googla (8.8.8.8., 8.8.8.4) lub OpenDNS.

Ajć przepraszam. Switch jest za routerem. Popełniłem gafę. Nie chce przestawiać się na dsny google bo z nimi miałem jeszcze większy problem. Wieczorami nie dało się stron otwierać.

Odnośnik do komentarza

Proponowałem żebyś zmienił DNS na próbę. Jeśli nie chcesz googla to weź opendDNS (208.67.222.222, 208.67.222.220).

 

Zmieniałem dnsy na google. Nic to nie dało, było jeszcze gorzej. Testowałem kilka dni komputer. Okazało się że to raczej wina komputera, co jest dziwne bo udzielałem się w innym temacie na tym forum. Komputer jest niby czysty. Pozostaje format, a jak nie to może karta sieciowa już się psuje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...