Skocz do zawartości

Błąd stosowania stylów wizualnych po aktualizacji Windows


moccaffe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

i proszę, pomóżcie, bo mnie chyba  jasny piorun strzeli... Od kilku dni mozolnie próbowałem wielu sposobów na zainstalowanie aktualizacji Windows 7, a kiedy się udało i nawet systemowy updater zaczął wreszcie wykrywać i aktualizować łaty, to okazało się, że mój Windows stracił możliwości Aero, tzn. przezroczystość i podglad pulpitu po umieszczeniu kursora myszy nad przyciskiem Pokaż pulpit. Sytuacja jest o tyle inna od opisywanych i aktualnie rozwiazywanych przypadków Brojacza i mugenos, że u mnie kompozycje Aero działają... Widzę je, są aktywne, mogę je wybierać i stosować - nie mam tylko przezroczystości i Aero peek, a okienko Właściwości paska zadań wyglada tak (Aero Peek "zaptaszkowane" i nieaktywne):

post-1301-0-98080000-1482183648_thumb.jpg

Kiedy za pomocą ustawień w karcie  Właściwości systemu\Zaawansowane\Wydajność\Efekty wizualne próbuję dokonać zmiany na np. Dopasuj dla uzyskania najlepszego wyglądu pojawia się komunikat o błędzie tej treści: 

post-1301-0-45250000-1482184584_thumb.jpg

Żeby było ciekawiej mogę wyłączać i włączać niektóre efekty typu cień pod wskaźnikiem myszy, pokazywanie zawartości okna podczas przeciągania czy wygładzanie czcionek ekranowych, ale reszta nie działa.

Narzędzie rozwiązywania problemów Aero niestety kończy pracę komunikatem: Nie można zidentyfikować problemu w ramach rozwiazywania problemu. Przećwiczyłem wszystko co znalazłem w necie dostepne dla laika, tak naprawdę pomagało jedynie przywracanie systemu do stanu sprzed aktualizacji, ale chciałbym mieć i aktualizacje i Aero. Taki kaprys mam, niestety...

Druga dziwna rzecz jaka się pojawiła, to sposób uruchamiania narzędzi typu "Zarządzanie komputerem" i "Podgląd zdarzeń": wcześniej oba te narzędzia pojawiały się momentalnie, teraz mija dobre 20 sekund, po czym wyświetla sie okno "Dodawanie przystawki"  z komunikatem tej treści:  "Trwa dodawanie przystawki do konsoli" , mija kolejnych kilka sekund ... i dopiero pojawia się okno aplikacji. Aż boję sie pomysleć co znowu spartoliłem.

A propos: log dotyczący zdarzeń systemu z FRST jest bardzo ubogi, bo czyszcząc CCleanerem śmieci przed skanowaniem usunąłem pliki Dziennika zdarzeń systemu Windows. Cały ja...

Idą Święta, z okazji których składam przy okazji Picasso i Miszelowi (oraz oczywiście wszystkim forumowiczom) najlepsze życzenia zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności, więc nie będę teraz głowy zawracał, ale gdybyście, kiedyś tam, mogli rzucić okiem na tego mojego windowsa żałosnego, to będę bardzo wdzięczny.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

AdwCleanerS0.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Postanowiłem dzisiaj spróbować jeszcze jednej rzeczy i w kluczu HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\DWM znalazłem pozycję EnableAeroPeek, po czym przestawiłem najpierw z 1 na 0 czyli teoretycznie wyłączyłem AeroPeek, zresetowałem komputer, po czym ponownie przestawiłem z 0 na 1 czyli włączyłem AeroPeek i.... alleluja! przezroczystość i pełna funkcjonalność kompozycji i Aero wróciły od ręki! Dla wszelkiej pewności zresetowałem komputer i po starcie systemu, zaraz po zalogowaniu obraz zaczął gwałtownie migotać (trochę jak przy uszkodzonej karcie graficznej) po czym system sam się wyłączył, zresetował i po wykryciu zamknięcia z powodu nieoczekiwanej awarii uruchomił się z wywołaniem trybu awaryjnego. Uruchomiłem go w normalnym i wygląda, że wszystko działa, również efekty wizualne przełączają się już bez żadnych komunikatów o błędzie. Będę wdzięczny za komentarz czy to załatwia sprawę, czy tylko przypudrowałem problem.

Pozostaje problem z tym dodawaniem przystawki, polecam się po Świętach i Nowym Roku wdzięcznej pamięci :))

Jeszcze raz pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Pozwolę sobie odgrzać jeszcze raz starego kotleta i uzupełnić wątek, może komuś się przyda. Otóż każda kolejna aktualizacja Windows powodowała problemy opisane na wstępie, tyle że niestety sposób z edycją rejestru przestał działać. Kilka razy pomogło włączenie i wyłączenie usług Kompozycje i Menedżer sesji Menedżera okien pulpitu. Po wczorajszej aktualizacji i to zawiodło. Ostatnią deską ratunku (podaną życzliwą ręką tutaj: http://www.windows7.pl/forum/index.php?topic=2900.0 )  okazało się skopiowanie pliku aero.msstyles.mui  z katalogu c:\Windows\Resources\Themes\Aero\pl-PL\  do katalogu c:\Windows\Resources\Themes\Aero\en-US\. Nie wiem kiedy i w jakich okolicznościach wyciąłem ten plik z tej drugiej lokalizacji, ale mam nadzieję, że poprawa będzie trwała i problem po kolejnej aktualizacji już nie wróci.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...